Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto je dobré sa nimi čo najviac obklopiť.

Pokiaľ ide o spálňu, o chutiach sa farebne nehovorí. Niektorí sa rozhodnú zariadiť svoju obývačku v teplých, jarných odtieňoch, iní uprednostňujú výrazné, pôsobivé odtiene, ktoré kontrastujú a poskytujú celkový vizuálny obraz zo stránok časopisov Home a Deco. 

Nech už si vyberiete čokoľvek, ak si chcete naozaj užiť nielen scenériu vo svojej izbe, ale aj oddych, ktorý si zaslúžite, možno by ste mali dať na rady odborníkov na spánok. Podľa odborníkov tvrdia, že existujú určité farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať. Chcete vedieť, ktoré to sú? Sú medzi nimi vaši obľúbenci? Zistite v nasledujúcom!

Biela, konečná definícia nežnosti

Aj keď je to vlastne nefarba, biela je ideálna na dekoráciu spálne. Rovnako klasické ako upokojujúce a upokojujúce. Ak chcete oddychovať skôr ako v oáze relaxu, vyberte si bielu bielizeň , bielu posteľ alebo biely nábytok. Navodíte si tak stav pokoja a mieru.

Béžová, jednoduchosť a elegancia

Ak ste fanúšikom klasického štýlu, určite vám veľmi pristane variant béžového dekoru v spálni. Zo série farieb, ktoré vám pomôžu lepšie spať, béžová zvýrazňuje relax, ktorý potrebujete. Tento neutrálny odtieň vytvorí prostredie priaznivé pre spánok a „zohreje“ miestnosť, najmä v chladnom období. Tóny piesku budú odrážať aj slnečné svetlo, preto budete každé ráno cítiť hrejivé a príjemné „pohladenie“.

Levanduľa, romantizmus na vrchole 

Je známe, že levanduľa či orgován má upokojujúce účinky na ľudskú psychiku, pretože farba je inšpirovaná názvom rastliny s rovnakými terapeutickými vlastnosťami. Ak si teda chcete vybrať farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať, siahnite po levanduľovom odtieni, najmä ak ste romantička a rada sa obklopujete krásou. Všimnete si, že časom sa nespavosť zmierni a konečne si budete môcť upraviť spánok. Skombinujte pár levanduľových vankúšov s bielou plachtou a paplónom v rovnakom jarnom odtieni a budete sa cítiť skvele, či už v noci alebo vo dne!

Toto je len niekoľko farieb, ktoré vám pomôžu lepšie spať, odporúčané odborníkmi. Ak sa vám nepáči žiadna z nich, môžete sa rozhodnúť aj pre šedohnedú, svetlomodrú alebo, prečo nie, bledoružovú. Všetky tieto odtiene vám po dlhom a hektickom dni poskytnú v spálni potrebný pokoj.

Vašu posteľnú bielizeň a články sme pripravili v chromatickej rozmanitosti, aby ste si mohli vybrať podľa svojho srdca, čo sa vám páči viac a viac! Necháme vás postaviť si oddychovú miestnosť tak, ako ste snívali!

Spálňa

Postele s úložným priestorom: praktické riešenie pre moderné bývanie

Postele s úložným priestorom sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako efektívne využívať každý centimeter svojho domova. V dnešnej dobe, keď je každý kúsok priestoru vzácny, tieto postele ponúkajú nielen pohodlný spánok, ale aj inteligentné riešenie pre skladovanie vecí. Na sektorovynabytok.sk nájdete širokú ponuku postelí s úložným priestorom, ktoré sa hodia do každej […]

čítaj viac...
Spálňa

Moderný dizajn okenných závesov

Na začiatku histórie bol vzhľad záclon určený potrebou vytvoriť ochranu pred vetrom a počasím. Neskôr sa záclony stali indikátorom blahobytu človeka. Bohatí zdobili svoje domy drahými látkami, čím demonštrovali svoje postavenie a bohatstvo. Ich hlavným účelom však bola ochrana pred vetrom a slnkom a vytváranie útulnosti. V súčasnosti si môžete objednať ušitie záclon na mieru […]

čítaj viac...
Spálňa

Ako premeniť spálňu na miesto plné pohody a štýlu

Pri premýšľaní o tom, ako vylepšiť domov, je spálňa často miestom, kde chceme začať. Je to naše útočisko, miesto pre odpočinok a relax po dlhom dni. Ako teda zabezpečiť, aby táto miestnosť bola nielen funkčná, ale aj esteticky príťažlivá? V tomto článku vám ukážeme, ako môžete spálňu promeniť s pomocou štýlových a kvalitných bytových doplnkov […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: