Prečo môj krb dymí a čo mám s tým robiť?

Pre väčšinu ľudí je večer pred krbom ukľudňujúci a uvoľňujúci zážitok. Neexistuje však nič viac nežiadúce ako dymové kúpele z krbu, ktoré sa vniknú do domu, kým horí oheň. Dym, ktorý uniká cez otvory krbu, je výsledkom nedostatočného tavenia krbu, ktorý môže byť spôsobený viacerými faktormi. Tu sú niektoré z najbežnejších príčin a riešení.

Dom je dobre izolovaný:
Dom ktorý je dobre izolovaný má za následok negatívny tlak v domácnosti. Dobre izolované domy môžu využívať ventilátor vonkajšieho vzduchu inštalovaný v krbe na uspokojenie potrieb . Mnohokrát dobrý vzduch môže retrofitovať ventilačný prívod vzduchu v existujúcom krbe. Skúste otvoriť okno v miestnosti krbu pri horení. Ak krb začne horieť lepšie, je to pravdepodobne problém.

Ventilátory v domácnosti:
Bežná kuchynská para alebo ventilátor kúrenia by mohli byť príčinou dymu v krbe. Ďalším vinníkom môže byť ventilátor vykurovacieho systému s horúcim vzduchom (klimatizácia), najmä ak je spätný ventilátor klimatizácie umiestnený v rovnakej miestnosti ako krb. Tieto typy klimatizácie môžu veľmi ľahko vytvoriť silný negatívny tlak, ktorý bráni správnemu naťahovaniu krbu. Ak sa uistite, že klimatizácia je vypnutá pri horení v krbe, problém s dymom môže zmiznúť.

Príliš teplo vonku:
 Čím je teplotný rozdiel väčší ako vnútorná izbová teplota a vonkajšia teplota, tým lepšie bude horieť. Pri spálení krbu si všimnite vonkajšiu teplotu. Pri horení, keď je chladnejšie, môže pomôcť.

Problémy s klapkou / komínom:
Uistite sa, že klapka je otvorená celú cestu. Niekedy je na komínku dymový kryt alebo dokonca iný tlmič, ktorý môže byť prekážkou a potrebuje pozornosť. Vyskúšajte odborníka, aby zistil, či je to tak.

Komín musí byť čistený:
Vytvorenie kreozotu v komíne môže znížiť tok výfukových plynov, čo môže spôsobiť dym v krbe a môže tiež viesť k požiaru komína. Rozbitá komínová dymovacia komora môže tiež spôsobiť ťažkosti pri horení. Nájdite si komín, aby ste si mohli prezrieť krb a poškodiť ho. To je niečo, čo by sa malo robiť aspoň raz ročne, aj keď váš krb funguje dokonale.

Mokré palivové drevo:
Nie je nezvyčajné, aby problém bol spôsobený mokrým palivom. Horenie, ktoré vyzerá ako dym, alebo spôsobí, že syčivý zvuk má horenie, môže mať vysoký obsah vody. Takýto oheň jednoducho nemôže generovať dostatočné teplo, aby komín mohol dobre čerpať. Ak narazíte na dva menšie kúsky suchého dreva, mali by ste počuť ostrý a ostrý zvuk. Ak počujete tupé “dud”, drevo je najpravdepodobnejšie mokré. Skúste vytvoriť oheň s drevom, ktorý je pozitívny, suchý ako drevený odpad, ktorý bol pod krytom.

Nesprávne postavený krb:
Ak ste vylúčili možné príčiny uvedené vyššie, chybný dizajn krbu je pravdepodobne dôvodom vášho problému s dymom v krbe. Existujú kritické časti krbu, ktoré musia byť postavené na špecifické veľkosti vo vzťahu k iným komponentom. Veľkosť rozmerov dymov a otvorov krbu je mimoriadne dôležitá. Medzi ďalšie faktory patrí konštrukcia dymu, veľkosť a tvar klapky, výška komína vo vzťahu k vrcholu výšky strechy atď.

Prestavba alebo úprava existujúceho krbu jednoducho nie je realistickou voľbou pre väčšinu majiteľov domov. Rekonštrukcia dymu, ohňa alebo pridanie výšky do komína môže stáť 10 000 EUR alebo viac! Mnohokrát také ambiciózne pokusy o úpravu dymového krbu sú neúspešné a problém pretrváva. K dispozícii sú drahé komínové odsávače, ktoré vytiahnu dym z komína. Tieto jednotky však neodporúčame, pretože ich silná schopnosť vysávača skutočne vyžaruje príliš veľa tepla z domu a von z komína.

Stropná mriežka odstraňuje krbový dymTak je to, ako urobiť nesprávne postavený krb ako paradajka:
Vytváranie vášho temperamentného krbu správnym tempom a zároveň tešící sa dramatickému nárastu tepelného výkonu je v dosahu! 

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: