Prečo používať podložky na cvičenie?

Myslíte to s cvičením doma naozaj vážne a ste odhodlaní dať do toho všetko? Gratulujeme k skvelému rozhodnutiu. Ak sa už začínate obzerať po tom, čo všetko si na svoju novú záľubu zaobstaráte, určite si nezabudnite na nákupný zoznam vedľa športového oblečenia, obuvi, posilňovacieho stroja alebo iných pomôcok podľa toho, čomu sa idete venovať, dopísať aj podložku na cvičenie.

Ak vám nie je jasné, načo je podložka na cvičenie vlastne dobrá a či ju vôbec potrebujete, prečítajte si tento článok, v ktorom sme vám zhrnuli, čo vďaka podložke na cvičenie získate.

Vďaka vhodne zvolenej podložke na cvičenie bude váš tréning pohodlnejší

A vôbec nezáleží na tom, či sa rozhodnete cvičiť doma, v parku alebo v posilňovni, s vlastnou váhou alebo fitness vybavením. V prvom rade, pred každým cvičením by ste si mali dopriať kvalitnú rozcvičku, ktorá telo dokonale pripraví na záťaž. Cvičenie na studenej a tvrdej zemi nepatrí k najkomfortnejším činnostiam, takže podložka, ktorá poskytne tepelnú izoláciu, zvýši level pohodlia na maximum.

Nehrozia vám ani odreniny na chrbte či lakťoch, ku ktorým pri niektorých cvičeniach ako plank, kliky alebo “brušáky” dochádza pomerne často.

Výhody, ktoré vás presvedčia, že podložku potrebujete

Pohodlie pri cvičení sme už spomínali, no tým sa zoznam plusových vlastností podložiek na cvičenie ani zďaleka nekončí. Podložka chráni napríklad vašu podlahu. Ak napríklad cvičíte s ťažkými činkami, veľmi ľahko sa môže stať, že sa vám na podlahe objavia nechcené preliačiny či iné poškodenia, za ktoré vás nik nepochváli.

Aj bezpečnosť je jedným z faktorov, ktoré pridávajú podložke na cvičenie významné plusové body. Zabraňujú totiž posúvaniu strojov pri cvičení, ale ich protišmykový povrch sa stará o to, aby ste sa nekĺzali, vďaka čomu podstatne znižuje riziko zbytočných zranení a úrazov.

Zvuková izolácia je vlastnosť, ktorú okrem vás ocenia aj susedia, ak bývate v paneláku.

Nemenej dôležité je i to, že podložka na cvičenie chráni vaše kĺby. To obzvlášť platí pri dynamických cvičeniach.

Niektoré druhy podložiek majú antibakteriálnu úpravu a vodoodpudivý povrch, takže sa nemusíte báť nepríjemného zápachu. Nenáročná údržba a dizajny od výmyslu sveta sú dnes už samozrejmosťou.

A nestačí mi karimatka alebo uterák?

Nie. Viete prečo? Oproti takej penovej karimatke je podložka omnoho odolnejšia, takže investícia do nej sa vám naozaj oplatí. Neroluje sa, čo môže byť pri cvičení na klasickej karimatke poriadna otrava a legenda vraví, že nejeden zapálený fitness nadšenec sa práve kvôli tomuto na tréningy vykašľal. Fitness podložky bývajú oproti karimatkám často i ľahšie a skladnejšie.

Uterák je príliš tenký, aby sa vám na ňom cvičilo pohodlne, navyše nie je protišmykový, takže ak sa nechcete zraniť, poučte sa z chýb mnohých nešťastníkov a vyskúšajte radšej rovno podložku.

Aby ste nemuseli dlho hľadať, kde zoženiete kvalitné podložky za rozumnú cenu, kliknite sem https://hop-sport.sk/podlozky-na-cvicenie-2/ a vyberte si podľa vašich potrieb a preferencií.

Exteriér

Správne krmivo pre jazierkové ryby: Základ zdravia vašich pomerančových obyvateľov

Majitelia zahradných jezírok dobre vedia, že zdravie a vitalita ich vodných obyvateľov závisí od mnohých faktorov, pričom správne krmivo pre jazierkové ryby je jedným z kľúčových. Či už ide o farebné KOI kapry alebo iné druhy ryb, ktoré zdobia vaše jezírko, výber vhodného krmiva je nevyhnutný pre udržanie ich zdravia, vitality a krásy. Tento článok […]

čítaj viac...
Exteriér

Poplastované pletivo je kvalitný plot za dostupnú cenu

Poplastované pletivo s plastovým povlakom je pevný a spoľahlivý materiál na ohraničenie súkromného územia, kvetinových záhonov, záhonov a rekreačných oblastí. Ochráni priestor pred prenikaním túlavých zvierat a vydrží mnoho rokov, výborne sa hodí na úpravu plotov a plotov, zónovanie (pestovanie rastlín, záhonov, záhonov a oblúkov), ako aj ohrady budov. Často sa používa pri stavbe prístreškov […]

čítaj viac...
Exteriér

Ako predísť úhynu rýb v jazierku

Záhradné jazierko môže byť idylickým miestom pre relaxáciu a pozorovanie rybieho života. Avšak nezabúdajme, že za týmto kúskom prírody vo vašej záhrade stojí aj zodpovednosť za zdravie a pohodu rybieho obyvateľstva. V tomto článku sa pozrieme na to, ako minimalizovať úhyn rýb v jazierku, zaistiť im optimálne životné podmienky a bojovať proti rybím parazitom. Úhyn […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: