Jazdecké rajtky

Ak sa chcete venovať jazdeniu, nikdy nie je neskoro. Začať s jazdením sa dá v podstate v každom veku. Samozrejme, čím skôr tým lepšie. Jazdec musí veriť vo svoje schopnosti a kôň musí dôverovať jazdcovi. Aby ste mohli rýchlo a dobre zvládnuť jazdenie, potrebujete dobrého inštruktora.

Samozrejme na jazdenie potrebujete aj dobrú výbavu. Kvalitná a bezpečná jazdecká výbava vám zaručí dokonalý pôžitok z jazdy.

Dôležitou súčasťou výbavy jazdca sú rajtky – jazdecké nohavice. Rajtky sú určene pre deti, ženy a mužov.

Požiadavky na jazdecké rajtky

Kvalitné spracovanie jazdeckých nohavíc a špecifický strih sú veľmi dôležité. Veľký dôraz sa musí klásť na pevné švy, ktoré sú obzvlášť pri jazde namáhané. Dôležité je aj zloženie jazdeckých nohavíc. Materiál z ktorých sú ušité by mal obsahovať elastan, spandex, alebo iné látky, ktoré zaručia primeranú elastičnosť materiálu.

Dôraz na materiál pri tomto špecifickom odeve je skutočne veľký. Jazdecké nohavice by mali byť vodotesné, teplé a vyrobené z priedušného materiálu. Materiál by mal zohľadňovať intenzívnu záťaž. Vyberte si také jazdecké nohavice, v ktorých sa budete pohodlne cítiť pri jazde.

Veľký dôraz sa musí klásť na štýlové spracovanie, vyzerať dobre je potrebné aj na koni!

Požiadavky na jazdecké nohavice v skratke:

– odolný materiál a stretchový materiál pre pohodlné nosenie

– pevné švy odolné proti oderu

– fleecová úprava pre maximálne pohodlie a teplo

– vhodná tkanina, ktorá zaručí dobrú priľnavosť na sedle.

 

Pridaj komentár