Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku.

V závislosti od konkrétnej služby získate určité množstvo pamäte na ukladanie súborov zadarmo. Môžete si tiež priplatiť a kúpiť potrebný objem. Ale hlavnou funkciou, vďaka ktorej je cloudové úložisko také populárne, je vysokorýchlostný prenos veľkých súborov cez sieť a neobmedzené sťahovanie.

Moderné služby, napríklad Filemail, umožňujú aj hromadné odosielanie veľkých dát, čo uľahčuje prácu podniku.

Ako funguje výmena informácií v cloudovom úložisku

Vo všeobecnosti všetky cloudové služby fungujú na rovnakom princípe, takže ako príklad uvažujme proces výmeny pomocou Filemail.

Prenos súborov prebieha v troch krokoch.

Emailová adresa. Musíte spustiť program na prenos súborov, napríklad v systéme Android, a vybrať možnosť „Vytvoriť“. Ďalej musíte zadať e-mailovú adresu, príjemcu (a ak chcete, aj správu).

Obrázok. Kliknite na „Pridať súbory“ a vyberte súbory, ktoré potrebujete. Informácie môžu byť pripojené k jednotlivým súborom alebo celým priečinkom.

Preneste súbory. Po priložení súborov kliknite na “Odoslať” (každý program má svoju vlastnú ikonu v rohu). Nezabudnite tiež uviesť, ako dlho bude odkaz platný (deň, týždeň atď.).

Prijímanie. Dostanete e-mail s informáciami o súboroch a odkazom na ich stiahnutie. Všetko je jednoduché: stačí kliknúť na odkaz (súbory sa otvoria ako miniatúra) a kliknúť na „Stiahnuť“. Najprv dôjde k lokálnemu uloženiu, po ktorom budete mať prístup k súborom bez straty kvality.

Filemail vám umožňuje pracovať so súbormi okamžite, bez čakania na úplné stiahnutie.

Cloudové úložisko má v porovnaní s lokálnymi riešeniami množstvo výhod:

• prístup k súborom kedykoľvek a kdekoľvek – hlavnou podmienkou je stabilný internet;

• spoľahlivosť a bezpečnosť – poskytovatelia cloudových riešení majú certifikovaných špecialistov v oblasti práva, médií, financií, skupín, ktoré spolupracujú s vládami, úradmi a štandardizáciou; služba využíva aj šifrovanie a autentifikáciu;

• škálovateľnosť – pre výmenu veľkých súborov nie je potrebné prevybavovať server. V cloude môžete zvýšiť zaťaženie pri prenose veľkých súborov v priebehu niekoľkých sekúnd).

Sledujte teda stabilitu internetu, vyberte si spoľahlivý certifikovaný server a využite cloudové úložisko na zdieľanie veľkých súborov bez obmedzení!

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie. Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: