6 dôvodov, prečo sa motor prehrieva

Výber správneho elektromotora môže byť náročnou úlohou a nájdenie elektromotora, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám na rýchlosť, krútiaci moment a výkon, nestačí. Pri výbere elektromotora, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám na aplikáciu, je potrebné zohľadniť mnoho faktorov. Tento zoznam vám poskytne niekoľko kontrol, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili prehriatiu motora, čo vám ušetrí čas a peniaze na náhradných motoroch. Ak máte v súčasnosti problémy s prehriatím motora, dúfame, že tento kontrolný zoznam vám pomôže určiť príčinu.

Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú problémy s elektromotorom, ale tu je šesť dôvodov, prečo môže byť elektromotor prehriatý:
1. Elektromotor je pre aplikáciu príliš malý

Je dôležité uistiť sa, že motor, ktorý používate, bol správne dimenzovaný pre aplikáciu, životné prostredie a pracovný cyklus, v ktorom bude pracovať. elektromotor, ktorý je príliš malý, nebude schopný rozptýliť teplo dostatočne rýchlo a motor sa prehreje ,
2. Vysoké teploty okolia

Ak motor beží v oveľa teplejšom prostredí, ako bol navrhnutý, môže sa prehriat ‘, pretože okolité teploty sťažujú správne chladenie motora. Skontrolujte triedu izolácie vášho motora (na typovom štítku motora).
3. Nepretržitý chod prerušovaného prevádzkového motora

Je dôležité prevádzkovať motory, ktoré sú dimenzované na prerušované aplikácie pri alebo pod ich pracovným cyklom. Aby mohol motor bežať na svojich výkonových špecifikáciách, musí mať čas na úplné vychladnutie medzi cyklami. Ak je motor spustený častejšie, než sa predpokladá, motor bude stále teplý a bude sa každým cyklom stále teplejšie, čím sa motor prehriatia.
4. Vysoké alebo nízke napätie

Napájanie môže byť nedostatočné kvôli zosilňovaču. S cieľom prekonať zaťaženie alebo zotrvačnosť v kľudovom stave bude bežiaci prúd motora pri zaťažení príliš vysoký. Nesprávne napájanie spôsobí, že motor bude pracovať tvrdšie a môže spôsobiť jeho prehriatie.
5. Vysoká nadmorská výška

Motory chladia menej účinne vo vyšších výškach kvôli tenšiemu vzduchu. Ak sa nachádzate vo vyššej nadmorskej výške – 1000 metrov nad morom, poraďte sa s výrobcom a uistite sa, že motor je primerane ohodnotený.
6. Blokované vetracie otvory

Môže sa to zdať samozrejmé, ale ventilačné otvory na motore musia byť otvorené, aby sa umožnilo únik tepla. Skontrolujte a uistite sa, že ich nič neblokuje.

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: