Aké sú vlastnosti rôznych technológií elektrického vykurovania?

Rozhodli ste sa investovať do elektrického vykurovania , no neviete, aké zariadenie si vybrať? Konvekcia, akumulácia, žiarenie, zotrvačnosť: objavte špecifiká každej technológie.

Rôzne druhy vykurovania na prvý pohľad
Konvekcia
Tento spôsob prenosu tepla využíva elektrické konvektory . Vzduch sa ohrieva vďaka elektrickému odporu a následne sa rozvádza v miestnosti. Táto konvektora je však najmenej sofistikovaná a konvektory sú považované za najmenej účinné elektrické radiátory. Vysušujú vzduch a zvyšujú prachových častíc vo vzduchu. Z hľadiska komfortu konvektory vykurujú nerovnomerne, nárazovo. Teplota chladu vetrom nie je všade v rovnakej miestnosti. Sú lacný na nákup, ale sú veľmi energeticky náročné a môžu byť potrebné ako hlavný vykurovací systém.

Akumulačné vykurovanie
Princípakumulačného vykurovaniaje zaujímavý: zásobníkový ohrievač v noci akumuluje teplo a cez deň ho rozvádza. V zásade sa dá ušetriť aj takto: teplo sa predsa akumuluje, keď je cena energie najnižšia. Aby však bol tento radiátor ziskový, je potrebné uzavrieť predplatné v špičke/mimo špičke. Akumulačné vykurovanie síce rozvádza teplo sálaním a dokáže dosiahnuť príjemný komfort, no jeho prevádzka nie je naozaj flexibilná. Čo ak vám naakumulované teplo nestačí na každodenné potreby? Alebo naopak: aký zmysel má skladovať viac energie, ako potrebujete na vykurovanie domu? Akumulátor sa neprispôsobí vašim potrebám a núti vás uspokojiť sa tak zastaraným spôsobom práce. Z hľadiska estetiky je inštalácia tiež veľmi ťažká a zaberá veľa miest.Je ťažké zladiť moderným a rafinovaným štýlom interiéru. V prípade akumulácie skratky nie je vždy zaujímavý…

Sálavé vykurovanie alebo infračervené
Sálavý žiarič je kombináciou konvekcie a elektromagnetického žiarenia. Rezistory ohrievajú platňu, ktorá rozvádza teplo vo forme infračerveného žiarenia cez predný panel radiátora. Vďaka rozsahu infračerveného vykurovania je miestnosť vykurovaná oveľa rovnomernejšie ako pri konvektore. Sálavý radiátor nezohrieva vzduch, ale priamo obyvateľa alebo nábytok. Tento typ spotrebiča sa vyžaduje len v miestnostiach, kde je trvalé vykurovanie. Koniec koncov, je to dosť náročné na energiu.

Zotrvacnosť
To, čo robí inerciálny žiarič skutočne efektívnym, je technológia, ktorá kombinuje konvekciu, akumuláciu a žiarenie. Zotrvačný radiátor v sebe spája všetky výhody vyššie uvedených druhov vykurovania, je veľmi flexibilný a má tiež veľmi presný systém riadenia:

Akumulácia tepla je ďalej zvýšená vďaka vykurovaciemu jadru zo žiaruvzdorného materiálu
Teplo je optimálne rozložené
Teplota je v celej miestnosti homogénna
Systém je vhodný pre všetky situácie vďaka veľkej rozmanitosti výkonu a rozmerov
Sprievodná domáca automatizácia je navrhnutá tak, aby vám pomohla ušetriť a uľahčiť vám život. Pomocou mobilnej aplikácie môžete dokonca spravovať svoje inerciálne žiariče na diaľku.

Vyberte si najefektívnejší vykurovací systém
Stačí zariadenie, ktoré ponúka výnimočný výkon, výrazné úspory, bezproblémovú inštaláciu a roky pokoja? Potom bez váhania investujte do zotrvačného radiátora.

Kúrenie

Solárne teplo: Teplo zo slnka na teplú vodu a vykurovanie

Solárna tepelná energia sa vzťahuje na výrobu tepla zo slnečného žiarenia pomocou kolektorov umiestnených na streche. Solárne systémy sú vhodné na ohrev vody a na podporu vykurovacieho systému. Vhodné systémy znižujú energetickú náročnosť budovy až o 30 percent a tým znižujú náklady na vykurovanie. Ohrev TÚV a ohrev priestorov solárnou tepelnou energiou V porovnaní s fosílnymi palivami ponúka […]

čítaj viac...
Kúrenie

Izolačná fólia na oknách a radiátoroch znižuje tepelné straty

Ušetrite náklady na vykurovanie pomocou okennej fólie a fólie na radiátorOdmerajte, odrežte, nalepte, takto jednoducho ušetríte náklady na vykurovanie vďaka špeciálnym izolačným fóliám. Znižujú tepelné straty cez vonkajšiu stenu. Opatrenie, ktoré sa oplatí, pretože v mnohých starých budovách sa značná časť tepla stráca nedostatočne izolovanými stenami. Na okno aj na radiátor je izolačná fólia. Fólia […]

čítaj viac...
ako čistiť krb
Kúrenie

Ako čistiť krb

Po vychutnaní si ohňa počas sezóny bude potrebné odstrániť popol, aby sa uvoľnilo miesto na ďalšiu reláciu. Jar alebo leto je vhodný čas na dôkladné vyčistenie ohniska, aby bolo pripravené na prvý chladný jesenný večer. Metóda #1: Tekutina na umývanie riadu, soľ, ocot a voda Metóda č. 2: Kvapalina na umývanie riadu, amoniak, pemza a voda […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: