Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie.

 1. Veľkosť
  Existujú rôzne rozmery chladničiek, s ktorými súvisí aj ich skladovacia kapacita. Z tohto dôvodu je potrebné pri výbere vašej novinky zvážiť veľkosť a miery kuchyne alebo miesta, kde sa bude nachádzať.

Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo oblasti, ktorá vyžaruje teplo, či už ide o rúry alebo mikrovlnné rúry. Týmto spôsobom zvýšite trvanlivosť produktu.

 1. Kapacita
  Ideálna kapacita pre dve osoby sa môže pohybovať od 150 do 200 litrov, ale odporúča sa, ak je v rodine viac členov, aby sa zvýšila aspoň o 30 litrov na osobu žijúcu v domácnosti. Takto nebudú žiadne nepríjemnosti pri skladovaní potravín, ktoré každý konzumuje.
 2. Energia spotrebovaná chladničkami
  Pri uvažovaní o kúpe chladničky je nevyhnutné skontrolovať príslušný štítok energetickej účinnosti každej z nich, pretože tá s najväčšou kapacitou a najväčšou nie je vždy tá, ktorá spotrebuje najviac energie.

Tieto štítky sú klasifikované od „A“ po „G“: ABC sú tie, ktoré spotrebúvajú energiu efektívnejšie, zatiaľ čo DE majú strednú spotrebu. Každý produkt, ktorý je katalogizovaný vo FG, bude mať vysoké náklady.

 1. Dizajn

Fyzický aspekt chladničiek je dôležitý, pretože je tiež dekoratívnym prvkom v kuchyni. Niektorí používatelia uprednostňujú minimalistický štýl, zatiaľ čo iní sa rozhodnú pre modernejšie možnosti. Rovnako tak existujú v rôznych farbách ako biela, chrómová, čierna alebo sivá.

V rovnakej línii môžete nájsť aj tradičnejšie štýly, ako napríklad Top Mount (mraznička umiestnená hore) alebo Bottom Freezer (dole) alebo dvojdverové dizajny, ako napríklad Side by Side.

 1. Technológia zabudovaná do chladničiek

Dnes existuje široká škála nových technológií, ktoré boli zahrnuté do chladničiek. Od zmien vonkajšieho vzhľadu, ako je integrácia dotykových obrazoviek, kde môžete mať inventár svojich potravín, až po zabudovanie kamier, ktoré vám pomôžu zistiť, čo je alebo nie je vnútri chladničky.

Môžete si tiež vybrať medzi technológiami „Frost“ a „No Frost“, ktorých hlavným rozdielom je spôsob chladenia: prvá vytvára námrazu, zatiaľ čo druhá nie.

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku. V závislosti od konkrétnej služby […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: