Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti.

Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné.

Druhy bavlnenej posteľnej bielizne

Chintz je luxusný textil, ktorý je vyrobený spracovaním hustej bavlnenej priadze.

Popelín – na výrobu sa používa veľmi tenká niť, ktorá sa prepletá hrubšou a získa sa hustá a odolná tkanina.

Ľan je tkanina na báze bavlny s jemne drsným masážnym povrchom, ktorý je príjemný na dotyk. Materiál dobre dýcha a absorbuje vlhkosť.

Mahra – obliečky z tohto druhu bavlny sú vhodné v každom ročnom období, pretože sa dokonale prispôsobujú telesnej teplote. Látka má malý vlas, no nedráždi pokožku.

Ranforce je elitný typ kaliko s rovnakými vlastnosťami, materiál je pohodlný a ľahký, dokonale v kontakte s citlivou pokožkou.

Výhody bavlny

Bavlnené obliečky majú naozaj veľa výhod:

• výmena vzduchu – tenkosť a špeciálne tkanie zabezpečujú ľahkú cirkuláciu vzduchu a dýchanie pokožky;

• hygroskopickosť – bavlna dokonale absorbuje vlhkosť a rýchlo schne;

• jednoduchá údržba – bavlnené obliečky sa ľahko perú;

• trvanlivosť – netrhajú sa, sú odolné proti zadrhnutiu a poškodeniu, vydržia početné prania;

• šetrnosť k životnému prostrediu – takéto plachty sú absolútne bezpečné pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou;

• dostupnosť – cena je dostupná širokému okruhu spotrebiteľov.

Ako si vybrať bavlnenú posteľnú bielizeň

Bavlna sa neťahá, preto by ste si prikrývku, matrac a obliečku na vankúš mali vopred premerať.

Kvalitný materiál má vysoký index hustoty, čo zabezpečuje jeho odolnosť proti opotrebovaniu a zachovanie vynikajúceho vzhľadu. Venujte pozornosť aj vôni – cudzie nepríjemné arómy naznačujú nekvalitné farbivá, čo po umytí povedie k strate farby a dokonca k vzniku alergií.

Vysokokvalitná obliečka by nemala mať extra švy, s výnimkou úhľadného švu po obvode výrobku.

Bavlnené tkaniny sú najbežnejšie medzi materiálmi na výrobu prestieradiel a posteľnej bielizne. Organická prírodná bavlna nemusí vyžadovať farbivá. Je ideálny pre ľudí s citlivou pokožkou. Je to priedušná látka, takže je skvelá do postieľky. Bavlnená plachta navyše dokonale drží teplo a reguluje teplotu. Bavlnené výrobky sú zaručene odolné, a tak sa ani po rokoch nezmenia v detskej či dospeláckej posteli!

Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako vyberať obývaciu stenu

Pri zariaďovaní novej obývacej izby je potrebné, aby ste si dobre premysleli, aký nový nábytok si kúpite. Dôležité sú mnohé vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy. Aj keď máte vlastné preferencie, tak sa vždy môžete poradiť aj s odborníkom, navštíviť predajne s nábytkom alebo si vypočuť názory na internetových fórach. Veľa ľudí si […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: