Nudné obývačky preberú k životu zaujímavé komody a obývacie steny

Obývačka je spolu s kuchyňou centrom rodinného diania. Pri navrhovaní interiéru dbáme o to, aby sa nám čo najviac vydarila. Je každodenne na očiach, rovnako aj našim návštevám, preto by nám mala poskytnúť známy hrejivý pocit na duši. Dosiahneme to vhodne zvolenými farbami, textíliami, ale aj nábytkom. Už aj jedným originálnym kúskom dokážete z fádnej miestnosti vyčarovať luxusné hniezdočko.

Aj obývacia stena napovie, že ide o vaše kráľovstvo

Máte to šťastie, že sa vám všetko zmestilo do šatníkovej skrine na chodbe či v spálni? Potom si skutočne môžete dovoliť vo vašej obývačke popustiť uzdu fantázii. Je to predsa izba, v ktorej rodina i návštevy trávia najviac času, preto by mala pútať originálnym dizajnom, ukázať len to, čo si zaslúži pozornosť, jednoducho prezentovať vašu osobnosť. Dnes nie je ničím výnimočným využiť miesto klasickej obývacej steny systém otvorených políc s knihami, ale napríklad aj zaujímavú komodu či vitríny. Nádherné kresby dreva či farby, ktoré ihneď upútajú pozornosť a doladia miestnosť do dokonalosti, možno uzrieť na moderných obývacích stenách. Ak však zmýšľate o niečo tradičnejšie, biela, sivá či ich kombinácie s drevodekorom nebudú módnym prehreškom. Stačí v miestnosti vytvoriť harmóniu materiálov a zachovať jednotný štýl, a výsledkom bude izba, v ktorej každý zabudne na čas a nechá sa unášať prítomným okamihom. Najlepšia obývacia stena je taká, ktorá miestnosť nezadusí, ale naopak ju príjemne osvieži a nechá ju dýchať svojím šarmom.

 

Bez komody to skrátka nejde

Ak sme už v živote čo-to pozariaďovali, pravdepodobne máme skúsenosť s tým, že vždy sa nájde pár vecí, ktoré potrebujú svoje čestné miesto alebo sa jednoducho do skrine nevošli. Vtedy prídu praktické komody viac než vhod. Dajú sa využiť ako v obývačkách, tak i v predsieňach, na chodbách, v jedálňach či v spálňach a detských/študentských izbách. Vďaka rozmanitým prevedeniam komôd (zásuvkové, s dvierkami, s otvorenými policami, kombinované a pod.) vieme do každej miestnosti v byte umiestniť komodu, ktorá bude presne spĺňať naše nároky na úložný priestor. Niekedy totiž ani nejde tak o to, aby sme komodu napratali, ale skôr o to, aby sme izby dekorovali či zaplnili prázdne miesto pri stene. Podarí sa nám to zakaždým excelentne, len si stačí premyslieť rozmery komody – niekam pristane vysoká a úzka komoda, inde široká a dlhá, niekde nízka a úzka… Keď sa nebudete báť experimentovať s typmi či farbami komôd, aj z vášho príbytku sa môže stať útulný domov, v ktorom má všetko svoje pevné miesto.