Depilátor či epilátor

Po dokonale hebké pokožke predovšetkým v letnom období túži asi každá žena. Holenie so sebou však mnohokrát nesie nepríjemne podráždenú pokožku, zarastaniu chĺpkov a červené pupienky. Na leto tak radšej zabudnite na klasické žiletky a vyberajte medzi elektrickými strojčeky.

Pre dlhodobo hebkú pokožku sa (ne) musí trpieť

Epilátor je elektrickým strojčekom, ktorý vytrhá. Odstránenie nežiaducich chĺpkov aj s korienkami tak docielite pomocou epilácia, ktorej veľkou výhodou je dlhodobý efekt, a to práve vďaka vytrhnutým korienkom.

Bohužiaľ táto metóda môže byť bolestivá a v ojedinelých prípadoch môže viesť tiež k zarastaniu chĺpkov. Avšak po dlhšej dobe používania epilátora sa bolesť väčšinou zmierni. Súčasťou epilátora sú rotujúce pinzety. Čím viac ich v sebe holiaci strojček má, tým rýchlejšie dochádza k vytrhávaniu.

Našťastie dnes už na trhu nájdete kvalitné výrobky, a tak nie je nutné mať pri epilácii dlhé chĺpky, ako tomu bolo pri starších typov týchto holiacich strojčekov. Dokonca si možno vyberať aj z epilátorov, ktoré odstraňujú chĺpky úplne bezbolestnú cestou, a to vďaka svetelnej technológii IPL čiže Intense Pulsed Light. Ich cena je však oproti pinzetovým strojčekom mnohonásobne vyššia.

 

TIP: Ak chcete epilátor využiť aj na odstránenie chĺpkov v oblasti bikín a podpazušia, potom vyberajte ten, ktorý ponúka tiež vhodný nástavec. Zároveň pre hladkú pleť môžete vyberať aj z tvárových epilátorov.

Je libo depilácia holiacim strojčekom alebo voskom?

Depilátor je elektrickým strojčekom, ktorý zastriháva. A ako už názov napovedá, depilátor depiluje, čo znamená, že nežiaduce chĺpky oholí. Oproti epilátora je len zastrihne, teda korienky zostávajú.

Nevýhodou depilácia je jej výdrž. Oholené chĺpky vydrží sotva pár dní. Na druhú stranu sa jedná o bezbolestný spôsob.

Depilátorom je klasický holiaci strojček. Vyberať je možné z depilátory, ktorých súčasťou je plávajúca planžeta. Tá je výmenná a vďaka priliehanie k pokožke pekne kopíruje kontúry tela. Ideálny aj na holenie podpazušia a oblasť bikín. Druhým typom depilátor sú takzvané elektrické depilačné sety, ktoré obsahujú voskové kazety. K odstráneniu chĺpku tak dochádza za pomoci nahriateho vosku.

Pridaj komentár