6 dôvodov, prečo sa motor prehrieva

Výber správneho elektromotora môže byť náročnou úlohou a nájdenie elektromotora, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám na rýchlosť, krútiaci moment a výkon, nestačí. Pri výbere elektromotora, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám na aplikáciu, je potrebné zohľadniť mnoho faktorov. Tento zoznam vám poskytne niekoľko kontrol, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili prehriatiu motora, čo vám ušetrí čas a peniaze na náhradných motoroch. Ak máte v súčasnosti problémy s prehriatím motora, dúfame, že tento kontrolný zoznam vám pomôže určiť príčinu.

Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú problémy s elektromotorom, ale tu je šesť dôvodov, prečo môže byť elektromotor prehriatý:
1. Elektromotor je pre aplikáciu príliš malý

Je dôležité uistiť sa, že motor, ktorý používate, bol správne dimenzovaný pre aplikáciu, životné prostredie a pracovný cyklus, v ktorom bude pracovať. elektromotor, ktorý je príliš malý, nebude schopný rozptýliť teplo dostatočne rýchlo a motor sa prehreje ,
2. Vysoké teploty okolia

Ak motor beží v oveľa teplejšom prostredí, ako bol navrhnutý, môže sa prehriat ‘, pretože okolité teploty sťažujú správne chladenie motora. Skontrolujte triedu izolácie vášho motora (na typovom štítku motora).
3. Nepretržitý chod prerušovaného prevádzkového motora

Je dôležité prevádzkovať motory, ktoré sú dimenzované na prerušované aplikácie pri alebo pod ich pracovným cyklom. Aby mohol motor bežať na svojich výkonových špecifikáciách, musí mať čas na úplné vychladnutie medzi cyklami. Ak je motor spustený častejšie, než sa predpokladá, motor bude stále teplý a bude sa každým cyklom stále teplejšie, čím sa motor prehriatia.
4. Vysoké alebo nízke napätie

Napájanie môže byť nedostatočné kvôli zosilňovaču. S cieľom prekonať zaťaženie alebo zotrvačnosť v kľudovom stave bude bežiaci prúd motora pri zaťažení príliš vysoký. Nesprávne napájanie spôsobí, že motor bude pracovať tvrdšie a môže spôsobiť jeho prehriatie.
5. Vysoká nadmorská výška

Motory chladia menej účinne vo vyšších výškach kvôli tenšiemu vzduchu. Ak sa nachádzate vo vyššej nadmorskej výške – 1000 metrov nad morom, poraďte sa s výrobcom a uistite sa, že motor je primerane ohodnotený.
6. Blokované vetracie otvory

Môže sa to zdať samozrejmé, ale ventilačné otvory na motore musia byť otvorené, aby sa umožnilo únik tepla. Skontrolujte a uistite sa, že ich nič neblokuje.

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie. Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku. V závislosti od konkrétnej služby […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: