Prečo používať podložky na cvičenie?

Myslíte to s cvičením doma naozaj vážne a ste odhodlaní dať do toho všetko? Gratulujeme k skvelému rozhodnutiu. Ak sa už začínate obzerať po tom, čo všetko si na svoju novú záľubu zaobstaráte, určite si nezabudnite na nákupný zoznam vedľa športového oblečenia, obuvi, posilňovacieho stroja alebo iných pomôcok podľa toho, čomu sa idete venovať, dopísať aj podložku na cvičenie.

Ak vám nie je jasné, načo je podložka na cvičenie vlastne dobrá a či ju vôbec potrebujete, prečítajte si tento článok, v ktorom sme vám zhrnuli, čo vďaka podložke na cvičenie získate.

Vďaka vhodne zvolenej podložke na cvičenie bude váš tréning pohodlnejší

A vôbec nezáleží na tom, či sa rozhodnete cvičiť doma, v parku alebo v posilňovni, s vlastnou váhou alebo fitness vybavením. V prvom rade, pred každým cvičením by ste si mali dopriať kvalitnú rozcvičku, ktorá telo dokonale pripraví na záťaž. Cvičenie na studenej a tvrdej zemi nepatrí k najkomfortnejším činnostiam, takže podložka, ktorá poskytne tepelnú izoláciu, zvýši level pohodlia na maximum.

Nehrozia vám ani odreniny na chrbte či lakťoch, ku ktorým pri niektorých cvičeniach ako plank, kliky alebo “brušáky” dochádza pomerne často.

Výhody, ktoré vás presvedčia, že podložku potrebujete

Pohodlie pri cvičení sme už spomínali, no tým sa zoznam plusových vlastností podložiek na cvičenie ani zďaleka nekončí. Podložka chráni napríklad vašu podlahu. Ak napríklad cvičíte s ťažkými činkami, veľmi ľahko sa môže stať, že sa vám na podlahe objavia nechcené preliačiny či iné poškodenia, za ktoré vás nik nepochváli.

Aj bezpečnosť je jedným z faktorov, ktoré pridávajú podložke na cvičenie významné plusové body. Zabraňujú totiž posúvaniu strojov pri cvičení, ale ich protišmykový povrch sa stará o to, aby ste sa nekĺzali, vďaka čomu podstatne znižuje riziko zbytočných zranení a úrazov.

Zvuková izolácia je vlastnosť, ktorú okrem vás ocenia aj susedia, ak bývate v paneláku.

Nemenej dôležité je i to, že podložka na cvičenie chráni vaše kĺby. To obzvlášť platí pri dynamických cvičeniach.

Niektoré druhy podložiek majú antibakteriálnu úpravu a vodoodpudivý povrch, takže sa nemusíte báť nepríjemného zápachu. Nenáročná údržba a dizajny od výmyslu sveta sú dnes už samozrejmosťou.

A nestačí mi karimatka alebo uterák?

Nie. Viete prečo? Oproti takej penovej karimatke je podložka omnoho odolnejšia, takže investícia do nej sa vám naozaj oplatí. Neroluje sa, čo môže byť pri cvičení na klasickej karimatke poriadna otrava a legenda vraví, že nejeden zapálený fitness nadšenec sa práve kvôli tomuto na tréningy vykašľal. Fitness podložky bývajú oproti karimatkám často i ľahšie a skladnejšie.

Uterák je príliš tenký, aby sa vám na ňom cvičilo pohodlne, navyše nie je protišmykový, takže ak sa nechcete zraniť, poučte sa z chýb mnohých nešťastníkov a vyskúšajte radšej rovno podložku.

Aby ste nemuseli dlho hľadať, kde zoženiete kvalitné podložky za rozumnú cenu, kliknite sem https://hop-sport.sk/podlozky-na-cvicenie-2/ a vyberte si podľa vašich potrieb a preferencií.

trávniky žilina
Exteriér

Druhy trávnika – aký si vybrať?

Vzhľad trávnika do značnej miery závisí od jeho typu a predtým, ako si stanovíte cieľ stať sa majiteľom krásneho a praktického zeleného trávnika, musíte jasne pochopiť rozdiel medzi rôznymi druhmi trávnika, pretože sa používajú v rôznych oblastiach, prípadoch a v zásade neexistuje univerzálna možnosť . V čom sú trávnikové trávy iné? Trávnik môže byť buď […]

čítaj viac...
Exteriér

Trampolína pre malých i veľkých: Kvôli týmto benefitom by ste si ju mali zadovážiť aj vy!

Mať vlastnú záhradu je skvelé. Čerstvý vzduch, čas strávený s blízkymi pod holým nebom a odpočinok, po ktorom túžia v dnešných uponáhľaných časoch asi všetci. Ako tráviť čas v záhrade aktívne? Doprajte si trampolínu! Dáte nám za pravdu, že trampolína je obľúbenou atrakciou – v dnešnej dobe je doslova must-have prvkom každej záhrady. Niet divu, má mnoho benefitov pre malých […]

čítaj viac...
Exteriér

Štýlové doplnky na balkón

Ak máte šťastie na balkón v byte, gratulujeme! Máte najvyhľadávanejší priestor, aký môže dom ponúknuť. Väčšina obyvateľov mesta sníva o súkromnom vonkajšom priestore, aj keď je to len požiarne schodisko. Žiaľ, tento priestor často zostáva nevyužitý alebo slúži na uskladnenie všetkého haraburdia. Bytové balkóny majú veľa dizajnového potenciálu. Či už pracujete so 100 štvorcovými metrami alebo 20 štvorcovými metrami, možnosti […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: