Hľadáte kvalitné škárovacie hmoty? Vyberte si cementové alebo epoxidové škárovacie hmoty

Škárovacie hmoty nájdu svoje využitie predovšetkým v kuchyni a kúpeľni. Aby si dokázali plniť svoju funkciu, musia odolávať vysokej vlhkosti, vysokým teplotám a samozrejme musia byť odolné voči baktériám a plesniam.

Ak ale hľadáte dobré škárovacie hmoty, cementové a epoxidové škárovacie hmoty patria medzi najkvalitnejšie.

Cementové škárovačky 

Cementové škárovačky patria medzi najpoužívanejšie škárovacie hmoty. Ich najväčšou kvalita je vysoká vodoodpudivosť, čo oceníte najmä v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (v okolí varnej dosky a v kúpeľni). Vďaka hydrofobizačným prísadám nie sú len vodoodpudivé, ale sú odolné aj voči plesniam a sú odolné aj proti opotrebeniu. Pri cementových škárovačkách vás neprekvapia plesne, zmena farby, zmraštenie a ani olupovanie častí tejto škárovačky.

Najkvalitnejšie cementové škárovačky nájdete v ponuke Mapei. Môžete si vybrať medzi jednoduchou a obľúbenou KERACOLOR FF, ktorá má vynikajúce vodoodpudivé vlastnosti; KERACOLOR GG, ktorá patrí k vysokoodolným škárovacím hmotám a zaujať vás na nich môže ich rustikálny vzhľad, ULTRACOLOR PLUS, ktorá je vhodná najmä do domácnosti s malými deťmi alebo KERACOLOR PPN, ktorá je skôr vhodnejšia do vonkajších priestorov, čiže na vonkajšie dlažby.

Epoxidové škárovacie hmoty 

Výhodou kvalitných epoxidových škárovacích hmôt je predovšetkým nízka nasiakavosť. Tie škárovacie hmoty, ktoré charakterizuje vysoká nasiakavosť, menia po čase svoju farbu. U epoxidových škárovacích hmôt sa tohto nemusíte báť.

Tieto škárovacie hmoty vám odporúčame najmä do kuchyne, či do špajze. Patria k najvhodnejším škárovacím hmotám, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. Keď sa vám náhodou stane, že vám mastný olej prskne na škárovaciu hmotu, nemusíte sa báť, že by vám ju poškodil.

Ak sa vám v škárovacej hmote objaví pleseň, je zle. Práve preto vám neodporúčame šetriť na kvalitných škárovacích hmotách.