Ako nakupovať hrnce

Nehrdzavejúca oceľ alebo meď? Liatina alebo hliník? Tu je sprievodca najbežnejšími materiálmi na varenie a klady a zápory každého:
Typy materiálov pre nádoby a panvice
Poznámka: Prečítajte si tento článok o základnom nátere na reaktívny a nereaktívny riad.

Nehrdzavejúca oceľ

Výhody: Nereaktívne (znamená, že v nej môžete variť nejaký druh jedla), ťažké, odolné, bezpečné pre umývačky riadu a pre základné modely lacné. Nevýhody: slabý prenos tepla a distribúcia. Lepšia voľba? Tento problém môžete vyriešiť tým, že si zakúpite kvalitnejší (a vyššiu cenu) nerezový riad s pridaným vnútorným jadrom vyrobeným z medi alebo hliníka, čo zlepšuje tepelnú vodivosť. Možno to bude drahé, ale to bude trvať celý život. All-Clad je skvelým príkladom špičkového riadu z nehrdzavejúcej ocele a je to obľúbená značka vydavateľstva Kitchn.

Výhody: Vynikajúca tepelná vodivosť, jedá sa rovnomerne. Nevýhody: Reaktívna s alkalickými alebo kyslými potravinami, ktoré môžu mať kovovú chuť po varení v medenom hrnci. Svetlé potraviny, ako napríklad vajcia, môžu tiež vyvíjať šedé pruhy, keď zdvíhajú zlúčeniny medi, čo tiež znamená, že budete užívať malé množstvo medi. Nie je to veľký problém, ak je to príležitostné, ale nie tak skvelé pre každodenné použitie. Meď tiež vyžaduje pravidelné leštenie a údržbu a je to drahé. Lepšia voľba? Vyhľadajte medené nádoby s nerezovou alebo cíničkovou podšívkou, aby ste získali to najlepšie z oboch svetov: vynikajúcu tepelnú vodivosť, bezpečnosť a všestrannosť nereaktívneho obloženia.

Výhody: Výborná tepelná vodivosť, ľahká, cenovo dostupná. Nevýhody: Rovnako ako meď, surový hliník je vysoko reaktívny na alkalické alebo kyslé potraviny. Je tiež veľmi mäkký a má tendenciu deformovať sa vo vysokom ohni a ľahko sa poškriabať, čo vedie k zdravotným problémom s dlhodobým používaním. Lepšia voľba? Eloxovaný hliník bol spracovaný elektrochemickým procesom, ktorý ho vytvrdzuje, a tak rieši väčšinu problémov so surovým hliníkom. Je to drahšie ako surový hliník, ale aj oveľa lepší nábytok. Zatiaľ čo eloxovaný hliník trvá dlhšie než iné materiály, ide o vynikajúci tepelný vodič (lepší ako u nehrdzavejúcej ocele), odolný voči poškriabaniu a ľahkej, ale veľmi silnej.
Liatina

Výhody: odolný, lacné, prirodzene nepriľnavý ak správne korenené, dodáva teplo rovnomerne a zachováva dobre teplo, dodáva železo do potravín (Ďalšou výhodou pre niektorých), veľký vážny, nízke Simmering a zhnednutie. Nevýhody: Litina je taktiež reaktívna a nie je vhodná pre kyslé potraviny. Je tiež dosť ťažké, trvá dlho, kým sa zahreje, vynaloží trochu väčšieho úsilia na vyčistenie a údržbu. Ďalšou možnosťou? Aj keď sme stále dávajú prednosť surové liatinu pre sú panvice, smaltovaný liatina (liatina potiahnutá v porceláne smalt) má všetky výhody liatiny bez ďalšie problémy, takže je to skvelý materiál pre holandský pece. Je nereagujúci, ľahko sa čistí a je krásny. Medzi obľúbené smaltované liatinové značky patrí Le Creuset a Staub.

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: