3 NEmoderné veci, ktorých sa v domácnosti musíte zbaviť! Vieme ako

Nie je potrebné, aby ste si zariaďovali domácnosť stále podľa najhorúcejších trendov. V tomto článku sa dočítate o piatich interiérových riešení, ktoré sa tak skoro nevrátia. Je na čase poslať ich do zaslúženého dôchodku. Ak naopak hľadáte, čo je IN, tieto najlepšie sedačky či ďalšie rady nákupnej poradne vám pomôžu.

Obrazové triptychy
O čom je reč? O obrazových skladačkách, v ktorých sa jeden motív rozložil na viacero symetrických samostatných dielov. V prípade, že chcete niečo skladať, kúpte si pekné puzzle. Na stenu už tento gýč z obchodnej siete nepatrí.

Nahraďte to týmto: V prípade, že hľadáte niečo pekné na stenu, v móde sú hlavne motívy kvetov – napríklad staré školské plagáty, obrázky akoby vytrhnuté z botanického atlasu, veľkoformátové makramé alebo plagáty s abstraktnými tvarmi a zaujímavými farbami.

Veľa obkladu
Niekedy sa obklady v kúpeľni tiahlo od podlahy až po strop. Dnes je v móde presne opačný trend. Dajte obklady len tam, kde je to skutočne nutné. Môže za tým byť aj fakt, že ponuka krásnych (no nie lacných) obkladov je veľmi lákavá, a tak si chceme dopriať možno menej, zato lepšiu kvalitu a krajší dizajn.

Nahraďte to týmto: V kúpeľni je možné tradičné keramické obklady nahradiť napríklad umývateľnou farbou. V kuchyni je ponuka široká – zásteny môžu byť zo skla, z kovu, z plastu.

Veľké samolepky na stene
Masovo vyrábané, univerzálne kvetiny alebo nápisy, vďaka ktorým sme sa mohli zahrať na minútových dekoratérov, už vôbec nie sú v móde. Motivačnými nápismi a zvolaniami typu „love” nás bohato zásobujú sociálne siete, čiže netreba ich dávať aj na naozajstnú stenu. Našťastie, väčšinou sa dajú bez veľkej námahy odlepiť. Ak ste chceli schovať starý kávovar tým, že za neho dáte nápadnú tapetu, bola to chyba. Radšej čím skôr sa pozrite po novom kávovare.

Nahraďte to týmto: Minimalizmus je v tomto prípade jediným riešením. Vyberte si obľúbenú farbu, ktorá vás dokáže pozitívne naladiť a natrite ňou celú stenu. Alebo si vytvorte autentickú galériu z pekne zarámovaných fotiek, obrázkov alebo spomienkových predmetov. Všetko, len nie šablónovité riešenia.

Ak hľadáte, čím ich nahradiť, inšpirácii od rôznych nábytkových eshopov či online obchodov s dekoráciami je viac ako dosť. Ak chcete ušetriť, nezabúdajte využiť zľavový kód či kupón pri nákupe. Tisíce len platných zliav nájdete na rovnomennom webe http://www.zlavovy-kod.sk/, kde sú ihneď k dispozícii, na stránkach nie sú ani len registrácie a zľavy sú v desiatkach eur.