Štýlové doplnky na balkón

Ak máte šťastie na balkón v byte, gratulujeme! Máte najvyhľadávanejší priestor, aký môže dom ponúknuť. Väčšina obyvateľov mesta sníva o súkromnom vonkajšom priestore, aj keď je to len požiarne schodisko. Žiaľ, tento priestor často zostáva nevyužitý alebo slúži na uskladnenie všetkého haraburdia. Bytové balkóny majú veľa dizajnového potenciálu. Či už pracujete so 100 štvorcovými metrami alebo 20 štvorcovými metrami, možnosti príslušenstva na balkón sú nekonečné.

S trochou inšpirácie a kreativity môžete svoj balkón premeniť na vizuálne príťažlivý a relaxačný priestor. Len popustite uzdu svojej fantázii a popustite uzdu. Pozrite si týchto dvanásť štýlových doplnkov na balkón do bytu:

Balkónová podlaha

Pri zariaďovaní vášho balkóna je balkónová podlaha skvelým miestom , kde začať. Správna balkónová podlaha do bytu dodá vášmu priestoru pocit dokonalosti a lesku a výrazne zvýši jeho vizuálnu príťažlivosť. Na dnešnom trhu je na výber veľa možností. Prichádzajú v širokej škále materiálov, farieb, tvarov a veľkostí, ktoré umožňujú naplno prejaviť svoj štýl, osobnosť a kreativitu.

Stolička Accent

Akcentové kreslo je ďalším doplnkom na balkón, ktorý musíte zvážiť pre svoj vonkajší priestor. Zvýrazňujúce kreslo je zábavný a praktický spôsob, ako skrášliť váš balkón. Existuje len veľmi málo aktivít, ktoré si môžete vychutnať na svojom malom balkóne. Užívanie si západu slnka, pitie kávy a čítanie knihy sú klasické balkónové aktivity.

Takže pridaním akcentačného kresla môžete svoj balkón premeniť na kútik na čítanie, ktorý môže slúžiť aj ako miesto, kde si môžete vychutnať výhľad a šálku kávy. Kľúčom je nájsť veľkú stoličku, do ktorej sa dá schúliť, ale nie takú, aby zahltila priestor.

Balkónové police

Jednou z najväčších chýb, ktoré ľudia robia pri zariaďovaní balkóna v byte, je zabúdanie využiť priestor na stene. Pridaním políc si môžete ešte viac doplniť rastliny , svetlá alebo knihy.

Rastliny

Ak ste jedným z mála ľudí obdarených balkónom a zeleným palcom, pravdepodobne vám rastie malá zbierka koriandra a bazalky. Ale prečo sa tam zastaviť? Zaveste niekoľko pavúkov z dekoratívnych košov, prehoďte police brečtanom a okenné parapety vyložte kvetináčmi rôznych veľkostí. Váš malý balkón v byte sa bude cítiť ako v skleníku skôr, ako sa nazdáte. Doplnky s rastlinami dopĺňajú výhľad a vytvárajú luxusnú a relaxačnú atmosféru .

Vankúše a prikrývky

Ako dieťa nebolo nič také magické a snové ako mať vlastnú pevnosť vyrobenú z prikrývok a vankúšov. Rýchly posun vpred o niekoľko desaťročí neskôr a rovnaký nápad možno použiť aj na balkón v byte. Ak chcete vytvoriť pevnosť pre dospelých, pridajte umelý trávnik, mäkkú prikrývku odolnú voči poveternostným vplyvom a všetky vankúše, ktoré máte k dispozícii.

Pohovka

V dokonalom svete by každý trávil čas v súkromnej chatke pri bazéne a vychutnával si svoje obľúbené nápoje. Ale keďže všetko, čo môžete urobiť, je počkať na ďalšiu dovolenku, aby sa to stalo, prečo nevyužiť svoj balkón v byte na maximum. Ak chcete do svojho vonkajšieho obytného priestoru vniesť rovnakú atmosféru ako v luxusnej chatke, doplňte ju obrovskou dennou posteľou.

Raňajkový bar

Je priestor vášho bytu na balkóne príliš malý na to, aby sa tam zmestil stôl? Žiaden strach. Môžete si kúpiť vopred vyrobený stôl, ktorý sa pohodlne zmestí na vašu rímsu, alebo postaviť raňajkový bar z preglejky. Na sedenie stačí pridať nejaké bistro stoličky a voila! Budete mať intímny priestor, kde si vychutnáte kávu pri prezeraní sociálnych kanálov.

Balkónové svetlá

Ak máte radi pobyt vonku v noci, osvetlenie je nevyhnutné. V tomto prípade vstavané svietniky alebo ostré stropné svetlá nepomôžu. Namiesto toho vytvorte osvetlenie s jemným zaostrením pomocou reťazových svetiel, sviečok (skutočných alebo falošných) a lampášov. Vytvoríte tak dokonalú rande-nočnú atmosféru pre špeciálne noci s vašou polovičkou.

Stan alebo záves

Rovnako ako je skvelý pocit vystrájať sa na balkóne a vyhrievať sa na slnku, musíte sa tiež uistiť, že vaša pokožka je chránená, najmä počas slnečných dní. Použite zábradlie na zavesenie závesov alebo pridanie stanu. V letných horúčavách sa zavďačíte.

Drevené palety

Drevené palety sú požehnaním pre DIY svet. Ľudia ich používajú na výrobu všetkého od stolov po postele na plošine a dokonca aj hojdačky. Sú tiež skvelým doplnkom na balkóny v byte. Vytvorte si jednoduchú pohovku pre domácich majstrov tak, že ich poskladáte na seba a vytvoríte malý stolík, ktorý vyzerá ako vyrobený na mieru.

Exteriér

Správne krmivo pre jazierkové ryby: Základ zdravia vašich pomerančových obyvateľov

Majitelia zahradných jezírok dobre vedia, že zdravie a vitalita ich vodných obyvateľov závisí od mnohých faktorov, pričom správne krmivo pre jazierkové ryby je jedným z kľúčových. Či už ide o farebné KOI kapry alebo iné druhy ryb, ktoré zdobia vaše jezírko, výber vhodného krmiva je nevyhnutný pre udržanie ich zdravia, vitality a krásy. Tento článok […]

čítaj viac...
Exteriér

Poplastované pletivo je kvalitný plot za dostupnú cenu

Poplastované pletivo s plastovým povlakom je pevný a spoľahlivý materiál na ohraničenie súkromného územia, kvetinových záhonov, záhonov a rekreačných oblastí. Ochráni priestor pred prenikaním túlavých zvierat a vydrží mnoho rokov, výborne sa hodí na úpravu plotov a plotov, zónovanie (pestovanie rastlín, záhonov, záhonov a oblúkov), ako aj ohrady budov. Často sa používa pri stavbe prístreškov […]

čítaj viac...
Exteriér

Ako predísť úhynu rýb v jazierku

Záhradné jazierko môže byť idylickým miestom pre relaxáciu a pozorovanie rybieho života. Avšak nezabúdajme, že za týmto kúskom prírody vo vašej záhrade stojí aj zodpovednosť za zdravie a pohodu rybieho obyvateľstva. V tomto článku sa pozrieme na to, ako minimalizovať úhyn rýb v jazierku, zaistiť im optimálne životné podmienky a bojovať proti rybím parazitom. Úhyn […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: