Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka.

V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých materiál ľahko prepúšťa vzduch, a tak je pod takýmito prikrývkami pohodlne aj v horúcom lete. Takáto deka by mala v prípade poklesu teploty nielen dobre zahriať a zabezpečiť voľný prístup vzduchu k telu, ale aj odvádzať vlhkosť. Vysoká hygroskopickosť prikrývky je predpokladom pohodlného spánku počas horúcich letných nocí.

Optimálnu možnosť na leto možno nazvať dekou s bavlneným poťahom a antibakteriálnym plnivom.

Prečo bavlnený poťah?

Syntetické poťahy majú slabú priedušnosť, takže najlepšou voľbou sú modely vyrobené z prírodných vlákien.

Bavlnené tkaniny majú mnoho výhod:

• Vysoká hygroskopickosť;

• odolnosť voči opotrebovaniu, pevnosť a trvanlivosť;

• priedušnosť;

• plasticita (zložené prikrývky sú kompaktné, ľahko sa prepravujú);

• odolnosť voči čistiacim prostriedkom, ultrafialovému svetlu;

• vysoká pevnosť v ťahu;

• schopnosť zachovať si svoj pôvodný vzhľad po dlhú dobu.

Bavlnená tkanina, ktorá absorbuje vlhkosť, zostáva suchá na dotyk, takže je pod prikrývkou pohodlná. Počas letných horúčav prikrývky s bavlneným poťahom nezahrievajú telo, vďaka čomu sa bude spať naozaj pohodlne.

Prečo potrebujete antibakteriálnu výplň?

Prírodné plnivá sú považované za najlepšie. Pre letné možnosti sa široko používajú materiály s baktericídnymi vlastnosťami, medzi ktoré patrí prírodný bambus a morské riasy.

Prírodný bambus je uznávaný ako najlepšia voľba pre ľudí trpiacich alergiami alebo astmou. Bambusové vlákna, ktoré tvoria netkanú textíliu, sú bez zápachu a priaznivo pôsobia na nervový systém. Vďaka prirodzenému antimikrobiálnemu účinku táto deka nezadržiava nepríjemné pachy. Ďalšou výhodou je schopnosť prikrývky zachovať si svoj tvar a štruktúru aj po mnohých praniach.

Morské riasy sa často kombinujú s eukalyptovými vláknami. Prikrývky s takou výplňou sú hypoalergénne a majú antimikrobiálne vlastnosti.

Hustota plniva v letných prikrývkach je až 200 g/m2. Šitie ľahkých, mäkkých prikrývok sa najčastejšie vykonáva technikou quiltovania, vďaka čomu výrobky vyzerajú efektne a perfektne držia tvar. Pri dlhodobom používaní je povinné dodržiavať pravidlá starostlivosti o výrobok.

Spálňa

Ako premeniť spálňu na miesto plné pohody a štýlu

Pri premýšľaní o tom, ako vylepšiť domov, je spálňa často miestom, kde chceme začať. Je to naše útočisko, miesto pre odpočinok a relax po dlhom dni. Ako teda zabezpečiť, aby táto miestnosť bola nielen funkčná, ale aj esteticky príťažlivá? V tomto článku vám ukážeme, ako môžete spálňu promeniť s pomocou štýlových a kvalitných bytových doplnkov […]

čítaj viac...
Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: