Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, mali by ste pri jej výbere zohľadniť niekoľko dôležitých vecí. Ako si teda vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu? Poradíme vám!

Bunda do lyžiarskeho strediska alebo do voľnej prírody?

Prvým krokom pri výbere dámskej lyžiarskej alebo snowboardovej bundy https://bolf.sk/slo_m_Damska-moda_Damske-bundy_Zimne-bundy-11402.html je premyslieť si, na aké konkrétne aktivity bundu chcete využívať. Ak plánujete športovať v rezorte, vaše potreby budú celkom jasné – zostať v teple a v suchu. Určite existujú aj iné hľadiská, ako je množstvo vreciek alebo kvalita materiálu, ale v prvom rade sa na svahu túžite cítiť dobre.

Na druhej strane, tí, ktorí preferujú lyžovanie alebo prechádzky vo voľnej prírode, potrebujú bundu, ktorá dobre dýcha, ponúka dobrú pohyblivosť bez obmedzenia pohybu, a je dostatočne ľahká a stlačiteľná tak, aby sa dala zbaliť do batohu. Pokiaľ však raz za čas volíte oba druhy športovania, potrebujete kúsok, ktorý kombinuje vysokú úroveň ochrany pred počasím so slobodou pohybu, vetraním a pohodlím. Dobrou správou je, že existuje veľa možností v rôznych cenových reláciách, vďaka čomu môžete nájsť kúsok vhodný naozaj pre každého.

Vyberte si správny typ lyžiarskej bundy

Ďalším krokom je určenie ideálneho typu bundy. Primárne existujú štyri štýly, ktoré sa podstatne líšia – klasické lyžiarske bundy, ktoré sú ľahké a všestranné; zateplené modely, ktoré sú útulné a teplé; 3 v 1, ktoré ponúkajú veľa zábavy za málo peňazí; a softshellové bundy, ktoré sú pružné a priedušné. Dámy, ktoré rady lyžujú v lesoch alebo hľadajú lyžiarsku bundu vhodnú aj na turistiku, budú pravdepodobne chcieť buď klasickú alebo softshellovú bundu, ktorú môžu využiť takmer vo všetkých situáciách.  

Na izolácii záleží

Pre rezortných lyžiarov je najlepšou voľbou zateplená bunda. Jednodielne, masívne strihy týchto búnd sú pohodlné a pri izolácií od chladu a vlhka odvádzajú naozaj skvelú prácu. Pokiaľ ide o typ izolácie – syntetické sú najobľúbenejšie, pretože sú cenovo dostupnejšie a naďalej izolujú aj vtedy, keď sú mokré. Príležitostne uvidíte páperie, alebo kombináciu páperia a syntetiky. Tá sa zväčša nachádza v oblastiach, ktoré sú najviac náchylné na vlhkosť (keď páperie navlhne, neudrží vás v teple). Za zmienku tiež stojí, že množstvo izolácie sa môže v rámci tejto kategórie líšiť. Keď sa skombinujú s kvalitnou základnou vrstvou, niektoré ľahké bundy sú dostatočne teplé na to, aby vám v nich nebola zima, a naopak.

Stavte na klasické lyžiarske bundy

Ako už názov napovedá, klasické lyžiarske bundy sú nezateplené, ľahké a relatívne tenké. Vo všeobecnosti sa delia na dve skupiny – dizajny zamerané na lyžovanie v rezorte, ktoré majú robustnú konštrukciu, dostatok úložného priestoru a veľkorysý strih; a technickejšie odolnejšie bundy, ktoré sú funkčné a ľahko zbaliteľné. Obidva štýly poskytujú vynikajúcu ochranu pred poveternostnými vplyvmi a sú vhodné pre širokú škálu podmienok – v teplých dňoch sa neprehrejete a v chlade sa môžete poriadne navrstviť. Vzhľadom na nedostatočnú izoláciu sú síce menej príťažlivé pre lyžiarov zameraných na pohodlie, vyhrávajú však vo všestrannosti a sú skvelou voľbou pre serióznych jazdcov.

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ametyst je kámen se zvláštní energií

Ani moderní člověk neodolá lesku a kráse vzácných minerálů a legendy o jejich magických, léčivých a mystických vlastnostech stále žijí! Lidé jsou připraveni všude hledat drahé kameny, které mohou léčit, chránit a dodávat energii. Rozmanitost krystalů je tak velká, že je téměř nemožné znát všechna jejich jména, ale jeden z nich zná téměř každý – […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: