3 kuchynské rozloženia, ktoré si určite zamilujete

Pri stavbe vlastného domu alebo prestavbe vášho súčasného domu je dôležité navrhnúť kuchyňu, ktorá vyhovuje vašim potrebám pre každodenné použitie a pre zvláštne ročné obdobia, ako sú napríklad sviatky. Existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako môžete svoju kuchyňu nakonfigurovať; existuje však asi 20 rôznych rozložení, ktoré sa bežne používajú v priemysle. Naši klienti si najčastejšie vyberajú tieto rozloženia: trojuholník, zóna a tvar U.
Trojuholník
Trojuholníkové usporiadanie kuchyne Trojuholníkové usporiadanie kuchyne sa označuje ako „pracovná“ kuchyňa. Body trojuholníka sú tvorené hlavnými časťami miestnosti nevyhnutnými na varenie: oblasťami na skladovanie potravín, priestorom na varenie a čistiacou oblasťou. Trojuholníkové usporiadanie je špeciálne navrhnuté s ohľadom na jedného kuchára, pretože je ľahké získať prístup ku každej fáze varenia z polovice priestoru.

zóna
Usporiadanie zóny v kuchyni Kuchynka navrhnutá s rozložením zóny má priestory v kuchyni navrhnuté tak, aby vyhovovali konkrétnym úlohám, ako je príprava, varenie a umývanie. Usporiadanie zóny môže ľahko pojať viac kuchárov naraz, čo z neho robí skvelú voľbu pre rodinné oslavy, kde môžete mať v kuchyni veľa pomoci. Kabinet je často zoskupený do menších častí a oddelený v celej kuchyni, aby sa umožnilo ďalšie miesto v každej zóne.

tvaru U
U-Shape Kitchen LayoutTvarová kuchyňa v tvare U je univerzálny dizajn, ktorý poskytuje veľa úložného priestoru a úložného priestoru. Toto usporiadanie kuchyne sa dá navrhnúť podobným spôsobom ako trojuholníkové usporiadanie, ale môže tiež ponúknuť pracovnému miestu priestorové usporiadanie. Zvyčajne je toto usporiadanie videné vo väčšej kuchyni, ale dá sa to dosiahnuť v menšom priestore s dôkladným plánovaním.

Tieto tri rozloženia najčastejšie používajú naši klienti. Avšak najlepšou súčasťou navrhovania vašej kuchyne je schopnosť vytvoriť priestor, ktorý bude fungovať pre vašu rodinu. Takže máte možnosť vziať si tieto rozloženia a pridať ďalšie skrinky alebo zmeniť tvar rozložení tak, aby čo najlepšie fungovali pre váš domov.

Kuchyňa

3 jednoduché a najlepšie spôsoby čistenia bielych kuchynských skriniek

Biele skrinky nie sú náročné na čistenie.  Tu sú 3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť biele kuchynské skrinky (2 prírodné) a 3, ktorým sa vyhnúť. Ako čistiť biele skrinky v kuchyni Kuchynské skrinky sa môžu dosť rýchlo zašpiniť. Pri krájaní jedla, pečení a varení sa vždy dotýkam toho môjho. A moje prsty nie sú vždy dokonale […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Praktické príslušenstvo k digestorom

Kuchyňa sa často stáva centrom zatuchnutého vzduchu, znečisteného sadzami a mastnotou. Na udržanie čistoty potrebujete digestory do kuchyne, ktoré efektívne zachytia najmenšie čiastočky škodlivých výparov, no pre zabezpečenie odolnosti a bezproblémového chodu prístroja by ste sa mali postarať o kvalitné príslušenstvo. Filtračné prvky Moderné digestory sú zvyčajne vybavené tukovým a uhlíkovým filtrom. Niekedy existujú modely […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ako si vybrať kuchynský nôž

Kuchyňa je svet bez dna. Alebo nekonečné. Je ako more – je v ňom toľko rôznych „obyvateľov“. Patrí sem nábytok, spotrebiče a riad a samozrejme sú to nože. Bez noža, čo sa dá povedať, je každá, aj tá najkrajšia a najmodernejšia kuchyňa podradná. Môžete si kúpiť sto kuchynských robotov, ale aj tak niečo nezvládnu. A toto „niečo“ nestačí. Náš príbeh bude teda […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: