Kupujeme prvé akvárium

Ak ste v akvaristike úplnými začiatočníkmi, to nie je problém. Mali by ste však vedieť, ako správne začať a na čo si dať pozor pri výbere akvária.

Na začiatok si vyberte akvárium menších rozmerov, s ktorým nebudete mať toľko práce v podobe údržby. Ideálne sú z objemom 30 – 60 litrov.

Akvárium neumiestňujte na miesta, kde je príliš rušno. Rybičky by boli zbytočne stresované. Akvárium by tiež nemalo byť umiestnené na priamom slnku, ani v blízkosti sálavého tepla.

Pre začiatočníkov je ideálne kúpiť moderné akvária, ktoré sa predávajú ako kompletné sady. V jednom balíku tak dostanete úplne všetko, čo ako začiatočník potrebujete na chov rybičiek. Takéto sady na akvaristiku sú cenovo výhodné, a sú tak dostupné skutočne pre každého.

Takéto akvária sú vybavené umelými rastlinami, a vám tak odpadá množstvo starostí. Na rozdiel od živých rastlín netvoria žiaden odpad, ktorý stojí za vznikom hnilobných procesov. Starostlivosť o takéto akvárium je oveľa jednoduchšia. To ocenia najmä tí, čo predsa len nemajú čas venovať sa neustálemu čisteniu akvária.

Do akvária nepatria kamene, ktoré obsahujú vápenec. Rovnako do akvária nepatria ulity, lastúry ani pomaľované hračky.

Pokiaľ si kúpite kompletnú sadu akvária, jeho súčasťou je tiež filtrácia a vzduchovací kameň, ktorý reguluje tok vzduchových bublín. Súčasťou je tiež LED osvetlenie. Vám tak odpadá starosť o to, čo všetko správne vybrať pre dobré akvárium.

Ak sa rozhodnete pre kúpu akvária BiOrb získate všetko potrebné pre začiatok chovu rýb. Tieto dizajnové kúsky sú vhodné pre každého.

Do akvária už stačí pridať len rybičky.

Na začiatok sa odporúčajú rybky nenáročné na chov. Počet rybiek zvoľte podľa veľkosti akvária. Súčet dĺžky všetkých rybiek by nemal presiahnuť objem akvária v litroch.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: