Čo by ste mali vedieť pred kúpou koberca

Neoddeliteľnou súčasťou zariadenia interiéru sú koberce. Dotvárajú celkový vzhľad, farebnosť a zútulňujú miestnosť. Ak zariaďujete dom alebo byt, iste ste už premýšľali nad ich kúpou. Poradíme vám, ako si vybrať koberce do každej miestnosti.

Moderný koberec do obývačky

Pri kúpe koberca do obývačky myslite na celkový dizajn miestnosti. Vyberajte farbu a vzor ladiace so zvyškom zariadenia. V móde sú stále luxusne pôsobiace koberce s dlhým vlasom ale tiež ručne tkané moderné koberce. Čo sa veľkosti týka, súčasné trendy dávajú voľnosť vášmu výberu. Môžete si vybrať menší rozmer a koberec umiestiť pod konferenčný stolík. Do obývačky s robustnou sedačkou sa viac hodí väčší rozmer. Takýto koberec zasuniete čiastočne pod sedaciu súpravu. Pred krbom krásne vynikne dizajnový moderný koberec s výrazným vzorom.

Aký koberec do kuchyne?

Kuchyňa je miestnosť, kde je koberec vystavený zvýšenej možnosti znečistenia. Preto sem nie je vhodné umiestniť celoplošný koberec. Ak chcete vybrať moderný koberec do kuchyne, siahnite po kusovom koberci z odolného materiálu, ktorý sa ľahko čistí. Z farieb sú vhodné tmavšie odtiene. Na bledých farbách by bolo vidieť každú špinku.

Moderný koberec v spálni

Pri výbere koberca do spálne zvážte najmä materiál, z akého je vyrobený. Mal by byť príjemný na dotyk. Vhodnými sú napríklad vlna a plyš. Môžete tiež zvoliť moderný koberec s dlhým vlasom. Do takéhoto koberca sa vaše nohy príjemne zaboria. Dôležitá je tiež farba. Do spálne nie je vhodný výrazný dizajnový kúsok. Koberec v tejto miestnosti by mal harmonicky ladiť so zvyškom zariadenia.

Niečo pre detskú izbu

Deti sa radi hrajú na zemi. Pre príjemný pocit pri hre je vhodné umiestniť na podlahu koberec. Vyberajte moderný koberec, ktorý sa bude dať čistiť. Mal by byť dostatočne odolný a zároveň mäkký. Najvhodnejšou voľbou sú moderné koberce z polyesteru a nylonu. Na trhu nájdete tiež antialergické koberce do detskej izby.