Kupujeme prvé akvárium

Ak ste v akvaristike úplnými začiatočníkmi, to nie je problém. Mali by ste však vedieť, ako správne začať a na čo si dať pozor pri výbere akvária.

Na začiatok si vyberte akvárium menších rozmerov, s ktorým nebudete mať toľko práce v podobe údržby. Ideálne sú z objemom 30 – 60 litrov.

Akvárium neumiestňujte na miesta, kde je príliš rušno. Rybičky by boli zbytočne stresované. Akvárium by tiež nemalo byť umiestnené na priamom slnku, ani v blízkosti sálavého tepla.

Pre začiatočníkov je ideálne kúpiť moderné akvária, ktoré sa predávajú ako kompletné sady. V jednom balíku tak dostanete úplne všetko, čo ako začiatočník potrebujete na chov rybičiek. Takéto sady na akvaristiku sú cenovo výhodné, a sú tak dostupné skutočne pre každého.

Takéto akvária sú vybavené umelými rastlinami, a vám tak odpadá množstvo starostí. Na rozdiel od živých rastlín netvoria žiaden odpad, ktorý stojí za vznikom hnilobných procesov. Starostlivosť o takéto akvárium je oveľa jednoduchšia. To ocenia najmä tí, čo predsa len nemajú čas venovať sa neustálemu čisteniu akvária.

Do akvária nepatria kamene, ktoré obsahujú vápenec. Rovnako do akvária nepatria ulity, lastúry ani pomaľované hračky.

Pokiaľ si kúpite kompletnú sadu akvária, jeho súčasťou je tiež filtrácia a vzduchovací kameň, ktorý reguluje tok vzduchových bublín. Súčasťou je tiež LED osvetlenie. Vám tak odpadá starosť o to, čo všetko správne vybrať pre dobré akvárium.

Ak sa rozhodnete pre kúpu akvária BiOrb získate všetko potrebné pre začiatok chovu rýb. Tieto dizajnové kúsky sú vhodné pre každého.

Do akvária už stačí pridať len rybičky.

Na začiatok sa odporúčajú rybky nenáročné na chov. Počet rybiek zvoľte podľa veľkosti akvária. Súčet dĺžky všetkých rybiek by nemal presiahnuť objem akvária v litroch.