Nalepte bazénovú fóliu

Aký je najlepší spôsob nalepenia bazénovej fólie?

Pre maximálnu priľnavosť a pokiaľ ide o profesionálne lepenie, je najlepšie použiť kontaktné lepidlo. Pri veľkých trhlinách alebo dierach pomáhajú opravné záplaty, ktoré sú dostupné aj samolepiace. Rýchle opravy, dokonca aj pod vodou, je možné vykonať okamžite vďaka opravnej páske.

Kontaktné lepidlo je ideálne na lepenie poškodení v bazénovej fólii. Naneste lepidlo na lepený povrch a nechajte fóliu presahovať o niekoľko centimetrov. Kontaktné lepidlo je dostupné pre širokú škálu fóliových materiálov a tiež umožňuje pohyby na fólii. Lepidlo je možné jednoducho a rovnomerne naniesť na podklad štetcom.
Lepidlo s opravnými záplatami

Pomocou opravnej záplaty môžete opraviť aj veľké poškodenia, ako sú trhliny a diery v bazénovej fólii. Náplasť si nastriháte na požadovanú veľkosť. Nechajte opravný kus vyčnievať niekoľko centimetrov, aby sa zabezpečila dostatočne veľká lepiaca plocha. Materiál opravnej záplaty by mal byť rovnaký ako materiál vašej fólie. Môžete tiež získať náplasti v rôznych farbách pre každú aplikáciu.

Ak chcete trhliny aplikovať rýchlo a bez dodatočného lepidla, potom je najvhodnejšia opravná páska . Lepenie bazénovej fólie je obzvlášť čisté a okamžite rýchle. Vždy je výhodou mať rolku tejto pásky na sklade. V mnohých prípadoch môžete dokonca použiť vodeodolný prípravok pod vodou, aby ste mohli poškodenie okamžite opraviť.
Nalepte bazénovú fóliu

Tip: Pravidelne kontrolujte hladinu vody v bazéne

Vždy sledujte hladinu vody v bazéne. To vám umožní okamžite identifikovať poškodenie bazénovej fólie a prijať okamžité opravné opatrenia. Neznamená to však stratu vody, ktorá je dôsledkom bežného vyparovania. Ak hladina vody v bazéne cez noc klesne o niekoľko milimetrov, je to znakom prasklín alebo dier vo fólii.
často kladené otázky
Ako musí byť bazénová fólia pripravená na lepenie?

Fóliu očistite tak, aby na povrchoch nezostali zelené porasty alebo mastnota. Lepiacu plochu by ste mali vysušiť aj vtedy, ak nepoužívate podvodné lepidlo alebo lepíte pod hladinou vody. Vždy sa však odporúča lepenie za sucha.
Na čo si mám dávať pozor pri lepení bazénovej fólie?

Po nalepení bazénovej fólie musíte lepidlo pevne pritlačiť a rozotrieť. Lepidlo sa lisuje zvnútra smerom von. Uistite sa, že lepené švy sú úplne utesnené alebo ich utesnite dodatočne.
Aké vlastnosti musí mať lepidlo, aby bazénovú fóliu správne nalepilo?

Lepidlo musí byť najskôr navrhnuté pre materiál fólie. Ďalšími požiadavkami sú odolnosť voči trvalej vode a vysokému tlaku vody. Lepidlo by malo byť tiež elastické, aby sa mohlo pohybovať s bazénovou fóliou bez rušenia.

Bazény

História záhradných kadí Scandispa: od tradičného rituálu k luxusnej relaxácii

Ponorte sa do záhradných kadí a objavte ich históriu, ako sa vyvíjali od tradičných rituálov až po moderný symbol luxusu a relaxu pod značkou Scandispa. História záhradných kadí: Viac než len moderný trend Záhradné kade existujú v rôznych podobách už celé stáročia. Od tradičných drevených kadí používaných na rituálne kúpanie až po dnešné  elektrické zahradné […]

čítaj viac...
Bazény

Celoročný bazén ako riešenie na kúpanie aj cez zimu.

Väčšina ľudí si slovo „bazén“, spája s letom. Dobrá správa je, že udržiavať celoročný bazén je viac ako uskutočniteľné a dokonca aj cenovo dostupné. Aké sú výhody domáceho bazéna? Výhody domáceho bazéna ďaleko presahujú zjavné pohodlie. Či už je to ozdoba exteriéru, alebo interiéru, mať svoju vlastnú oázu na oddych, nie len že otvára dvere […]

čítaj viac...
Bazény

Vyberáme nafukovací bazén

Letné počasie doslova láka k pohodlnému a nekonečnému osviežovanie v chladivej vode. Ak sa samozrejme nechcete tlačiť na preľudnených kúpaliskách, prichádza na pretras len jediné ekonomické riešenie, ktoré predstavuje nafukovací bazén. A práve s jeho výberom vám do určitej miery pomôžeme. Jednu z jeho najväčších predností sme bezpochyby spomenuli. Sú to podstatne nižšie obstarávacie náklady, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: