Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

dekoračná omietka

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru!

Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim hlukovým a tepelným izolantom.

Čo je dekoračná omietka

Existuje niekoľko typov omietky:

• reliéf – textúrované, štrukturálne typy;

• hladká – hodvábna a benátska.

Textúrované. Prášková zmes alebo plastická hmota so všetkými prísadami. Nanáša sa pneumatickým rozprašovačom, čím sa vytvorí drsný povrch s farebnými žilkami.

Štrukturálne. Vytvára vizuálny efekt dreva, kameňa alebo hadej kože. Homogénna hmota sa rovnomerne nastrieka na stenu a ošetrí sa reliéfnou špongiou alebo valčekom, čím sa vytvorí vzor.

Hodvábna Zmes sušiny a farbiva s celulózou. Niekedy sa do roztoku pridávajú riasy, kôra stromov alebo kremeň. Na takomto plátne sa prach neusadí.

Benátska. Vyrába sa z mramorovej suchej zmesi a vápna s jemnou žulou. Vizuálne pripomína mramor s umeleckými žilami a inklúziami.

Výhody dekoračnej omietky

Výhody použitia dekoračnej omietky sú skutočne mnohé:

• izolácia a zvuková izolácia priestorov;

• zakrytie nezrovnalostí a defektov stien;

• trvanlivosť;

• vytvorenie špeciálneho štýlu interiéru;

• odolnosť proti vlhkosti a ohňu.

Jedinou nevýhodou je, že proces aplikácie je dosť časovo náročný a vyžaduje si pomoc odborníkov, rovnako ako pri opravách je ťažké odstrániť existujúcu vrstvu, ak chcete radikálne zmeniť dizajn stien. Skúsený majstri však hravo dokážu aplikovať dekoračnú omietku.

Ako správne nanášať omietku

Pre dobrý výsledok je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. Najprv vyrovnajte povrch a odstráňte chyby. Po druhé, dôkladne očistite stenu od prachu a naneste akrylový základný náter. V prípade vysokej vlhkosti je potrebné povrch ošetriť antifungálnymi prostriedkami, tmeliť a steny dobre vysušiť. Na brúsenie je možné použiť jemný brúsny brúsny papier. Po dokončení práce môžu byť steny lakované – bude ľahšie sa o ne starať.

Dekoračná omietka dodá miestnosti svieži a atraktívny vzhľad, no aby bol výsledok kvalitný a dlhotrvajúci, použite overené materiály a pomoc profesionálov.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
Interiér

Prečo je drevo v modernom interiérovom dizajne také obľúbené

Drevo je ako víno; vekom sa to len zlepšuje a zdá sa, že nikdy nestráca svoju krásu. Aj s pribúdajúcim množstvom moderných materiálov uprednostňujeme do našich interiérov drevo . Prečo sú však interiéroví dizajnéri verní použitiu dreva vo svojich projektoch? Čo ich tak nadchne? Prečo používať drevo v interiéri? Drevo sa po stáročia používa na vytváranie domov a predmetov, ktoré sa […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: