Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .
Prispôsobte svoj dom svojim potrebám a prevezmite plnú kontrolu nad svojím domom a pozemkom . Dnes sa koncepty inteligentného domu dajú implementovať všade . Najväčšiu flexibilitu však máte pri realizácii vo svojom vlastnom dome . Existuje množstvo možností pripojenia jednotlivých zariadení inteligentnej domácnosti. Tu môžete experimentovať dosýta .

Môžete napríklad inteligentne ovládať zariadenia na trávnik a záhradu , fotovoltaický (FV) systém, vykurovací systém, osvetlenie, zábavný systém, zámky dverí, okná a mnoho ďalšieho. Urobte svoj život ešte efektívnejším pomocou inteligentnej automatizácie. Využite všetky výhody spolupráce medzi týmito rôznymi typmi zariadení . V inteligentnom dome máte všetky možnosti otvorené. Vaše želania môžu byť obzvlášť dobre zladené v prípade novostavieb , pretože celú budovu možno od začiatku naplánovať s inteligentným riešením bývania.

Žena študuje plán výstavby svojho domu
Výstavba inteligentného domu: všetko je možné
Ideálnou situáciou pre prepojené domy je nová výstavba inteligentného domu. Mnohí fanúšikovia inteligentnej domácnosti snívajú o tejto možnosti. Koniec koncov, práve tu môžete vniesť všetky nápady pre domácu automatizáciu do plánovania výstavby. To znamená , že si môžete realizovať svoje vlastné dokonalé bývanie a zároveň získať dokonalú domácu automatizáciu.

Ale tu sú výzvy, samozrejme. Pri stavbe nového inteligentného domu musíte urobiť ešte viac rozhodnutí ako pri stavbe bežného domu a môže vás to vyjsť poriadne draho. Ak zvažujete káblové riešenie inteligentnej domácnosti, nemali by ste tieto problémy podceňovať . Už to nie je len o obkladoch v kúpeľni či type kúrenia, ale aj o rozvodoch, zbernicových systémoch, elektroinštaláciách a pohonoch. Bez elektrikárov a iných profesionálov káblové riešenia jednoducho nebudú fungovať .

Máte teda šťastie, že v dnešnej dobe existujú aj iné možnosti pre inteligentnú domácnosť . Môžete sa pokojne rozlúčiť s drahými profilovými riešeniami, ktoré kedysi viedli v komplexnej domácej automatizácii. Vďaka všestranným bezdrôtovým riešeniam pre inteligentnú domácnosť je možné inteligentné zariadenia od širokého spektra výrobcov jednoducho kombinovať do systému inteligentnej domácnosti.

Stručne povedané, na prevádzkovanie efektívneho inteligentného domu už nemusíte byť odborníkom na technológie . Napriek tomu stojí za to pozrieť sa na detaily.

Riešenia pre inteligentnú domácnosť: káblové vs. bezdrôtové
Pár sa teší, že sa čoskoro nasťahuje do svojho inteligentného domu
Takže ste sa rozhodli premeniť celý svoj dom na inteligentný dom. V tomto momente máte v podstate dve možnosti ovládania vášho inteligentného domu . Jednou z možností je takzvaný drôtový systém. Druhým je bezdrôtové riešenie .

V prípade káblových prestavieb inteligentných domov si musíte najať elektrikára alebo iných odborníkov. Prestavbu inteligentnej domácnosti vrátane domácej automatizácie je najlepšie vykonať so stavebným partnerom, ktorý už predtým získal skúsenosti . Aj keď už máte skúsenosti s inteligentnými domácimi zariadeniami, niektoré veci môžu byť zložité a chcete, aby všetko fungovalo perfektne, keď je všetko povedané a urobené .

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Sprievodca inteligentnou domácnosťou

Domy sú čoraz inteligentnejšie. S rýchlym nárastom technológie domácej automatizácie spotrebitelia začleňujú do svojich domovov zariadenia a systémy pre inteligentné domácnosti. Automatizačná technológia sa v posledných rokoch výrazne rozvinula so zavedením digitálnych hlasových asistentov, inteligentných zámkov a mnohých ďalších systémov a zariadení. V tomto sprievodcovi technológiou inteligentných domácností preskúmame vzostup technológie, zariadenia, riziká a mnoho ďalších tém. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: