Upravte steny v interiéri

Keď po všetkých potrebných prácach vymrští hrubá stavba, ktorú nasledujú štuky, prichádza čas konečné úpravy momentálne nevzhľadného muriva. Odtiene sivej sa ešte nikdy trendom nestali, takže je na mieste uvažovať o inej atraktívne variante, ktorej môžeme obytný priestor oživiť. Farebné nátery, moderné tapety a netradičné úpravy prinášajú život do našej domácnosti!

Práca so sadrokartónom

Každý vlastník nehnuteľnosti či nájomník potvrdí, že prvé maľovanie pred nasťahovaním je najprijateľnejšie variantom. Byt či rodinný dom je zatiaľ neobývaný a ako jeho plochu pokryje nábytok a ďalšie vybavenie, je manipulácia s čímkoľvek jednoduchá a takmer bezpracné. Ak sa rozhodneme pre neskoršie úpravu múrov, presúvanie a zakrývanie sa nevyhneme. Na druhú stranu, ako to tak väčšinou býva, ak sa pre niečo pevne rozhodneme, nehľadíme na okolky a ideme smelo do toho. Úprava stien je estetická záležitosť, takže konečný výsledok uviazne v každom oku a za trochu snahy to rozhodne stojí.

Ozdoba múrov je úplne prirodzená
Potreba po útulnejším domove je úplne prirodzená a preto je úplne pochopiteľné, že každý túto možnosť využije podľa svojho vkusu či vkusu celej rodiny. Aj v úpravách múrov možno vypátrať časom zašednuté módne trendy, ktoré udávali smer. Kedysi populárne valček alebo éru tapiet si iste pamätá väčšina z nás. Súčasnosť týmto úpravám príliš nepraje, ale tu a tam sa ešte objaví; samozrejme v modernejšom balení. Preto zabrouzdejme trochu viac do možností, ktoré ponúka dnešný trh. Rovnako ako v iných prípadoch máme z čoho vyberať.

Farebné nátery v dúhovom spektre
Doba letí dopredu a časy, kedy udávala tón unyle a všadeprítomná biela, sú v nenávratne. Stále populárnejšie rôznofarebné riešenie miestností je veľmi estetické a praktické zároveň. Bolo by zlé bielu farbu úplne zatracovať. Sú miesta kam aj dnes môže smelo patriť. Biely náter v kúpeľni alebo na toalete určite nikoho neurazí. Ale miesta, kde to žije alebo naopak, kde sa zaspáva si zaslúži patričné ​​odtiene. Ako už bolo viackrát dokázané odborníkmi, farba má vplyv na našu psychiku a podľa toho ju pristane miesto v domácnosti. Chladnejšie farby patria do spálne, teplejšia do obývacích miestností, farby veselé do detských izieb. Výhodou farebného náteru je fakt, že nie je príliš náročného ho aplikovať, takže túto variantu zvedú iste sami.

Moderné tapety nesú prápor ďalej
Staré vzory tapiet už dnes nikoho nenadchnú, napriek tomu môže vhodná tapeta zútulniť náš domov popravde efektne a ľahko. Existujú rôzne varianty, ktoré naše možnosti rozšírili a prevedenie spestrili. Klasické papierové tapety dopĺňajú moderné formy tapetovanie. Praktickou voľbou sú určite tapety samolepiace alebo ich nevlastné sestry – samolepiace fólie. Horúcou novinkou je použitie vliesových tapiet. Tie prinášajú hotovú revolúciu pre svoje progresívne vlastnosti. Sú umývateľné, uľahčujú prácu s lepidlom a skvele izolujú teplo i zvuk. Nevýhodou je snáď len vyššia cena, lebo tá sa pohybuje okolo dvojnásobku tapety papierové.

Netradičné úpravy dodajú osobitý štýl
Múry sa dajú zdobiť moderne a zároveň nekonvenčne. Umožňujú nám to nové techniky úpravy stien. Jednou z nich je napríklad mramorový nástrek. Disponuje rôznymi druhmi techník spracovania a použitia materiálov. Asi najznámejšia je benátsky štuka. Pri použití nových technológií sa zachováva stará talianska metóda nánosu. V konečnej fáze sa voskuje a vyzerá skutočne skvostne. Rovnako tak sa na stene výborne vyníma patinovanie. Vápenná minerálna hmota má skvelú priľnavosť, preto je v budúcnosti dobre umývateľná. Výstrelkom aj ozdobou je použitie umelej bavlny. Jej úžasnou vlastnosťou je skvelá priedušnosť a v neposlednom rade veľmi dobre izoluje. Jej hebký povrch automaticky navodzuje pocit útulnosti.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: