Čím obložiť krb? Vyskúšajte lákavý kameň

Krby odjakživa patria k špecifickým prvkom domácnosti. Ide o funkčné riešenie pre rýchle vykúrenie interiéru a súčasne na ozdobenie bytu. Plápolajúci plameň v krbe pôsobí pozitívne na našu náladu a vytvára tak harmonickú atmosféru v rámci celého bývania. Samozrejme, krby nie sú žiadnou novinkou a využívajú sa hojne. Čo sa mení je ich vzhľad či obloženie, ktoré je pre krby typické.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Keramiku nahrádza kameň

Mnoho rokov sme boli zvyknutí, že sa vonkajšia časť krbov obkladala výhradne keramickými obkladmi, ktoré sa bežne kupovali v kúpeľňových štúdiách. Iba sa vybrala menej pestrá farba, najčastejšie tmavá, aby sa ku krbu hodila. Ide o riešenie, ktoré je veľmi výhodné z hľadiska údržby. To je dané hladkosťou obkladu, ktorý sa pri výrobe valcuje, kvôli čomu je štruktúra minimálna. Čistenie takéhoto obkladu prebiehalo tak, že sa pretrel mokrou handričkou. Tomuto riešeniu však chýba zmysel pre moderný dizajn.

Bridlica alebo pieskovec?

Hoci sa hladká talianska architektúra stále používa, nie je to na krboch. Krby sa v súčasnosti skôr obkladajú čoraz viac populárnym kameňom. Tie vynikajú svojou nepravidelnosťou a nevyspytateľnosťou, ktorá je pre kameň tak typická. Využiť sa môžu obklady bridlice i pieskovca. Všetky typy prírodného materiálu sú hojne využívané. Vhodný kameň vyberiete podľa toho, aký vizuálny efekt si od obloženia krbu sľubujete.

Krby lákavé na pohľad

Krása však nie je jedinou výhodou kameňa. Aj tieto hrubé kamenné obklady sú veľmi ľahko udržiavateľné. Celú obloženú plochu krbu je však nutné naimpregnovať. Tým dosiahnete vyššiu odolnosť pred okolitým vplyvom, ako je napríklad dym pri otváraní krbu a prikladaní.

Pri využití kamenného obkladu na krby sa dá dosiahnuť veľmi príjemné prekvapenie v podobe čerstvého závanu v domácnosti. Krb sa len tak neopozerá, čo bol v prípade keramických obkladov problém.

 

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: