Praktické príslušenstvo k digestorom

Kuchyňa sa často stáva centrom zatuchnutého vzduchu, znečisteného sadzami a mastnotou. Na udržanie čistoty potrebujete digestory do kuchyne, ktoré efektívne zachytia najmenšie čiastočky škodlivých výparov, no pre zabezpečenie odolnosti a bezproblémového chodu prístroja by ste sa mali postarať o kvalitné príslušenstvo.

Filtračné prvky

Moderné digestory sú zvyčajne vybavené tukovým a uhlíkovým filtrom. Niekedy existujú modely s akrylovým príslušenstvom.

Tukové filtre sú určené na čistenie vzduchu od veľkých častíc nečistôt, mastnoty a sadzí – ako prvé chránia dýchacie cesty pred škodlivými splodinami horenia a karcinogénmi. Materiál na ich výrobu je nehrdzavejúca oceľ alebo hliník. Ide o opakovane použiteľné príslušenstvo a možno ho umývať v umývačke riadu alebo ručne.

Uhlíkové filtre sú určené pre zariadenia s režimom recirkulácie vzduchu. Takéto príslušenstvo je vyrobené z aktívneho a chemického uhlia, účinne si poradí s najmenšími prachovými časticami a absorbuje cudzie arómy. Uhlíkové filtre nie sú umývateľné, treba použiť zakaždým nové.

Akrylové filtre chránia motor pred nalepením tukových častíc.

Dodatočné príslušenstvo

Diaľkové ovládanie. Užitočný doplnok, ktorý vám zaistí pohodlie pri používaní odsávača pár, aj keď nie ste v kuchyni. Niekoľko kliknutí – a zariadenie bude počas odpočinku čistiť vzduch samo.

Teleskopické kryty komínov pre odvod vzduchu ventiláciou. Toto príslušenstvo spoľahlivo skryje neprehliadnuteľnú fajku a zachová estetiku interiéru kuchyne.

Vetracie mriežky. Skvelé riešenie na ochranu potrubia pred veľkými časticami. Gril sa ľahko inštaluje, je pevný a odolný voči UV žiareniu. Upevnené skrutkami alebo lepidlom.

Spätné ventily. Táto časť je inštalovaná v potrubí, aby sa zabránilo spätnému prúdeniu vzduchu. Príslušenstvo sa odporúča na odvádzanie výparov von.

Recyklačný set. Obsahuje sadu hadíc a vymeniteľné pachové filtre.

Hliníková flexibilná trubica. Dokonale sa vyrovná s úlohou odstraňovať zatuchnutý vzduch. Vďaka svojej flexibilite sa dá pohodlne napojiť na ventiláciu.

Ako si vybrať príslušenstvo pre kuchynský digestor

Venujte pozornosť princípu fungovania vetrania. Pre recirkuláciu potrebujete sadu vysokokvalitných filtrov, pre priame vetranie – spoľahlivý kryt potrubia.

Skontrolujte dobu používania filtrov: jednorazové uhlíkové filtre – nie viac ako 5 mesiacov, tukové filtre – od 6 mesiacov do 1 roka. Stojí za to postarať sa o čistotu samotnej kapoty. K tomu je tu príslušenstvo pre starostlivosť o prístroj: sada mäkkých kefiek na odstránenie mastnoty, sadzí a nečistôt z povrchu.

Vyberte si originálne príslušenstvo kompatibilné s nainštalovaným modelom odsávača pár. Postarajte sa o kuchynské spotrebiče – a budú vám slúžiť dlho a spoľahlivo.

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: