Šikovné tipy pre upratovanie

Prirodzene, mydlo na umývanie riadu je ideálne na umývanie špinavých hrncov, panvíc, dosiek a príborov. Ale vedeli ste, že to môže byť použité v domácich prácach, ktoré nezahŕňajú vaše drez? Je to pravda! Existuje veľa spôsobov, ako môžete vyčistiť mydlo na umývanie riadu, a to ako v kuchyni, tak aj mimo nej.

Pozrite sa na pouhých päť z mnohých spôsobov použitia umývacieho mydla.

Odstraňovač škvŕn
Či už ste vyliali červené víno na nohavice alebo klesli hotový psík, ktorý je zakrytý kečupom na prednej strane obľúbenej košele, odstraňovanie škvŕn je jedno z tekutých použitia umývačiek riadu, ktoré vám môžu pomôcť.

Budete potrebovať:

Saponát na riad
Peroxid vodíka

Zmiešajte jednu časť umývacieho prostriedku do troch častí peroxidu vodíka.
Aplikujte túto zmes na škvrnu ako predbežný náter.
Nechajte roztok sedieť niekoľko minút, v ktorom bode by ste mali vidieť vyblednutie škvrny.
Ak sa škvrna nezľahčí, pridajte o niečo viac mydla a peroxidu. Budete chcieť pozorne sledovať vaše odevy, aby sa ubezpečil, že peroxid vybledne škvrnu, ale nie bieliaci oblečenie.
Akonáhle škvrna vybledne, umyte si oblečenie podľa pokynov na značke starostlivosti.

Čistič čistiacich pultov
V kuchyni už máte umývacie prostriedky na umývanie riadu. Prečo ho nepoužívať na čistenie týchto počítadiel? Tento recept do-it-yourself kabinet a čistiaci pult je jedným z najlepších spôsobov použitia misy na mydlo. A bonus, je to bezpečné aj pre kamenné povrchy!

Budete potrebovať:

Čistý kuchynský drez alebo vedierko
Umývací prostriedok na umývanie riadu
Teplá voda
Vlákno z mikrovlákna

Zmiešajte niekoľko kvapiek kvapaliny na umývanie riadu s teplou vodou, aby ste vytvorili nejaké špinavé účinky.
Navlhčete pomocou roztoku roztok z mikrovlákna.
Otrite dvere alebo dosky kabinetu pomocou horizontálnych alebo vertikálnych ťahov. Keď pracujete, opláchnite tkaninu pravidelne čistou vodou, aby ste nielen rozmazali.
Nechajte skrinky alebo pulty vyschnúť. To by nemalo trvať dlho, pretože tkanina, ktorú očisťujete, by mala byť vlhká a nie nasýtená.
Použite čistú a suchú handričku z mikrovlákien, aby ste si vybrali dosku, kým svieti.

Roztok mýdla
Zbytočné zbytočné zbytky vaňovej a sprchovej steny môžu byť bolesťou na čistenie, a preto sa mnohí ľudia uchýlia k zbytočne krutým riešeniam na riešenie tohto problému. Zlikvidujte tieto chemikálie na obrubníku, pretože čistenie vaňou je jedným z našich spôsobov použitia na mydlo na umývanie riadu.

Upozornenie: Nižšie uvedené riešenie by sa nemalo používať na kamenné obklady alebo steny, pretože ocot môže tieto povrchy natrvalo poškodiť.

Budete potrebovať:

2 lyžice umývacieho prostriedku na umývanie riadu
1 polievková lyžica kukuričného škrobu
1 šálka destilovaného bieleho octu
Striekacia fľaša
Mikrovlnná bezpečná misa

Zmiešajte ocot a kukuričný škrob spoločne v miske bezpečné pre mikrovlnné rúry, až kým nezhustne.
V mikrovlnnej rúre zohrievajte túto zmes na jednu až dve minúty.
Nalejte kvapalinu do umývačky riadu.
Pridajte zahrievaný kukuričný škrob a octovú zmes do rozprašovacej fľaše.
Pretrepte, aby sa skombinoval.
Rozstrekujte roztok na vaničku a sprchové steny a nechajte ich sedieť asi 10 minút.
Vypláchnite steny vodou, pričom odstráňte všetky roztoky.
Utrite ju pomocou suchého mikrovlákna.
Opakujte vyššie uvedené kroky podľa potreby, až kým vaše povrchy v kúpeľni neobsahujú špinu.

Univerzálny čistič spotrebičov
Ďalšie veľké využitie pre mydlo na umývanie riadu je ako univerzálne univerzálne čistiace riešenie pre domáce spotrebiče. V skutočnosti, pokiaľ ide o spotrebiče, existuje toľko žiadostí o umývanie riadu, ak by sme porušili internet, ak by sme uviedli všetky recepty. Nikto to nechce, takže sme uviedli nižšie všetky odkazy, ktoré potrebujete.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: