Čo by mohlo výrazne ohroziť vašu nehnuteľnosť?

Bývať vo vlastnom rodinnom dome a mať záhradku je snom viacerých ľudí. Žiaľ ak v dnešnej dobe nemáte pozemok, budete mať problém postaviť si rodinný dom a finančne zvládnuť splácanie úveru.

Ak sa ale chystáte stavať vlastný dom, je potrebné myslieť aj do budúcnosti. Šetrením na materiáli ohrozíte svoje bývanie a zbytočne miniete peniaze na niečo, čo vám neskôr môže robiť problémy.

Zlá alebo žiadna izolácia základov 

Praskliny v stenách, opadaná omietka, plesne v kútoch – aj toto vám môže neskôr robiť problémy. Stavať dnes rodinný dom bez kvalitnej izolácie základov proti vode a vlhkosti by bolo zbytočné.

Ak sa chcete v budúcnosti vyhnúť vyššie spomínaným nepríjemnostiam, izoláciu nesmiete podceniť. Akonáhle začne voda prenikať do konštrukcie muriva, už môže byť neskoro a celý život vás bude trápiť vlhnutie stien a nadmerné rosenie okien.

Ak ste hydroizoláciu základov pri stavbe podcenili, ešte nič je nie stratené. Mnohé firmy špecializujúce sa aj na túto prácu vám zrealizujú izoláciu vlhkosti aj pri rekonštrukciách. V tomto prípade je dôležité zistiť príčinu vnikania vlhkosti do stavby a následne ju odstrániť.

Zlá zvuková izolácia podlahy

Počujete chôdzu, dupot a hluk z vrchných poschodí? Pravdepodobne ste použili zlý materiál na zvukovú izoláciu podlahy. Zlú zvukovú izoláciu vyriešite montážou dobrého sadrokartónu a následným znížením stropu alebo kročajovou izoláciu, ktorá spodné poschodie ochráni od šíriaceho hluku na nízkych frekvenciách, ako je chôdza, dupot, buchot. 

Hrdzavenie strechy a jej znehodnotenie 

V akom stave máte strechu? Ak máte plechovú strechu, je potrebná jej pravidelná revízia. Buď si najmete firmu, ktorá sa zameriava na túto výškovú prácu a má potrebné vybavenie, alebo si revíziu budete robiť sami. Je potrebné kontrolovať, či strecha nezateká, v akom stave je a hlavne, či nehrdzavie. Nezabúdajte ani na pravidelné čistenie komína.

Stavebné materiály

Ako si vybrať plot

Ak na oplotenie pozemku nepotrebujete žiadne špeciálne oprávnenie, musíte napriek tomu rešpektovať pravidlá vašej obce, najmä tie, ktoré sú uzákonené v PLU (miestnom územnom pláne). Aké kritériá by ste mali vziať do úvahy pri výbere plotu? Pri výbere plotu je potrebné vziať do úvahy rôzne kritériá:        Vzdialenosť, ktorá má byť oplotená, a teda rozpočet, ktorý […]

Read More
Stavebné materiály

Betónové ploty: moderné a bezpečné

Objavte výhody betónových plotov a zistite, aké ďalšie praktické výhody vám použitie betónových plotov poskytne. Oceníte výnimočný vzhľad Betónové ploty sú moderný architektonicky prvok. Nie sú to nevzhľadné betónové kusy. Štýlové navrhnuté betónové ploty majú charizmu, ktorá pozdvihne a zatraktívni  vašu záhradu alebo akýkoľvek iný objekt, kde bude plot umiestnený. Betónové ploty majú dekoračné prvky, ktoré prirodzeným […]

Read More
Stavebné materiály

TECHNIKY A VYBAVENIE NA ČISTENIE UPCHATÉHO ODTOKU

Upchatý odtok je bežný problém s inštaláciou vody, s ktorým sa ľudia stretávajú každý deň. Môže sa to stať kedykoľvek. Ak dôjde k problému s zablokovaným odtokom, musíte ihneď zavolať profesionálneho inštalatéra. Ak ho ponecháte bez dozoru, môže sa vo vašich potrubiach hromadiť odpadová voda a vytvárať nepríjemné pachy, ktoré vám okrem iných zdravotných rizík […]

Read More