Prečo dať šancu tapetám?

Keď si zariaďujeme príbytok, chatu alebo kanceláriu, máme dve možnosti – využiť trvácne materiály, na ktoré sa budeme pozerať prakticky celý život, alebo materiály, ktoré môžeme hocikedy bez výčitiek svedomia vymeniť vzhľadom na ich opotrebenie alebo zmenu trendov. V druhej kategórii nájdeme aj tapety, ktoré majú množstvo výhod.

1.     Tapety sa jednoducho aplikujú i strhávajú

Zahoďte predsudky! Papierové tapety, ktoré ste si našli v paneláku na stene a ledva ste po nich očistili stenu, sú už minulosťou. Svetu interiérového dizajnu vládnu moderné materiály a okrem papierových tapiet tam nájdeme aj vliesové tapety či vinylové tapety. Niektoré sa dajú aj utierať navlhčenou handričkou či odlepiť a znova nalepiť, bez toho, aby sa poškodila stena. Samozrejme, na to sú potrebné špeciálne lepidlá na konkrétny druh materiálu, ale tiež drobná zručnosť. Ak ste však smelí, nalepiť tapety si zvládnete doma aj vy, stačí si pozrieť kvalitný videonávod.

2.     Tapety stenu udržia pokope

Staršie ročníky nemajú k tapetám kladný vzťah, avšak dnešná generácia vie, že moderné tapety sú nielen krásne, ale aj nesmierne praktické. Ak sa už dlhšie nevydržíte pozerať na popraskané či inak znehodnotené steny, jednoducho ich stmeľte pomocou tapety a lepidla. Je to skvelá finta a určite sa nemusíte báť, že steny nebudú dýchať. Ide o priedušné materiály, ktoré neohrozia vaše zdravie. Ďalší bonus tapety? Stena prestáva byť taká chladná, a preto je vhodné využiť ich napríklad aj v detskej izbe na stenách vedľa postelí.

3.     Tapety sa hodia na osudom skúšané steny…

Kde poslúžia tapety najlepšie? Všade tam, kde ľutujete svoje steny. Na schodisko, do predsiene, do kuchyne… Jednoducho na miestach, kde sa stena dokáže najviac ušpiniť. Nehoda sa nestane len deťom, aj my dospelí občas oprieme o stenu špinavú tašku, ofŕkame stenu jedlami či nápojmi alebo ju zašpiníme rukami. Ak sa zašpiní umývateľná tapeta, jednoducho ju utriete handričkou a nemusíte hneď maľovať stenu.

4.     Tapety priestor oživia i opticky oddelia

Ak vám ide oveľa viac o efekt ako o praktickosť, v tom prípade vás tapety zaujmú najmä pre širokú paletu farieb, štruktúr a vzorov. Možno ich použiť na všetky steny, v paneloch alebo na jednotlivé steny, dokonca je možné kombinovať viacero farieb a vzorov tapiet, a tým dosiahnuť ešte výraznejší efekt. Tapetou môžete opticky oddeliť pracovný priestor od obývacieho, chodbu od inej miestnosti alebo si ju nalepiť za jedálenský stôl, sedačku či posteľ, čo bude ozajstná pastva pre oči. Výrazne sfarbenou tapetou osviežite i neutrálne priestory a dodáte im špecifické črty. Nebojte sa experimentovať, ak sa vám tapety o pár rokov znepáčia, stále ich môžete nahradiť. Bude vás to menej „bolieť“ ako strhávanie kamenných obkladov.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: