Prečo je drevo v modernom interiérovom dizajne také obľúbené

Drevo je ako víno; vekom sa to len zlepšuje a zdá sa, že nikdy nestráca svoju krásu. Aj s pribúdajúcim množstvom moderných materiálov uprednostňujeme do našich interiérov drevo . Prečo sú však interiéroví dizajnéri verní použitiu dreva vo svojich projektoch? Čo ich tak nadchne?

Prečo používať drevo v interiéri?

Drevo sa po stáročia používa na vytváranie domov a predmetov, ktoré sa v nich nachádzajú – od tradičných drevených podláh až po výrobu kvalitného nábytku.

Popri rozmanitosti prípadov použitia má drevo ďalšie fascinujúce vlastnosti:

  • Je pevný a odolný, čo z neho robí voľbu s dlhou životnosťou.
  • Je ľahko použiteľný ako pre profesionálnych staviteľov, tak aj pre domácich majstrov.
  • Má skvelé vlastnosti Borovic a teak, dub, buk, mahagón a všetky ostatné druhy dreva (najmä termodrevo ) majú svoj jedinečný vzhľad a vlastnosti.
  • Drevo je prírodný materiál a ak je získané certifikované napr. FSC alebo PEFC, ukazuje, že pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, čím prispieva k trvalo udržateľnému hospodáreniu v lesoch.

V kombinácii s jemným a teplým vzhľadom dreva z neho tieto prednosti robia ideálny interiérový dizajn a dekoračný materiál.

Prečo je drevo ďalšou veľkou vecou v interiérovom dizajne?

V posledných rokoch sa v interiérovom dizajne čoraz viac využíva drevo, keďže úvahy o udržateľnosti naberajú na dôležitosti a trendom je biofilný dizajn .

Plast sa stal široko dostupným materiálom, lacným, nenáročným na spracovanie a údržbu. Drevo však zostalo obľúbeným materiálom, ktorý používajú dizajnéri. Drevo obohacuje interiér priestorov a je príjemné na pohľad.

Poďme sa pozrieť na výhody, ktoré drevo ponúka do interiéru:

1. Trvanlivosť

Ako už bolo spomenuté vyššie, drevo je neuveriteľne odolné, vďaka čomu je obľúbené u mnohých interiérových dizajnérov. Ako prírodný materiál sú malé rozdiely v štruktúre a farbe súčasťou krásy dreva. Je to tiež materiál, ktorý veľmi dobre starne a je nenáročný na údržbu. Vďaka tomu je drevo vhodné do domácich aj komerčných priestorov. Pri správnom ošetrení môže byť drevo použité aj vo vlhkých miestnostiach, ako sú kúpeľne alebo kúpele a tiež v kuchyniach.

2. Ekologický

Drevo je prírodný materiál a menej poškodzuje životné prostredie ako niektoré iné interiérové ​​dekoratívne materiály. Pri spracovaní dreva sa uvoľňuje menej uhlíka, ktorý môže byť inak škodlivý pre životné prostredie a naše zdravie.

Drevo má navyše vynikajúce izolačné vlastnosti, takže jeho zakomponovanie do vášho domova zabezpečí príjemné ochladenie alebo vykúrenie priestoru. Navyše dokáže absorbovať nadmerný hluk, vďaka čomu je lepším miestom pre vašu duševnú pohodu.

3. Cenová dostupnosť

Keď porovnáte výhody adopcie dreva vo vašej domácnosti namiesto jeho ceny, budete ohromení. Drevo má veľmi dobrý pomer ceny a kvality na použitie v interiérovom dizajne. Vytvorenie steny nevyžaduje veľa materiálu a inštalácia je tiež rýchla a jednoduchá.

4. Estetická prispôsobivosť

Drevo je nielen esteticky príjemné, ale môžete ho tiež navrhnúť a použiť rôznymi spôsobmi, aby ste dodali priestoru šarm, teplo a zemitosť. Drevo je vynikajúcim materiálom pre mnohých dizajnérov domácich interiérov , od terasových dosiek cez obklady až po podlahy . Pri správnom použití môže drevo premeniť priestor na svätyňu.

Drevené povrchy je možné jednoducho ošetriť farbou na rozjasnenie interiéru alebo prebrúsiť, aby sa im vrátila pôvodná farba.

Tepelne upravené drevo má bohaté tóny, vďaka čomu je alternatívou k exotickému drevu.

5. Zdroj inšpirácie

Okrem upokojujúcich vlastností, ktoré drevo do oblasti prináša, je to materiál, ktorý možno prispôsobiť tak, aby poskytoval iný vzhľad a estetiku. Kombinácia rôznych profilov vám umožní pridať do miestnosti textúru a hmatové vlastnosti.

Drevo je možné v prípade potreby leštiť, brúsiť, natierať a dodávať mu lesklý povrch. 

Aj keď sa rozhodnete drevo neupravovať, stále sa dá spracovať do niekoľkých dizajnov a prvkov, ktoré môžu zvýrazniť jeho vlastnosti a estetiku. Drevo je ideálne na doplnenie akéhokoľvek štýlu, dekorácie a farebného tónu.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: