Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /data/9/e/9e064aac-ad9c-406f-8d1d-da920b9b2bef/maxibyvanie.sk/web/wp-includes/wp-db.php on line 3402

Ako kupovať koberec

Nakupovanie na koberec je veľa ako nákup auta. Zahŕňa obrovské finančné investície; všetky rôzne štýly, farby a značky môžu vašu hlavu otáčať; a často skončíte s obchodníkmi s vysokým tlakom. Skúsenosti môžu byť tak ohromujúce, že je lákavé nakupovať iba so základnou farbou a štýlom na mysli a spoliehať sa na predajcov na odporúčania.

Koberec je jednou z najväčších investícií, ktoré budete robiť vo svojom dome. Tým, že robíte nejaké základné domáce úlohy, porovnávate nakupovanie a spolupracujete s renomovaným maloobchodníkom, budete môcť kúpiť koberce, ktoré vyhovujú vašim potrebám – a dáva vám istotu, že získate kvalitný produkt za dobrú cenu.

Tento článok vám poskytne základné pozadie v štýloch a kvalite kobercov a prediskutujte hlavné veci, na ktoré je potrebné premyslieť, keď nakupujete nové koberce. Dáme vám tipy na to, čo hľadať, ako aj na čo dávať pozor. V tomto článku sa budeme sústrediť na syntetické vlákna. Prírodné vlákna, ako vlna, sú nádherné, ale sú mimo cenové rozpätie väčšiny ľudí.
Vyberte si kobercové vlákno, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám

Nylon prevyšuje všetky ostatné vlákna v odolnosti, odolnosti a ľahkej údržbe. To je dobrá voľba, ak chcete, aby Váš koberec trvá desať rokov alebo dlhšie, v oblastiach s vysokou dopravou a v domoch s deťmi a domácimi miláčikmi (foto 1). Nylónové vlákna s vyššou kvalitou sú označené značkou a značka kobercov bude používať výrazy ako “100% Mohawk Nylon” alebo “100% Stainmaster Tactesse”. Nižšie kvality, “unbranded” nylonové vlákna sú uvedené jednoducho ako “100% nylon”. Najsilnejší a najjemnejší typ (a najdrahší) je nylon 6,6. Cena stojí od 10 do 45 eurza štvorcový meter.

Triexta  je novo klasifikované vlákno získané čiastočne z kukuričného cukru (foto 2). Má výborné, trvalé vlastnosti proti znečisteniu (nylon musí byť ošetrený ochrannými prostriedkami proti škvrnám počas jeho životnosti). Má tiež dobrú odolnosť, ale je príliš skoro, aby sme zistili, či sa bude zhodovať s trvanlivosťou nylonu v oblastiach s vysokou dopravou. Vďaka svojej vynikajúcej odolnosti voči škvrnám je to dobrá voľba, ak máte malé deti alebo domáce zvieratá. Očakáva sa, že zaplatíte 20 až 45 dolárov za štvorcový meter.

Polyester (nazývaný tiež PET) je odolný proti škvrnám, veľmi jemný a luxusný pod nohami a je k dispozícii v hlbokých a žiarivých farbách (foto 3). Je však ťažšie čistiť, má tendenciu sa zbavovať a nie je tak odolná ako nylon. Najlepšie sa používa v oblastiach s nízkou prevádzkou (ako sú izby) av domácnostiach bez detí alebo domácich miláčikov. Príjemná, šikovná voľba, ak chcete cvičiť na koberci. Náklady sú 8 až 18 eur za štvorcový meter.

Olefín (polypropylén) je atraktívna, lacná vláknina, ktorá je silná a odoláva blednutiu, ale nie je tak odolná ako nylon (foto 4). Najčastejšie sa to robí v slučke Berber s tkaničkou, ktorá zakrýva nečistoty. Má dobré škvrny, statickú odolnosť a odolnosť proti plesniam. Olefínový koberec je často vybraný pre “čisté” priestory s vysokou prevádzkou, ako sú rodinné izby a ihriská. Stojí to 8 až 25 eur za štvorcový meter.

Bytové doplnky

Ako si vybrať obliečky do svojej izby?

Pri výbere obliečkok je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory. Nezáleží to výlučne na pohodlí pri spánku, či nás hreje alebo je chladnejšie, aj keď je to kľúčový faktor, nájdu sa aj takí, ktorí si ich vyberajú podľa toho, koľko starostlivosti vyžadujú, či potrebujú žehliť alebo sa dajú ľahko čistiť. Informácie, ktoré potrebujete na výber sady […]

Read More
Bytové doplnky

Ako si vybrať moderný koberec

Koberce sú dôležitým dekoratívnym prvkom. Vybrať ten správny koberec nemusí byť úplne jednoduché a preto vám prinášame niekoľko praktických rád, ako si vybrať moderný koberec. Aj moderný koberec môže prinášať eleganciu ale mať aj neformálny vzhľad. Ako si vybrať moderný koberec s pomedzi toľkých štýlov, farieb a materiálov? Pri výbere koberca zvážte váš životný štýl. Aby koberec vydržal, […]

Read More
Bytové doplnky

Zľavové KUPÓNY TEMPO KONDELA ušetria nemalé peniaze

Kto by nechcel ušetriť pri nákupe čo najviac. Poradíme, ako ušetriť vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, aktuálnym akciovým ponukám a ďalším ešte viac. Vieme, kde ich hľadať. Ak máte profily na sociálnych sieťach, tak kupóny tam promujú buď influenceri alebo samotné značky, aby zvýšili počet sledovateľov a svoju popularitu. Sú však aj ľahšie spôsoby, kde […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: