Spálňa každý deň inak. Stačí vymeniť obliečky

Spálňa je miesto, kam nám žiadne návštevy nechodia a často preto zostáva zabudnutý. To je ale škoda, pretože práve tu sa musíme cítiť dobre a oddýchnuto. Premýšľate, čím vašej spálni oživiť, ale nechcete nič veľkého? Riešenie je jednoduché, stačí si zaobstarať nové obliečky či farebné vankúšiky.

Farebné alebo decentné?

Na kvalite spánku sa podpisuje celý rad faktorov a jedným z nich sú tiež farby. Ak máte problémy so zaspávaním, upokojí vás marhuľová, azúrová či trebárs lila. V prípade, že si prechádzate obdobím, kedy spíte ako medveď a ráno sa s postele nemôžete vybrať, potom stavte na farby, ktoré dodávajú energiu, ako je napríklad žltá či sýta oranžová.

Viac sád pre viac nálad

Rozhodne by vám doma nemalo chýbať viac sád, ktoré môžete podľa nálady meniť. Základom je decentný obliečky v pastelových farbách, ktoré sa hodia pre prakticky akúkoľvek príležitosť. Ďalšie sady vyberajte podľa vašich potrieb. Ak ste náchylní k prudkým zmenám počasia, určite si zaobstarajte kvetinové farebné obliečky. Spanie v rozkvitnutej lúke vám lepšie pomôže vyrovnať sa so vstávaním do lejakov a chladných rán.

Obľúbená farba? Aj tu vyskúšajte

Máte obľúbenú farbu, ale nenosíte ju, pretože je príliš výrazná? Potom si v nej môžete zaobstarať napríklad práve obliečky. Uvidíte, aký vplyv bude mať na vašu psychiku. Aby sa vám ľahko kombinovalo, majte pri ruke nejaké neutrálne prestieradlo, napríklad béžovej, ružovkasté, alebo lila.

Bude sa k nemu totiž hodiť celá rada farieb, od tých najvýraznejších až po tie najtmavšie, elegantné kúsky. Pozor! Biela je nemocničné a navyše je na nej vidieť každej smietka. Preto sa biele vyvarujte, tá rozhodne neutrálnou farbou nie je.

Malé a veselé vankúšiky

Ak sa vám podľa nálady nechce meniť celé obliečky, skvelú službu vám preukážu malé farebné vankúšiky, ktoré celú posteľ rozžiaria. Na povzbudenie môžete zvoliť žltej či zelenej, na nespavosť treba nebesky modrej.

Aké sú ďalšie kroky?

Ak vám hranie s farbami obliečky nestačí, pustite sa aj do ďalších drobností, ktoré vás finančne nezruinuje. Môžete spálni novo vymaľovať, alebo ju treba ozvláštniť novým koberčekom vedľa postele – ten vás bude hriať, až ráno poleziete z vyhriateho pelechu.

Nezaradené

Ako maľovať kov

Plánujete maľovať predmety z kovu? Kov je materiál, ktorý si vyžaduje špecifické postupy, aby bol vo výsledku pekne a trvácne namaľovaný. Kovové predmety si vyžadujú prípravu už pred samotným maľovaní. Samotný povrch je potrebné pripraviť na náter.  Kvalitná farba na kov je rozhodujúca pre kvalitu samotného náteru a aj životnosť náteru. Aký kov budete maľovať Nie je kov […]

čítaj viac...
Nezaradené

Zrkadlo Feng Shui zdvojnásobte svoje peniaze, predaj, zákazníkov,

Šperky a dokonca darčeky! Zrkadlá Feng Shui zdvojnásobia všetko, čo sa odráža vo vašom živote. Opýtajte sa sami, aké to je, že chcete zdvojnásobiť? Chcete zdvojnásobiť svoje šťastie? Alebo Môžete byť viac predaja, viac zákazníkov Alebo nemusíte mať dostatok šperkov. Môžete použiť feng shui zrkadlá zdvojnásobiť čokoľvek vo vašom živote, ktoré odráža. Opýtajte sa každého […]

čítaj viac...
Nezaradené

Príprava na pracovný pohovor

Pri pracovnom rozhovore je vašou úlohou presvedčiť potencionálneho zamestnávateľa, že máte zručnosti, vedomosti a skúsenosti v práci. Ukážte motiváciu a presvedčte zamestnávateľa, že ste vhodný kandidát na pracovné miesto. Tieto rady nám poskytla slečna Eva z pracovného portálu Personalistka.sk kde nájdete ponuky práce a brigád z celého Slovenska. Portál Personalistka.sk ponúka inzerciu práce zadarmo a […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: