Existuje pravá strana postele, alebo by ste mali prepnúť veci hore?


Bežné dôvody pre voľbu, na ktorej strane spíte

Verte mi, keď poviem, počul som všetky dôvody, prečo by sme mali vždy spať na tej istej strane postele. Tu je niekoľko najbežnejších:

Je to mužská strana postele!

V  je kurz na vašom domove, ktorý sa dostal do vlámania, okolo 1 v 650, a to sa stáva výrazne zriedkavejším, keď uvažujete o break-inoch v noci, keď je niekto v krajine. Napriek tomu, že mnohí ľudia zabezpečujú najväčší, najviac fyzicky zdatný partner, spí najbližšie k dverám, aby sa vyhli možným zločincom. Vo väčšine heterosexuálnych vzťahov je to muž.

Idem do postele alebo vstať pred svojím partnerom

Ak je vaša posteľ posunutá proti stene a je tu len jedna cesta na matrac a mimo nej, potom to môže byť šetrný dôvod na to, aby ste vždy spali na jednej strane postele. Ak pôjdete spať alebo vstať pred svojím partnerom, spať najbližšie k stene zabráni ich prebudeniu.

V noci som sa zobudil

Či už je to prebúdzanie na toalete, na to, aby ste sa dozvedeli o dieťati, alebo jednoducho preto, že spíte zle, mnohí ľudia, ktorí sa v noci často prebúdzajú, sa rozhodnú pre pohodlie spať na strane najbližšej k dverám s vlastnou kúpeľňou alebo do spálne.

Cítim sa klaustrofóbne

Priznajme si to, ak sa vám nepáči uzavreté priestory, je nepravdepodobné, že by ste boli fanúšikom spania proti stene. Preto, čokoľvek strana poskytuje najviac priestoru by mala vyhovovať najlepšie.

Spal som na tejto strane predtým, než sme spolu

Ak ste vždy spali na tej istej strane, môže byť ťažké zmeniť veci, keď sa stanete párom a začnete zdieľať väčšiu posteľ; dúfajme, že váš nový partner uprednostňuje druhú stranu!

Dostávam Hot v noci

bedroomwindow

Výber periny a posteľnej bielizne, ktorá vyhovuje vašim preferovaným teplotám, môže byť zložitá. Preto by niektorí ľudia radšej spali najbližšie k oknu, kde sa k nim môže dostať chladný vietor a ďaleko od radiátora.

Som tehotná!

Ten je podporovaný vedou. Štúdie zistili, že spanie na ľavej strane pri tehotenstve zvýši množstvo krvi a živín, ktoré sa dostanú do placenty a vášho dieťaťa. Takže spanie na ľavej strane postele je skutočne v najlepšom záujme nenarodeného dieťaťa.

Prečítajte si viac: Ochrana bumpu v noci: Najlepšie spiace pozície pre tehotné ženy

Štúdia spoločnosti Premier Inn tiež zistila, že tí, ktorí spia na ľavej strane postele, sa zobudia šťastnejší a lepšie vybavení na zvládnutie stresu v deň pred nami.

Dôvody, prečo by ste mali zvážiť prepínanie vecí hore
Mohlo by to predĺžiť život vášho matraca

Priznajme si to, ak je jeden partner značne ťažší ako druhý, ich strana matraca by sa mohla poškodiť rýchlejšie a môže dôjsť k depresii, ktorá by zanechala ľahší partner pocit, že spí na šikmej ploche. Preto prepínanie vecí znamená, že táto hmotnosť je rovnomernejšie rozložená a časom nezostane s lopatou.

Spíte sám, tak prečo nie?

Ak spíte sám, máte slobodu spať na akejkoľvek strane, ktorú cítite. Tak prečo nie? Sakra, mohli by ste dokonca hviezdice, ak sa vám to páči.

Rovnako aj napriek všeobecnej mienke neexistujú nepísané pravidlá, podľa ktorých by ste mali vždy spať na tej istej strane postele. V skutočnosti, nemusíte urobiť rozhodnutie spať na určitej strane na prvom mieste. Tak prečo nie byť rebel a prepnúť veci dnes večer?

Tak, ako sa rozhodnete, ktorá strana na spanie?

Kdekoľvek sa rozhodnete spať, z akéhokoľvek dôvodu, uistite sa, že to funguje pre vás, pretože nikto nechce prebudiť na zlej strane postele.

Spálňa

Postele s úložným priestorom: praktické riešenie pre moderné bývanie

Postele s úložným priestorom sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako efektívne využívať každý centimeter svojho domova. V dnešnej dobe, keď je každý kúsok priestoru vzácny, tieto postele ponúkajú nielen pohodlný spánok, ale aj inteligentné riešenie pre skladovanie vecí. Na sektorovynabytok.sk nájdete širokú ponuku postelí s úložným priestorom, ktoré sa hodia do každej […]

čítaj viac...
Spálňa

Moderný dizajn okenných závesov

Na začiatku histórie bol vzhľad záclon určený potrebou vytvoriť ochranu pred vetrom a počasím. Neskôr sa záclony stali indikátorom blahobytu človeka. Bohatí zdobili svoje domy drahými látkami, čím demonštrovali svoje postavenie a bohatstvo. Ich hlavným účelom však bola ochrana pred vetrom a slnkom a vytváranie útulnosti. V súčasnosti si môžete objednať ušitie záclon na mieru […]

čítaj viac...
Spálňa

Ako premeniť spálňu na miesto plné pohody a štýlu

Pri premýšľaní o tom, ako vylepšiť domov, je spálňa často miestom, kde chceme začať. Je to naše útočisko, miesto pre odpočinok a relax po dlhom dni. Ako teda zabezpečiť, aby táto miestnosť bola nielen funkčná, ale aj esteticky príťažlivá? V tomto článku vám ukážeme, ako môžete spálňu promeniť s pomocou štýlových a kvalitných bytových doplnkov […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: