Čo by mohlo výrazne ohroziť vašu nehnuteľnosť?

Bývať vo vlastnom rodinnom dome a mať záhradku je snom viacerých ľudí. Žiaľ ak v dnešnej dobe nemáte pozemok, budete mať problém postaviť si rodinný dom a finančne zvládnuť splácanie úveru.

Ak sa ale chystáte stavať vlastný dom, je potrebné myslieť aj do budúcnosti. Šetrením na materiáli ohrozíte svoje bývanie a zbytočne miniete peniaze na niečo, čo vám neskôr môže robiť problémy.

Zlá alebo žiadna izolácia základov 

Praskliny v stenách, opadaná omietka, plesne v kútoch – aj toto vám môže neskôr robiť problémy. Stavať dnes rodinný dom bez kvalitnej izolácie základov proti vode a vlhkosti by bolo zbytočné.

Ak sa chcete v budúcnosti vyhnúť vyššie spomínaným nepríjemnostiam, izoláciu nesmiete podceniť. Akonáhle začne voda prenikať do konštrukcie muriva, už môže byť neskoro a celý život vás bude trápiť vlhnutie stien a nadmerné rosenie okien.

Ak ste hydroizoláciu základov pri stavbe podcenili, ešte nič je nie stratené. Mnohé firmy špecializujúce sa aj na túto prácu vám zrealizujú izoláciu vlhkosti aj pri rekonštrukciách. V tomto prípade je dôležité zistiť príčinu vnikania vlhkosti do stavby a následne ju odstrániť.

Zlá zvuková izolácia podlahy

Počujete chôdzu, dupot a hluk z vrchných poschodí? Pravdepodobne ste použili zlý materiál na zvukovú izoláciu podlahy. Zlú zvukovú izoláciu vyriešite montážou dobrého sadrokartónu a následným znížením stropu alebo kročajovou izoláciu, ktorá spodné poschodie ochráni od šíriaceho hluku na nízkych frekvenciách, ako je chôdza, dupot, buchot. 

Hrdzavenie strechy a jej znehodnotenie 

V akom stave máte strechu? Ak máte plechovú strechu, je potrebná jej pravidelná revízia. Buď si najmete firmu, ktorá sa zameriava na túto výškovú prácu a má potrebné vybavenie, alebo si revíziu budete robiť sami. Je potrebné kontrolovať, či strecha nezateká, v akom stave je a hlavne, či nehrdzavie. Nezabúdajte ani na pravidelné čistenie komína.