Obklady na dom

Pri nákupe nového domu kupujúci chce vedieť, aký typ obkladu je nainštalovaný. Zatiaľ čo väčšina realitných kancelárií bude mať tieto informácie ľahko dostupné, typ obkladu  na dom je niekedy neznámy.

vinyl

Najbežnejším typom obytných obkladov je tento odolný a ľahký materiál v širokej škále farieb a vzorov. Vinylová väzba sa prilepí na trať, ktorá je prilepená do exteriéru domu. Je to pomerne ľahký materiál na identifikáciu, pretože sa cíti ako plast a dáva pomerne ľahko, keď sa tlačí. Vinylové vlečky vyžadujú malú údržbu, zvyčajne len príležitostné umývanie. Oprava vinylovej väzby môže byť výzvou, pretože blednutie môže sťažiť nájdenie vhodnej farebnej kombinácie.

 

Štuk a syntetický štuk

Pravá štuková väzba je zmes cementu a piesku, vody a vápna, ktorá je inštalovaná priamo na vonkajšie steny domu. Má pocit drsnosti a pevnosti a môže byť tónovaný alebo maľovaný. Štukatúra tiež znie pevne, ak ju zrazí. Syntetická štuková doska má z rovnakého hľadiska rovnaký vzhľad skutočnej štukatúry, ale pri zaklopení znie ako dutá. Prirodzene oheň odolné a tlmenie zvuku, pravá štukatura je neuveriteľne odolná, trvá 50 rokov alebo viac.

 

drevo

Drevené vlečky sa dodávajú vo viacerých zrnách a konštrukciách, od plných dosiek až po jednotlivé dlaždice. Pri obarvení sa drevené obklady veľmi ľahko vyberajú, pretože sú viditeľné uzly a iné nedokonalosti v jednotlivých kusoch. Napriek tomu, že na trhu existuje syntetický drevený obklad, syntetické drevo nemôže napodobňovať pocit skutočného dreva. Drevo vyžaduje najvyššiu údržbu obkladových materiálov, pretože musí byť natreté alebo zapečatené a chránené proti vlhkosti, aby sa zabránilo hnilobe.

 

hliník

Hliník bol kedysi jedným z najpopulárnejších obkladových materiálov na trhu a stále je veľkou voľbou pre komerčné a priemyselné budovy. To môže byť maľované a príde v rade farieb, niekedy vyzerajú veľmi podobne ako vinyl vlečky. Hlboký hliník sa však ľahšie dotýka a pri zaklopení bude mať kovový zvuk. Napriek ľahkému preniknutiu môže hliníková väzba trvať až 50 rokov, ak je správne ošetrená, a niektoré hliníkové vlečky môžu byť dokonca recyklované.

 

vláknocementové

Vyrábané ako náhrada za populárne azbestové vlečky, vláknocementové vlečky sa v posledných rokoch zvýšili. Dodáva sa v rôznych tvaroch, vzorkách a farbách a používa sa na všetko od obloženia po podhľadový materiál. To môže mať podobný vzhľad a pocit na vinylovej väzbe, ale pretože je vytvorený pomocou zmesi piesku, cementu a celulózových vlákien, má pevnejší pocit a je odolnejší. Vlákno-cementové obklady sú veľmi ťažké vďaka svojej konštrukcii, ale patria k najuniverzálnejším materiálom a dobre fungujú v oblastiach s vysokou vlhkosťou, nadpriemernými zrážkami alebo veľkými teplotnými výkyvmi.

 

Vedieť, aký druh vlečky váš dom má, je rozhodujúcou súčasťou akéhokoľvek rozhodnutia o kúpe domov. Vyzbrojení s informáciami v tomto článku, môžete ľahko určiť rozdiely medzi najpopulárnejšími obkladačskými materiálmi. Obráťte sa na profesionálov v oblasti Select Home Exteriors, kde nájdete informácie o údržbe, oprave a starostlivosti o stenu vášho nového domova.

 

S chladnejším počasím hneď za rohom, je to správny čas na to, aby sme spolu dostali zoznam úloh. Tu je niekoľko položiek, ktoré sa môžete postarať o tento jeseň, aby ste pomohli udržať váš dom príjemný a príjemný počas zimy:

 

Skontrolujte obvod a strechu

Pád je ten správny čas, aby ste sa pozreli na celý exteriér vášho domova. Začnite skontrolovaním vĺn pre akékoľvek škrabance, zárezy alebo vážnejšie poškodenie. V závislosti od materiálov na steny môžete alebo nemusíte byť schopní vykonať nevyhnutné opravy sami. Vaša strecha je oveľa zložitejšia na to, aby ste mohli skontrolovať, ale malá pozornosť na detail by mohla pomôcť vyhnúť sa veľkej zimnej katastrofe. Ak vidíte šindle, ktoré sa krútia pozdĺž okrajov, alebo úplne chýba, je čas na nejaké rýchle opravy. Ďalším miestom dôkladnej kontroly je pozdĺž všetkých otvorov alebo komínov. Ak sa blikanie odtiahne z akýchkoľvek rohov, je čas nahradiť ho, aby sa zastavilo budúce poškodenie vody vo vašej domácnosti. Ak vaša oblasť spozorovala krupobitie alebo silné búrky na jar alebo v lete, zvážte, či zastreľujúca spoločnosť alebo vaša poisťovňa skontrolujú strechu na prípadné škody spôsobené krupobitím. Ak sa zistí škoda na krupié, existuje možnosť, že by ste mohli striekaciu plochu vymeniť za drasticky znížené náklady v dôsledku poistného krytia.

Exteriér

Správne krmivo pre jazierkové ryby: Základ zdravia vašich pomerančových obyvateľov

Majitelia zahradných jezírok dobre vedia, že zdravie a vitalita ich vodných obyvateľov závisí od mnohých faktorov, pričom správne krmivo pre jazierkové ryby je jedným z kľúčových. Či už ide o farebné KOI kapry alebo iné druhy ryb, ktoré zdobia vaše jezírko, výber vhodného krmiva je nevyhnutný pre udržanie ich zdravia, vitality a krásy. Tento článok […]

čítaj viac...
Exteriér

Poplastované pletivo je kvalitný plot za dostupnú cenu

Poplastované pletivo s plastovým povlakom je pevný a spoľahlivý materiál na ohraničenie súkromného územia, kvetinových záhonov, záhonov a rekreačných oblastí. Ochráni priestor pred prenikaním túlavých zvierat a vydrží mnoho rokov, výborne sa hodí na úpravu plotov a plotov, zónovanie (pestovanie rastlín, záhonov, záhonov a oblúkov), ako aj ohrady budov. Často sa používa pri stavbe prístreškov […]

čítaj viac...
Exteriér

Ako predísť úhynu rýb v jazierku

Záhradné jazierko môže byť idylickým miestom pre relaxáciu a pozorovanie rybieho života. Avšak nezabúdajme, že za týmto kúskom prírody vo vašej záhrade stojí aj zodpovednosť za zdravie a pohodu rybieho obyvateľstva. V tomto článku sa pozrieme na to, ako minimalizovať úhyn rýb v jazierku, zaistiť im optimálne životné podmienky a bojovať proti rybím parazitom. Úhyn […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: