Depilátor či epilátor

Po dokonale hebké pokožke predovšetkým v letnom období túži asi každá žena. Holenie so sebou však mnohokrát nesie nepríjemne podráždenú pokožku, zarastaniu chĺpkov a červené pupienky. Na leto tak radšej zabudnite na klasické žiletky a vyberajte medzi elektrickými strojčeky.

Pre dlhodobo hebkú pokožku sa (ne) musí trpieť

Epilátor je elektrickým strojčekom, ktorý vytrhá. Odstránenie nežiaducich chĺpkov aj s korienkami tak docielite pomocou epilácia, ktorej veľkou výhodou je dlhodobý efekt, a to práve vďaka vytrhnutým korienkom.

Bohužiaľ táto metóda môže byť bolestivá a v ojedinelých prípadoch môže viesť tiež k zarastaniu chĺpkov. Avšak po dlhšej dobe používania epilátora sa bolesť väčšinou zmierni. Súčasťou epilátora sú rotujúce pinzety. Čím viac ich v sebe holiaci strojček má, tým rýchlejšie dochádza k vytrhávaniu.

Našťastie dnes už na trhu nájdete kvalitné výrobky, a tak nie je nutné mať pri epilácii dlhé chĺpky, ako tomu bolo pri starších typov týchto holiacich strojčekov. Dokonca si možno vyberať aj z epilátorov, ktoré odstraňujú chĺpky úplne bezbolestnú cestou, a to vďaka svetelnej technológii IPL čiže Intense Pulsed Light. Ich cena je však oproti pinzetovým strojčekom mnohonásobne vyššia.

 

TIP: Ak chcete epilátor využiť aj na odstránenie chĺpkov v oblasti bikín a podpazušia, potom vyberajte ten, ktorý ponúka tiež vhodný nástavec. Zároveň pre hladkú pleť môžete vyberať aj z tvárových epilátorov.

Je libo depilácia holiacim strojčekom alebo voskom?

Depilátor je elektrickým strojčekom, ktorý zastriháva. A ako už názov napovedá, depilátor depiluje, čo znamená, že nežiaduce chĺpky oholí. Oproti epilátora je len zastrihne, teda korienky zostávajú.

Nevýhodou depilácia je jej výdrž. Oholené chĺpky vydrží sotva pár dní. Na druhú stranu sa jedná o bezbolestný spôsob.

Depilátorom je klasický holiaci strojček. Vyberať je možné z depilátory, ktorých súčasťou je plávajúca planžeta. Tá je výmenná a vďaka priliehanie k pokožke pekne kopíruje kontúry tela. Ideálny aj na holenie podpazušia a oblasť bikín. Druhým typom depilátor sú takzvané elektrické depilačné sety, ktoré obsahujú voskové kazety. K odstráneniu chĺpku tak dochádza za pomoci nahriateho vosku.

Pridaj komentár

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie. Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku. V závislosti od konkrétnej služby […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: