Trampolína pre malých i veľkých: Kvôli týmto benefitom by ste si ju mali zadovážiť aj vy!

Mať vlastnú záhradu je skvelé. Čerstvý vzduch, čas strávený s blízkymi pod holým nebom a odpočinok, po ktorom túžia v dnešných uponáhľaných časoch asi všetci. Ako tráviť čas v záhrade aktívne? Doprajte si trampolínu!

Dáte nám za pravdu, že trampolína je obľúbenou atrakciou – v dnešnej dobe je doslova must-have prvkom každej záhrady. Niet divu, má mnoho benefitov pre malých i veľkých. Poďte si s nami posvietiť na jej výhody!

Deti sa vyšantia a príjemne unavia

Detská trampolína je symbolom nekončiacej zábavy, ponúka však aj iné dôvody, prečo si ju zaobstarať. Mnoho rodičov túži deti zbaviť prebytočnej energie. Ako inak ako skákaním, ktoré majú radi všetky deti bez rozdielu! Skákanie je činnosť, ktorá má pozitívny vplyv na fyzickú aktivitu, okysličenie  a posilnenie svalstva. Ak máte doma ratolesti, ktoré trávia veľa času na technológiách typu mobil, tablet či počítač, zadovážte im detskú trampolínu – uvidíte, ako ich to bude ťahať von!

Zábava pre deti, oddych pre rodičov

Inak povedané, kým tí najmenší budú okupovať trampolínu, vy získate čas pre seba. Pútavý román alebo ničnerobenie na ležadle? Je len na vás, ako „vypnete“! Pozor, mnohí „veľkáči“ však často skončia na trampolíne s deťmi. Bude to aj váš prípad?

Trampolína pre zdravie

Okrem toho, že je ohniskom zábavy, pohyb na nej pozitívne vplýva aj na celkové zdravie. Skákanie na trampolíne znižuje cholesterol, zlepšuje krvný tlak, posilňuje srdce a podporuje činnosť lymfy, ktorá organizmus zbavuje škodlivín.

Stavte na bezpečnosť a kvalitu

Tak ako pri výbere záhradného nábytku, aj pri detskej trampolíne sa zamerajte na prvotriedne prevedenie. Na trhu nájdete mnohé kúsky, vy však dbajte na to, aby ste svojim blízkym dožičili to najlepšie. Dôvod? Budete mať istotu, že vám váš nový záhradný spoločník vydrží viac ako len jednu či dve sezóny. Na čo si dať pozor? Dôležitá je kostra trampolíny, materiál ochranného krytu i povrch skákacej plachty.

Exteriér

Správne krmivo pre jazierkové ryby: Základ zdravia vašich pomerančových obyvateľov

Majitelia zahradných jezírok dobre vedia, že zdravie a vitalita ich vodných obyvateľov závisí od mnohých faktorov, pričom správne krmivo pre jazierkové ryby je jedným z kľúčových. Či už ide o farebné KOI kapry alebo iné druhy ryb, ktoré zdobia vaše jezírko, výber vhodného krmiva je nevyhnutný pre udržanie ich zdravia, vitality a krásy. Tento článok […]

čítaj viac...
Exteriér

Poplastované pletivo je kvalitný plot za dostupnú cenu

Poplastované pletivo s plastovým povlakom je pevný a spoľahlivý materiál na ohraničenie súkromného územia, kvetinových záhonov, záhonov a rekreačných oblastí. Ochráni priestor pred prenikaním túlavých zvierat a vydrží mnoho rokov, výborne sa hodí na úpravu plotov a plotov, zónovanie (pestovanie rastlín, záhonov, záhonov a oblúkov), ako aj ohrady budov. Často sa používa pri stavbe prístreškov […]

čítaj viac...
Exteriér

Ako predísť úhynu rýb v jazierku

Záhradné jazierko môže byť idylickým miestom pre relaxáciu a pozorovanie rybieho života. Avšak nezabúdajme, že za týmto kúskom prírody vo vašej záhrade stojí aj zodpovednosť za zdravie a pohodu rybieho obyvateľstva. V tomto článku sa pozrieme na to, ako minimalizovať úhyn rýb v jazierku, zaistiť im optimálne životné podmienky a bojovať proti rybím parazitom. Úhyn […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: