Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /data/9/e/9e064aac-ad9c-406f-8d1d-da920b9b2bef/maxibyvanie.sk/web/wp-includes/wp-db.php on line 3402

Ako si vybrať moderný koberec

Koberce sú dôležitým dekoratívnym prvkom. Vybrať ten správny koberec nemusí byť úplne jednoduché a preto vám prinášame niekoľko praktických rád, ako si vybrať moderný koberec.

Aj moderný koberec môže prinášať eleganciu ale mať aj neformálny vzhľad. Ako si vybrať moderný koberec s pomedzi toľkých štýlov, farieb a materiálov?

Pri výbere koberca zvážte váš životný štýl. Aby koberec vydržal, mali by ste sa uistiť, že vydrží váš životný štýl. Ak ste mnohopočetná rodina mali by ste si kúpiť odolnejší koberec, ktorý sa jednoduchšie čistí.  Dôverujte teda svojim inštinktom. Niektoré extravagantné vzory a farby sa vám môžu dnes páčiť, ale bude sa vám tento koberec páčiť aj zajtra?

Správna veľkosť koberca

Pred nákupom musíte zvážiť správnu veľkosť koberca. V rodinnej izbe vyberte veľkosť, ktorá pokrýva minimálne dĺžku a šírku vášho nábytku. Ak chcete priestor zväčšiť, vyberte väčšiu veľkosť, ktorá ohraničuje obvod.

V jedálni by mal byť koberec dostatočne veľký, aby umožňoval priestor pre stoličky, aj keď sú odtiahnuté od stola.

TIP: Ak si nie ste istý veľkosťou koberca, môžete pomocou maliarskej pásky oblepiť plochu vo veľkosti koberca, ktorý si plánujete kúpiť. Získate tak predstavu, ktorá vám môže pomôcť pri výbere správnej veľkosti.

Správna farba

Farba koberca by mala harmonicky ladiť s farbami stien, nábytku a dekorácii. Ak chcete spojiť vzhľad miestnosti, mali by ste zvoliť koberec, ktorý dopĺňa dve alebo tri hlavné farby v miestnosti.

  • Ak idete do obchodu, odporúčame vám vziať si so sebou vankúš a farebnú paletu vašich závesov, nábytku alebo farieb stien.
  • Ak je váš hlavný nábytok, napríklad sedačka, jednofarebná, zvážte výber koberca so vzorom.
  • Zlaďte ďalšiu farbu vzorovaného koberca s vašou pohovkou. Zlaďte tretiu farbu koberca s vašimi vankúšmi, závesmi, farbou steny alebo inými akcentmi v miestnosti.
  • Ak je váš hlavný nábytok čalúnený vzorom alebo je dizajnovo prepracovaný, jednofarebný koberec by fungoval naozaj dobre.

Bytové doplnky

Ako si vybrať obliečky do svojej izby?

Pri výbere obliečkok je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory. Nezáleží to výlučne na pohodlí pri spánku, či nás hreje alebo je chladnejšie, aj keď je to kľúčový faktor, nájdu sa aj takí, ktorí si ich vyberajú podľa toho, koľko starostlivosti vyžadujú, či potrebujú žehliť alebo sa dajú ľahko čistiť. Informácie, ktoré potrebujete na výber sady […]

Read More
Bytové doplnky

Zľavové KUPÓNY TEMPO KONDELA ušetria nemalé peniaze

Kto by nechcel ušetriť pri nákupe čo najviac. Poradíme, ako ušetriť vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, aktuálnym akciovým ponukám a ďalším ešte viac. Vieme, kde ich hľadať. Ak máte profily na sociálnych sieťach, tak kupóny tam promujú buď influenceri alebo samotné značky, aby zvýšili počet sledovateľov a svoju popularitu. Sú však aj ľahšie spôsoby, kde […]

Read More
Bytové doplnky

Vyberte si shaggy koberec

Slovo shag má veľa významov. V Spojenom kráľovstve má toto slovo skôr farebnú definíciu a slovo, ktoré sa v slušnej spoločnosti bežne nepoužíva. V USA je shag tanec, ktorý je dobre známy v južných plážových mestách. Inšpiroval dokonca žáner hudby, ktorý dobre funguje s swingovým tancom známym ako Carolina Shag. Tento tanečný štýl je pevne […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: