Najznámejšie materiály používané v modernej architektúre

Moderná architektúra, ktorá je dôsledkom priemyselnej revolúcie, sa vyvinula ako reakcia na nové priemyselné materiály a technológie, čo viedlo k tomu, že lietadlo a elegantné fasády posunuli ozdobu a odmietli staršie tradičné štýly, materiály a techniky výstavby. Materiál pomáha pri dosahovaní fyzickej formy dizajnu. Stavebný materiál je jediným faktorom, ktorý je v prírode hmatateľný. A táto hmatateľná zložka ponúka množstvo nehmotných emócií a pocitov, ktoré možno ovládať výberom správneho materiálu. Napríklad teplý pocit, ktorý ponúka drevo, emócia radosti a pohodlia, alebo pocit chladu, ktorý ponúkajú kovy, alebo surový pocit, ktorý ponúka betón. Výber vhodného materiálu má rovnaký podiel na projektovaní v porovnaní s estetikou a funkčnosťou. Materiály môžu zmeniť spôsob, akým sa cítite.

Betón v modernej architektúre

Materiál, ktorý je chrbticou modernej architektúry, betón je zložený z cementu, jemných a hrubých agregátov spojených v pevnom pomere. Zlúčeninu možno ľahko tvarovať do požadovaného tvaru pomocou vhodného lešenia, tvoriaceho stĺpec, nosník, dosku, základ, atď. Brutálny materiál inšpiroval jedného z najväčších architektov Le Corbusiera. Ďalší výskum v oblasti betónu viedol k vývoju viacerých materiálov, ako je napr. Trvanlivý betón, vysoko výkonný betón, samovoľný betón, priesvitný betón a ohybný betón.

Tehla v modernej architektúre

Tehla bloky sú ako Lego bloky, ktoré možno kombinovať dohromady tvoriť tvorivé majstrovské dielo prostredníctvom inovatívneho myslenia a zručné remeselné spracovanie. Cez tuhý tvar tehlového bloku, oni ukázali širokú škálu a vyústili v tvorbe krásnych exemplárov v priebehu času. Výskumníci v týchto dňoch pracujú na transformácii malého stavebného materiálu na trvalo udržateľnú stavebnú konštrukciu.

Steel v modernej architektúre

Oceľ je materiál, ktorý možno použiť ako konštrukčný materiál, ako aj viditeľný materiál. Jeho vlastnosť odolných ťahových síl z neho robí účinný konštrukčný materiál, ako R.C.C. výstuž, ako aj konštrukčné materiály, ako sú priestorové rámy, nosníky I-profilov, priehradové nosníky atď. Okrem toho sa používajú ako rámy okien a dverí, zábradlia, zábradlia, kľučky dverí, atď. pevnosť, nízka hmotnosť, môže byť recyklovaná, môže odolať rôznym klimatickým podmienkam.

Sklo v modernej architektúre

Moderný materiál použitý na dosiahnutie transparentnosti a svetla, sklo, je najbežnejším fasádnym prvkom, ktorý ponúka viditeľnosť, ako aj ochranu pred meniacou sa klímou. Architektonické exempláre, Farnsworthov dom od Miesa van der Roheho a skleníku od Phillip Johnsona, odôvodňujú rozsah použitia skla ako stavebného materiálu. Výskumníci boli schopní vyvinúť sklo s nižšou hodnotou U, vysokou tepelnou izoláciou, ktorá vyhovuje životnému prostrediu a pomáha znižovať energetickú náročnosť budovy.

Hliník v modernej architektúre

Hliník je neželezný kov hojne dostupný. Nie je ľahko dostupná a má sa extrahovať z bauxitovej rudy. Vlastnosť vlastností ako vysoký pomer pevnosti k hmotnosti, vzduchotesnosť, jednoduchosť výroby a montáže, nízke náklady na manipuláciu a prepravu, vysoká odrazivosť, odolnosť voči korózii a jej správanie pri extrémnych teplotách z neho robí vhodný stavebný materiál. Sklenenú fasádu moderných budov zvyčajne podporuje robustný a ľahký hliníkový rám. Stavebníctvo vyvinulo nový materiál nazvaný „transparentný hliník“, ktorý ponúka vynikajúcu transparentnosť, ako aj formu v architektúre.

Prírodný kameň v modernej architektúre

Kameň sa používa, pretože čas evolúcie ľudstva je stále trendovým stavebným materiálom. Cez jeho ťažkosti a objemnosť, to je oceňované v stavebníctve, pretože jeho veľké množstvo textúry, farby a veľkosti. Materiál je trvanlivý a prirodzene dostupný.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: