Ako kupovať koberec

Nakupovanie na koberec je veľa ako nákup auta. Zahŕňa obrovské finančné investície; všetky rôzne štýly, farby a značky môžu vašu hlavu otáčať; a často skončíte s obchodníkmi s vysokým tlakom. Skúsenosti môžu byť tak ohromujúce, že je lákavé nakupovať iba so základnou farbou a štýlom na mysli a spoliehať sa na predajcov na odporúčania.

Koberec je jednou z najväčších investícií, ktoré budete robiť vo svojom dome. Tým, že robíte nejaké základné domáce úlohy, porovnávate nakupovanie a spolupracujete s renomovaným maloobchodníkom, budete môcť kúpiť koberce, ktoré vyhovujú vašim potrebám – a dáva vám istotu, že získate kvalitný produkt za dobrú cenu.

Tento článok vám poskytne základné pozadie v štýloch a kvalite kobercov a prediskutujte hlavné veci, na ktoré je potrebné premyslieť, keď nakupujete nové koberce. Dáme vám tipy na to, čo hľadať, ako aj na čo dávať pozor. V tomto článku sa budeme sústrediť na syntetické vlákna. Prírodné vlákna, ako vlna, sú nádherné, ale sú mimo cenové rozpätie väčšiny ľudí.
Vyberte si kobercové vlákno, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám

Nylon prevyšuje všetky ostatné vlákna v odolnosti, odolnosti a ľahkej údržbe. To je dobrá voľba, ak chcete, aby Váš koberec trvá desať rokov alebo dlhšie, v oblastiach s vysokou dopravou a v domoch s deťmi a domácimi miláčikmi (foto 1). Nylónové vlákna s vyššou kvalitou sú označené značkou a značka kobercov bude používať výrazy ako “100% Mohawk Nylon” alebo “100% Stainmaster Tactesse”. Nižšie kvality, “unbranded” nylonové vlákna sú uvedené jednoducho ako “100% nylon”. Najsilnejší a najjemnejší typ (a najdrahší) je nylon 6,6. Cena stojí od 10 do 45 eurza štvorcový meter.

Triexta  je novo klasifikované vlákno získané čiastočne z kukuričného cukru (foto 2). Má výborné, trvalé vlastnosti proti znečisteniu (nylon musí byť ošetrený ochrannými prostriedkami proti škvrnám počas jeho životnosti). Má tiež dobrú odolnosť, ale je príliš skoro, aby sme zistili, či sa bude zhodovať s trvanlivosťou nylonu v oblastiach s vysokou dopravou. Vďaka svojej vynikajúcej odolnosti voči škvrnám je to dobrá voľba, ak máte malé deti alebo domáce zvieratá. Očakáva sa, že zaplatíte 20 až 45 dolárov za štvorcový meter.

Polyester (nazývaný tiež PET) je odolný proti škvrnám, veľmi jemný a luxusný pod nohami a je k dispozícii v hlbokých a žiarivých farbách (foto 3). Je však ťažšie čistiť, má tendenciu sa zbavovať a nie je tak odolná ako nylon. Najlepšie sa používa v oblastiach s nízkou prevádzkou (ako sú izby) av domácnostiach bez detí alebo domácich miláčikov. Príjemná, šikovná voľba, ak chcete cvičiť na koberci. Náklady sú 8 až 18 eur za štvorcový meter.

Olefín (polypropylén) je atraktívna, lacná vláknina, ktorá je silná a odoláva blednutiu, ale nie je tak odolná ako nylon (foto 4). Najčastejšie sa to robí v slučke Berber s tkaničkou, ktorá zakrýva nečistoty. Má dobré škvrny, statickú odolnosť a odolnosť proti plesniam. Olefínový koberec je často vybraný pre “čisté” priestory s vysokou prevádzkou, ako sú rodinné izby a ihriská. Stojí to 8 až 25 eur za štvorcový meter.

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: