Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto je dobré sa nimi čo najviac obklopiť.

Pokiaľ ide o spálňu, o chutiach sa farebne nehovorí. Niektorí sa rozhodnú zariadiť svoju obývačku v teplých, jarných odtieňoch, iní uprednostňujú výrazné, pôsobivé odtiene, ktoré kontrastujú a poskytujú celkový vizuálny obraz zo stránok časopisov Home a Deco. 

Nech už si vyberiete čokoľvek, ak si chcete naozaj užiť nielen scenériu vo svojej izbe, ale aj oddych, ktorý si zaslúžite, možno by ste mali dať na rady odborníkov na spánok. Podľa odborníkov tvrdia, že existujú určité farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať. Chcete vedieť, ktoré to sú? Sú medzi nimi vaši obľúbenci? Zistite v nasledujúcom!

Biela, konečná definícia nežnosti

Aj keď je to vlastne nefarba, biela je ideálna na dekoráciu spálne. Rovnako klasické ako upokojujúce a upokojujúce. Ak chcete oddychovať skôr ako v oáze relaxu, vyberte si bielu bielizeň , bielu posteľ alebo biely nábytok. Navodíte si tak stav pokoja a mieru.

Béžová, jednoduchosť a elegancia

Ak ste fanúšikom klasického štýlu, určite vám veľmi pristane variant béžového dekoru v spálni. Zo série farieb, ktoré vám pomôžu lepšie spať, béžová zvýrazňuje relax, ktorý potrebujete. Tento neutrálny odtieň vytvorí prostredie priaznivé pre spánok a „zohreje“ miestnosť, najmä v chladnom období. Tóny piesku budú odrážať aj slnečné svetlo, preto budete každé ráno cítiť hrejivé a príjemné „pohladenie“.

Levanduľa, romantizmus na vrchole 

Je známe, že levanduľa či orgován má upokojujúce účinky na ľudskú psychiku, pretože farba je inšpirovaná názvom rastliny s rovnakými terapeutickými vlastnosťami. Ak si teda chcete vybrať farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať, siahnite po levanduľovom odtieni, najmä ak ste romantička a rada sa obklopujete krásou. Všimnete si, že časom sa nespavosť zmierni a konečne si budete môcť upraviť spánok. Skombinujte pár levanduľových vankúšov s bielou plachtou a paplónom v rovnakom jarnom odtieni a budete sa cítiť skvele, či už v noci alebo vo dne!

Toto je len niekoľko farieb, ktoré vám pomôžu lepšie spať, odporúčané odborníkmi. Ak sa vám nepáči žiadna z nich, môžete sa rozhodnúť aj pre šedohnedú, svetlomodrú alebo, prečo nie, bledoružovú. Všetky tieto odtiene vám po dlhom a hektickom dni poskytnú v spálni potrebný pokoj.

Vašu posteľnú bielizeň a články sme pripravili v chromatickej rozmanitosti, aby ste si mohli vybrať podľa svojho srdca, čo sa vám páči viac a viac! Necháme vás postaviť si oddychovú miestnosť tak, ako ste snívali!

Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

čítaj viac...
Spálňa

Trendy posteľnej bielizne v roku 2022

Hľadali ste osvieženie vašej spálne? Pozrite si tieto top trendy v oblasti posteľnej bielizne roku 2022 so štýlmi, látkami a kvalitami, ktoré budú čoskoro k dispozícii alebo už tu zostaneme… Vrstvená posteľná bielizeň   Spomedzi všetkých trendov posteľnej bielizne roku 2022 máme podozrenie, že dominuje vzhľad vrstvenej posteľnej bielizne. Odkedy tvorcovia chuti predstavili tento trend v roku […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: