Štýlové doplnky na balkón

Ak máte šťastie na balkón v byte, gratulujeme! Máte najvyhľadávanejší priestor, aký môže dom ponúknuť. Väčšina obyvateľov mesta sníva o súkromnom vonkajšom priestore, aj keď je to len požiarne schodisko. Žiaľ, tento priestor často zostáva nevyužitý alebo slúži na uskladnenie všetkého haraburdia. Bytové balkóny majú veľa dizajnového potenciálu. Či už pracujete so 100 štvorcovými metrami alebo 20 štvorcovými metrami, možnosti príslušenstva na balkón sú nekonečné.

S trochou inšpirácie a kreativity môžete svoj balkón premeniť na vizuálne príťažlivý a relaxačný priestor. Len popustite uzdu svojej fantázii a popustite uzdu. Pozrite si týchto dvanásť štýlových doplnkov na balkón do bytu:

Balkónová podlaha

Pri zariaďovaní vášho balkóna je balkónová podlaha skvelým miestom , kde začať. Správna balkónová podlaha do bytu dodá vášmu priestoru pocit dokonalosti a lesku a výrazne zvýši jeho vizuálnu príťažlivosť. Na dnešnom trhu je na výber veľa možností. Prichádzajú v širokej škále materiálov, farieb, tvarov a veľkostí, ktoré umožňujú naplno prejaviť svoj štýl, osobnosť a kreativitu.

Stolička Accent

Akcentové kreslo je ďalším doplnkom na balkón, ktorý musíte zvážiť pre svoj vonkajší priestor. Zvýrazňujúce kreslo je zábavný a praktický spôsob, ako skrášliť váš balkón. Existuje len veľmi málo aktivít, ktoré si môžete vychutnať na svojom malom balkóne. Užívanie si západu slnka, pitie kávy a čítanie knihy sú klasické balkónové aktivity.

Takže pridaním akcentačného kresla môžete svoj balkón premeniť na kútik na čítanie, ktorý môže slúžiť aj ako miesto, kde si môžete vychutnať výhľad a šálku kávy. Kľúčom je nájsť veľkú stoličku, do ktorej sa dá schúliť, ale nie takú, aby zahltila priestor.

Balkónové police

Jednou z najväčších chýb, ktoré ľudia robia pri zariaďovaní balkóna v byte, je zabúdanie využiť priestor na stene. Pridaním políc si môžete ešte viac doplniť rastliny , svetlá alebo knihy.

Rastliny

Ak ste jedným z mála ľudí obdarených balkónom a zeleným palcom, pravdepodobne vám rastie malá zbierka koriandra a bazalky. Ale prečo sa tam zastaviť? Zaveste niekoľko pavúkov z dekoratívnych košov, prehoďte police brečtanom a okenné parapety vyložte kvetináčmi rôznych veľkostí. Váš malý balkón v byte sa bude cítiť ako v skleníku skôr, ako sa nazdáte. Doplnky s rastlinami dopĺňajú výhľad a vytvárajú luxusnú a relaxačnú atmosféru .

Vankúše a prikrývky

Ako dieťa nebolo nič také magické a snové ako mať vlastnú pevnosť vyrobenú z prikrývok a vankúšov. Rýchly posun vpred o niekoľko desaťročí neskôr a rovnaký nápad možno použiť aj na balkón v byte. Ak chcete vytvoriť pevnosť pre dospelých, pridajte umelý trávnik, mäkkú prikrývku odolnú voči poveternostným vplyvom a všetky vankúše, ktoré máte k dispozícii.

Pohovka

V dokonalom svete by každý trávil čas v súkromnej chatke pri bazéne a vychutnával si svoje obľúbené nápoje. Ale keďže všetko, čo môžete urobiť, je počkať na ďalšiu dovolenku, aby sa to stalo, prečo nevyužiť svoj balkón v byte na maximum. Ak chcete do svojho vonkajšieho obytného priestoru vniesť rovnakú atmosféru ako v luxusnej chatke, doplňte ju obrovskou dennou posteľou.

Raňajkový bar

Je priestor vášho bytu na balkóne príliš malý na to, aby sa tam zmestil stôl? Žiaden strach. Môžete si kúpiť vopred vyrobený stôl, ktorý sa pohodlne zmestí na vašu rímsu, alebo postaviť raňajkový bar z preglejky. Na sedenie stačí pridať nejaké bistro stoličky a voila! Budete mať intímny priestor, kde si vychutnáte kávu pri prezeraní sociálnych kanálov.

Balkónové svetlá

Ak máte radi pobyt vonku v noci, osvetlenie je nevyhnutné. V tomto prípade vstavané svietniky alebo ostré stropné svetlá nepomôžu. Namiesto toho vytvorte osvetlenie s jemným zaostrením pomocou reťazových svetiel, sviečok (skutočných alebo falošných) a lampášov. Vytvoríte tak dokonalú rande-nočnú atmosféru pre špeciálne noci s vašou polovičkou.

Stan alebo záves

Rovnako ako je skvelý pocit vystrájať sa na balkóne a vyhrievať sa na slnku, musíte sa tiež uistiť, že vaša pokožka je chránená, najmä počas slnečných dní. Použite zábradlie na zavesenie závesov alebo pridanie stanu. V letných horúčavách sa zavďačíte.

Drevené palety

Drevené palety sú požehnaním pre DIY svet. Ľudia ich používajú na výrobu všetkého od stolov po postele na plošine a dokonca aj hojdačky. Sú tiež skvelým doplnkom na balkóny v byte. Vytvorte si jednoduchú pohovku pre domácich majstrov tak, že ich poskladáte na seba a vytvoríte malý stolík, ktorý vyzerá ako vyrobený na mieru.

trávniky žilina
Exteriér

Druhy trávnika – aký si vybrať?

Vzhľad trávnika do značnej miery závisí od jeho typu a predtým, ako si stanovíte cieľ stať sa majiteľom krásneho a praktického zeleného trávnika, musíte jasne pochopiť rozdiel medzi rôznymi druhmi trávnika, pretože sa používajú v rôznych oblastiach, prípadoch a v zásade neexistuje univerzálna možnosť . V čom sú trávnikové trávy iné? Trávnik môže byť buď […]

čítaj viac...
Exteriér

Trampolína pre malých i veľkých: Kvôli týmto benefitom by ste si ju mali zadovážiť aj vy!

Mať vlastnú záhradu je skvelé. Čerstvý vzduch, čas strávený s blízkymi pod holým nebom a odpočinok, po ktorom túžia v dnešných uponáhľaných časoch asi všetci. Ako tráviť čas v záhrade aktívne? Doprajte si trampolínu! Dáte nám za pravdu, že trampolína je obľúbenou atrakciou – v dnešnej dobe je doslova must-have prvkom každej záhrady. Niet divu, má mnoho benefitov pre malých […]

čítaj viac...
Exteriér

Prečo používať podložky na cvičenie?

Myslíte to s cvičením doma naozaj vážne a ste odhodlaní dať do toho všetko? Gratulujeme k skvelému rozhodnutiu. Ak sa už začínate obzerať po tom, čo všetko si na svoju novú záľubu zaobstaráte, určite si nezabudnite na nákupný zoznam vedľa športového oblečenia, obuvi, posilňovacieho stroja alebo iných pomôcok podľa toho, čomu sa idete venovať, dopísať […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: