Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta.

Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť výhodného investovania.

Výhody a riziká investovania do odvetvia elektronického obchodu

Pod pojmom elektronický obchod v oblasti online investovania sa rozumejú akcie, aktíva alebo dlhopisy spoločností a korporácií zaoberajúcich sa nakupovaním  na internete.

Za posledných päť rokov vzrástol trh elektronického obchodu o viac ako 700% a stal sa jedným z piatich najziskovejších a najzaujímavejších odvetví pre investície s rastúcou kapitalizáciou.

Profesionálni investori z portálu uspesnynaburze.sk zdôrazňujú desiatky výhod nákupu takýchto aktív, z ktorých štyri sú jedinečné:

1. Možnosť investovania „od nuly“. Ak chcete investovať prostredníctvom ETF, nemusíte rozumieť špecifikám trhu a počiatočná investícia je 20 – 30 eur.

2. Ochrana trhu pred manipuláciou, ktorá priaznivo odlišuje e-commerce od kryptomien, Forexu či medzinárodného trhu s nehnuteľnosťami.

3. Likvidita väčšiny týchto akcií. Môžete ich predať v priebehu niekoľkých sekúnd. Vždy bude existovať kupujúci pre cenné papiere internetových obchodov.

4. Zákonnosť a právna jednoduchosť investovania do akcií najväčších spoločností.

Ako začať investovať do firiem online obchodu?

Nákup akcií online obchodných platforiem je najjednoduchší, ale zároveň veľmi populárny. Najlepší spôsob, ako rozumne investovať, je diverzifikovať svoje akciové portfólio.

Kúpou 100 akcií Ebay za pomyselnú cenu 70 USD za kus môžete zaznamenať ročný výnos 7-8%, ale portfólio zložené akcií Ebay, Amazon a Microsoft Store za posledné obdobie vygenerovalo 13-14% ročné zhodnotenie.

Pochopiť zložitosti obehu cenných papierov, kapitalizácie jednotlivých spoločností či pobočiek samostatne je veľmi ťažké a nie nevyhnutné.

Oveľa jednoduchšie je investovať do balíka akcií e-commerce firiem cez ETF fondy. Finančná hranica pre vstup do ETF je často minimálna (40 – 100 eur), a tento prístup pomôže minimalizovať investičné riziko.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Tipy na zdobenie cez víkend

Tipy na zdobenie nemusia byť časovo náročné. Našli sme nápady na zdobenie, ktoré môžete urobiť za víkend (alebo ešte menej). Či už hľadáte okamžité nápady pre domácich majstrov, ktoré by ste mohli urobiť práve teraz, alebo tipy na zdobenie, ktoré zvýrazní obývačku , kuchyňu , kúpeľňu, spálňu alebo detskú izbu , tu je viac ako 40 super jednoduchých tipov na zdobenie, ktoré vám pomôžu vytvoriť si domov. budete milovať, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: