Nové svietidlá pre váš interiér

Pre mnohých z nás je osvetlenie v našich interiéroch výzvou. Správne svietidlá dodávajú estetickú hodnotu vášmu interiéru., Ak sú svietidlá správne zvolené, posunú dizajn vášho interiéru na ďalšiu úroveň.

Vytvorte pomocou svetla dokonalý priestor a atmosféru vo vašom dome. Práve osvetlenie môže byť jeden z najdôležitejších prvkov.

Prinášame vám niekoľko rád, ako si vybrať nové svietidlá pre váš interiér. Prečítajte si naše tipy. Nikdy neviete, kedy budete musieť vylepšiť existujúce osvetlenie v domácnosti alebo navrhnúť nové osvetlenie od nuly.

Pri rekonštrukcii alebo stavbe nového domu si vopred vytvorte plán osvetlenia. Myslite na to, aké činnosti sa budú v každej miestnosti vykonávať (kuchyňa, pracovňa, obývacia izba). Ak chcete niečo v interiéri zvýrazniť, je tiež potrebné vopred myslieť na umiestnenie interiérového svetla.

Vytvorte vrstvený prístup k osvetleniu rôznymi zdrojmi svetla na rôznych úrovniach, čím vytvoríte atmosféru a záujem o miestnosť. Použite moderné osvetlenie, aby ste čo najlepšie využili veľkosť a tvar miestnosti – vďaka osvetleniu môže vyzerať miestnosť opticky väčšia. Stĺpové osvetlenie vytvorí ilúziu výšky.

Varenie si vyžaduje koncentrovanejšie osvetlenie, a preto je užitočná kombinácia jasných stropných svietidiel a osvetlenia v skriniach. Pre čítanie je lepšie nasmerované flexibilné svetlo namierené smerom od vás. Lampy, ktoré majú stmievače sa rýchlo stanú vaším novým najlepším priateľom a poskytujú energeticky efektívny spôsob, ako rýchlo zmeniť atmosféru a teplo v miestnosti.