Praktické tipy ako zatepliť dom

Zima prišla a je tu, aby zostala! Teploty prudko klesajú a s tým prichádzajú aj skutočné potešenia, ako napríklad zababušenie sa na pohovke s pariacim sa hrnčekom čaju alebo, ak budete mať to šťastie, že si ho zaobstaráte, trochu zimnej zábavy na snehu.

Chlad má však aj svoju odvrátenú stránku a nikto ho vo svojom vlastnom dome nepociťuje rád. Tieto mrazy môžu sťažiť udržiavanie vnútra domova v teple a pohodlí, preto sme si povedali, že vám poskytneme niekoľko tipov, ako zabezpečiť, aby bol váš domov taký pohodlný, ako sa len dá.

Môže sa to zdať ako jasný bod, ale v skutočnosti máme na mysli blokovanie všetkých prievanov. Pamätajte na Newtonove zákony termodynamiky (áno, sme tu v Senseslinen veľmi geekovi ): systém bude vždy hľadať rovnováhu, takže ak je vo vnútri vášho domova teplejšie ako vonku (ako by malo byť), horúci vzduch sa aktívne snaží uniknúť. Uistite sa, že ste izolovali všetky okná a dvere. Dokonca aj niečo také úbohé, ako je vylúčenie ťahu klobásových psov, je skutočným rozdielom.

Je vaša pohovka hneď vedľa radiátora?

To je?

Vedeli sme to.

Môže to mať pocit, že sa tým udržujete v teple, ale v skutočnosti robíte veľmi horúce kreslo. Akýkoľvek predmet, ktorý je príliš blízko radiátora, absorbuje jeho teplo, čo mu bráni v efektívnom ohrievaní celej miestnosti. Ak budete veci držať ďalej od zdroja tepla (vrátane prania!), vykúrite celú miestnosť oveľa efektívnejšie.

Niektoré z týchto opatrení môžu byť lacné (zateplenie ohrievača vody vám môže ušetriť stovky ročne), iné môžu byť drahšie (takmer tretina tepla vášho domu sa stratí cez nezateplené steny).

Ale možno najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, je strecha. 25 % tepla sa stráca cez neizolovanú strechu a v skutočnosti je celkom lacné nainštalovať iba 25 cm izolácie v celom podkroví. Zvážte to vážne.

Zjavne to nezohreje váš dom, ale urobí niečo úplne iné: ochráni vaše nohy pred mrazom, keď sa dotknú podlahy. Naše telo prudko reaguje na náhle zmeny teploty. To je dôvod, prečo je studený nápoj v lete taký dobrý. Telo je oklamané, aby uverilo, že je chladnejšie. To isté sa stane, keď sa vaše nohy v zime dotknú studenej zeme.

Toto je veľmi jednoduché: nemusíte zohrievať steny. Väčšina radiátorov to však robí presne. Radiátorové panely sú pomerne lacné a odrážajú teplo späť do miestnosti. A ak sa vám aj nechce kupovať, môžete si ho veľmi jednoducho vyrobiť sami s alobalom.

Slnečné lúče zohrejú váš domov počas dňa. Celkom zrejmé, však? Tak otvorte závesy. Pustite slnko dovnútra. Je to skutočný rozdiel.

Ale tu je časť, na ktorú väčšina ľudí zabúda: zatvorte ich pri západe slnka.

Záclony dodávajú vašim oknám ďalšiu vrstvu izolácie a sú pozoruhodne dobré pri stabilizácii teploty vo vašom dome.

Ak v miestnosti nikto nie je, nechajte dvere zatvorené. Nech je to celé chladné svojou osamelosťou. Opäť s Newtonovou termodynamikou. Teplo sa bude vždy snažiť uniknúť na najchladnejšie miesta, ktoré môže nájsť, aby sa obnovila rovnováha. Chcete zastaviť tento tok a udržať teplo tam, kde je potrebné. Aj keď sú dvere, povedzme, do vašej obývačky už zatvorené, akékoľvek teplo sa potom pokúsi dostať na najchladnejšie miesto, aké nájde. Nech to zostane na mieste.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: