Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú?

Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, bielo-modré, bielo-zelené, ružovo-šedé a úplne modré. Sú tenšie alebo hrubšie, drsnejšie alebo jemnejšie. Dnes už nájdete ideálnu čistiacu utierku na každé použitie. Mewa ide s dobou a rozširuje sortiment v súlade s vývojom od Priemyslu 2.0 ku 4.0. Pred viac ako sto rokmi začala nemecká spoločnosť Mewa s jedinou utierkou: na začiatku bol Mewatex. Špeciálne tkaná bavlnená látka vyrábaná spoločnosťou Mewa je robustná, savá, rozmerovo stála a predovšetkým: opakovane použiteľná. V minulosti sa dala desaťkrát vyprať a doručiť zákazníkovi, dnes vydrží až 50 praní bez toho, aby utrpela kvalita. V priebehu desaťročí bol Mewatex ďalej vylepšovaný a pribudli aj ďalšie čistiace utierky. Rok 1997 bol vyhlásený “rokom čistiacich utierok” a na trh boli uvedené utierky Mewatex Plus na citlivé povrchy a Mewa Protex z mikrovlákna – prakticky bez žmolkov. Hlavnou myšlienkou bolo ponúknuť každému výrobnému a remeselnému podniku ideálne produkty na dokonalé čistenie strojov a nástrojov – a to v obehovom systéme, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Mimochodom, udržateľné pranie je už viac ako 40 rokov deklarovaným cieľom, ktorý spoločnosť dosahuje vďaka vysokým ekologickým štandardom v podnikoch.


Všetky kvalitné čistiace utierky sú k dispozícii v systéme zdieľania

Dnes nazývame systém Mewa ako Textilsharing alebo textilný sharing. Viac ako 190 000 spoločností z 21 európskych krajín používa čistiace utierky Mewa bez toho, aby ich vlastnili. Mewa utierky vyzdvihne, vyperie, skontroluje ich kvalitu a znovu ich do firmy privezie. Táto výhodná všestranná služba je spoločná pre všetky čistiace utierky. A čím sa líšia?

Silné stránky jednotlivých čistiacich utierok

Mewatex: pevná univerzálna utierka z vysoko kvalitnej bavlny necháva všetky papierové utierky ďaleko za sebou. Vďaka svojej špeciálnej povrchovej štruktúre je mimoriadne savá. Čistí stroje a súčiastky oveľa ľahšie, rýchlejšie a dôkladnejšie. Spoľahlivo odstraňuje znečistenie olejmi, farbami, emulziami, rozpúšťadlami a mastnotou. Je tiež ideálna na mokré čistenie hladkých povrchov.

Mewatex Plus: Pokiaľ potrebujete okrem silných univerzálnych čistiacich utierok aj niečo mimoriadne jemné, je táto utierka pre Vás tá pravá. Jemne odstraňuje hrubé nečistoty z citlivých povrchov. Vďaka tesnej väzbe tkania sa na tejto utierke z vysoko kvalitnej bavlny tvorí výrazne menej žmolkov.

Mewatex Ultra: Táto čistiaca utierka je ideálnou voľbou tam, kde je vyžadovaná nielen savosť a jemnosť, ale aj rýchlosť. Okrem turbo absorpčnej schopnosti je jej výhodou aj to, že prakticky nezanecháva žmolky. Utierka zo špeciálne upravenej bavlnenej tkaniny behom okamihu pohltí mnohonásobok svojho objemu a je vhodná aj na leštenie.

Mewa Protex: Táto utierka z mikrovlákna sa odporúča na čistenie a leštenie veľmi citlivých povrchov. Je prakticky bez žmolkov. Vyrába sa z vysoko savého materiálu. Dokáže absorbovať až 2,5 násobok svojej hmotnosti.

Nájsť správnu čistiacu utierku teda nie je zas až také ťažké. Ak si chcete byť úplne istí, opýtajte sa spoločnosti Mewa. Odborníci na čistiace utierky Vám radi poradia, ktorá textília je pre Vaše konkrétne potreby najvhodnejšia.

 Mewa 

Spoločnosť Mewa bola založená v roku 1908. V súčasnosti sa jedná o poprednú firmu pôsobiacu v oblasti textilného manažmentu. So svojimi 46 pobočkami zásobuje podniky po celej Európe pracovným a ochranným oblečením, čistiacimi utierkami na priemyselné využitie, rohožami, ale aj kompletným systémom služieb na čistenie súčiastok. To všetko vrátane údržby, servisu, skladovania a logistiky. Je možné tiež si objednať výrobky pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. O približne 190 000 živnostníkov, remeselníkov a zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu alebo gastronómie sa stará zhruba 5700 zamestnancov. V roku 2021 dosiahla skupina Mewa obrat 770.4 miliónov eur a stala sa tak lídrom v oblasti textilného manažmentu. Spoločnosť získala rad ocenení za svoj záväzok k udržateľnosti, zodpovednému správaniu a riadeniu značky.

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ametyst je kámen se zvláštní energií

Ani moderní člověk neodolá lesku a kráse vzácných minerálů a legendy o jejich magických, léčivých a mystických vlastnostech stále žijí! Lidé jsou připraveni všude hledat drahé kameny, které mohou léčit, chránit a dodávat energii. Rozmanitost krystalů je tak velká, že je téměř nemožné znát všechna jejich jména, ale jeden z nich zná téměř každý – […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: