Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov?

Efektívnosť
Elektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. To zaisťuje, že na prevádzku elektrického radiátora je potrebné menej energie, čo vám dlhodobo ušetrí peniaze za energiu a prevádzkové náklady.

Inštalácia
Pokiaľ ide o inštaláciu elektrických radiátorov, nie sú potrebné žiadne potrubia, predlžovacie potrubia ani kotol, takže ich inštalácia je rýchla a jednoduchá a je dosť ľahké ich dokončiť svojpomocne.

Elektrický radiátor je elegantné a moderné riešenie, ktoré sa hodí na vašu stenu a plynule zapadne do okolia.

Jedinou požiadavkou na inštaláciu elektrického radiátora je vhodné množstvo miesta na stene, oddelené od ostatného nábytku, aby bolo zabezpečené dostatočné prúdenie vzduchu a prístup k zásuvke. Neodporúča sa používať predlžovací kábel, pretože môže predstavovať potenciálne bezpečnostné riziko a nemusí byť vhodný pre výkon elektrického radiátora.

Znížená údržba a spoľahlivosť
Pri elektrickom vykurovacom systéme, ktorý má veľmi málo pohyblivých častí, je len veľmi málo, ktoré sa môžu opotrebovať alebo zlomiť, vďaka čomu je elektrický radiátor vysoko spoľahlivý a udržiavateľný.

Nie sú potrebné ani ročné servisné kontroly, ktoré môžu z dlhodobého hľadiska ušetriť veľa času a peňazí. Už žiadne čakanie na plynára alebo platenie servisných poplatkov. Elektrické radiátory vyžadujú iba občasné odprášenie, aby sa zabránilo ich nižšej účinnosti a udržaniu čistého vzduchu.

Keďže elektrický vykurovací systém nemá žiadne potrubie, nie je potrebné odvzdušňovať radiátory, čo môže byť časovo náročná úloha pri zefektívňovaní vašich existujúcich radiátorov. Okrem toho, žiadne potrubie znamená, že počas dňa alebo noci, keď voda napĺňa potrubia, nedochádza k žiadnemu alebo malému rušeniu, čo môže byť hlučné a nepríjemné. Môžete ísť spať s vedomím, že vaše elektrické radiátory sú úplne tiché.

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Ako si svojpomocne nainštalovať mini Split

Každý majiteľ domu hľadá najlepšiu možnosť chladenia a vykurovania pre svoj domov. Hoci centrálna klimatizácia bola kedysi v móde, mini-split sa stávajú čoraz obľúbenejšími kvôli ich pohodliu a účinnosti. Vďaka nespočetným výhodám bezpotrubných klimatizácií je mini-split pre väčšinu ľudí samozrejmosťou a ďalšou výhodou je jednoduchá mini-split inštalácia. Mini-split inštalácia je oveľa jednoduchšia ako centrálna klimatizácia, pretože nie je potrebné žiadne potrubie. Ak ste čo […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: