Feng Shui domáce dekorácie a tipy na usporiadanie pre rok tigra 2022

Podľa čínskej astrológie bude rok 2022 rokom vodného tigra – tvora, ktorý stelesňuje ambície, súťaživého ducha, impulzívnosť a komunikáciu. Vykročte teda do pozitívneho roku 2022 tým, že zavediete čas na domáce dekorácie podľa Feng Shui.

National Geographic  vysvetľuje Feng Shui ako „starodávne čínske umenie usporiadania budov, predmetov a priestoru v prostredí s cieľom dosiahnuť harmóniu a rovnováhu spôsobom, ktorý prinesie mier a prosperitu“.

V centre Feng Shui je chi , čo je životná sila, ktorá sídli v každej entite. Čchi  vzniká spojením dvoch protikladných, ale komplementárnych síl nazývaných jin  a jang , kde jin  je ženská energia a jang  je mužská energia.

 Pozitívne čchi môžete priniesť jednoduchými zmenami vo svojom okolí a vyvážením piatich prvkov Feng Shui – dreva, ohňa, zeme, kovu a vody. 

Každý prvok predstavuje určité pozitívne vlastnosti. Drevo je symbolom kreativity a rastu; oheň je znakom vodcovstva a odvahy; Zem znamená silu a stabilitu; kov znamená zameranie a poriadok; voda stelesňuje emócie a inšpiráciu.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac tipov na dekoráciu a usporiadanie domácnosti na rok 2022 podľa Feng Shui

Odstraňovanie nešťastia

Feng Shui domáca dekorácia

Teraz, keď ste sa rozhodli pridať do svojho domu viac pozitivity, je dôležité vyhýbať sa veciam, ktoré by mohli viesť k nešťastiu.

Ak chcete obmedziť nešťastie alebo ho odstrániť, je dôležité vyhnúť sa akémukoľvek neporiadku. Skenujte všetky kúty vášho domova a upratajte priestory. Zbavte sa odumretých rastlín a poškodených predmetov.

Zaprášené okná sú veľké č. Vyčistite okná a nechajte do svojho domova prúdiť slnečné lúče a pozitívnu energiu. Všetko, čo vo vašej domácnosti bráni pohybu, je potrebné umiestniť inak.

Úniky vody – z kohútikov alebo striech – sa považujú za nešťastné. Odkryté klince na stenách, šikmé steny a odhalené trámy na streche sa tiež považujú za nešťastné.

Nenechávajte sporák ani posteľ priamo pod oknom. Ak sú vaše predné a zadné dvere zarovnané, pred vchodom je schodisko alebo sa vaše dvere nachádzajú po dlhej chodbe – zvážte vykonanie niekoľkých zmien v interiéroch vášho domova.

Usher v šťastí

Šťastie

Samozrejme, niektoré aspekty vášho domu sa nedajú zmeniť. Aké je potom riešenie? Vždy môžete urobiť nejaké doplnky do vášho domova, ktoré vám pomôžu šťastie. Tu je niekoľko tipov, ktorými sa môžete riadiť.

  • Zahrňte svetlé farby a predmety, najmä zrkadlá, kryštály a svetlá. Môžete použiť použiť, ktoré symbolizujú päť prvkov Feng Shui — zemité tóny, bielu, modrú a červenú.
  • Urobte zo svojho domova zmyslové útočisko zahrnutím príjemných zvukov generovaných zvonkohrou a zvončekmi.
  • Zahrňte niektoré živé organizmy, ako sú rastliny, ryby a iné domáce zvieratá. Pridaním rastlín zahrniete do svojho interiéru aj prvok dreva – ktorý symbolizuje kreativitu a rast
  • Ozdobte svoj domov nádhernými sochami, sochami, obrázkami, koberčekmi a vlajkami. Vyberte si príjemnú vôňu aj do svojho priestoru.
  • Ak máte vo svojom dome veľký priestor, môžete ho využiť inštaláciou malej vodnej fontány. Dodáte tak vášmu domovu vodný prvok, ktorý vyjadruje emócie a inšpiráciu.
  • Uistite sa, že vaše elektrické zariadenia a pomôcky fungujú perfektne.

Venujte zvláštnu pozornosť týmto oblastiam

Feng Shui domáca dekorácia

Podľa princípov Feng Shui je hlavný vchod do domu jednou z najdôležitejších oblastí. Táto oblasť by mala byť nielen bez obmedzení a nečistôt, ale mala by z nej vyžarovať aj pozitívna energia.

Všetko, čo vám pri vstupe bráni vo výhľade na dom, by ste mali odstrániť, pretože to bráni toku chi . Ak vám napríklad stôl alebo pohovka bráni vo výhľade, zvážte ich presunutie niekam inam. Ak je predmet nepohyblivý, pokúste sa znížiť jeho dopad pomocou látkových závesov a rastlín.

Obrázky vodných plôch v dome môžu byť spôsobom, ako si uctiť vodný živel, ktorý je dôležitým aspektom v Roku vodného tigra 2022.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: