Techniky zelenej budovy

Vzhľadom na to, že jedným z najväčších nákupov, ktoré väčšina Američanov robí, je nový domov, nemalo by sa diviť, že aj oni hľadajú spôsoby, ako kúpiť ekologicky šetrný dom. S rastúcimi cenami energie hľadajú potenciálni majitelia domov spôsoby, ako postaviť dom so zlepšeným komfortom, účinnosťou a zníženým dopadom na životné prostredie. Stavitelia už jednoducho nepridávajú zariadenia s vysokou účinnosťou a nazývajú ho hotovým obchodom.

Integrácia celých „systémov“ do plánovania domácnosti je kľúčom k skutočnému dopadu. Všetky systémy musia spolupracovať ako jedna celá jednotka, nie skupina nezávislých entít ťahajúcich sa vlastným smerom. Mnoho národných združení zelených budov začína vydávať pokyny pre staviteľov, pretože sa usilujú o zlepšenie bytovej výstavby.

Zjednodušene povedané, venovať väčšiu pozornosť spôsobu zabezpečenia prirodzeného vykurovania a chladenia môže pomôcť celkovému výkonu domácnosti, pretože znižuje prevádzkové náklady a znižuje vplyv na životné prostredie. Nie všetky techniky zelenej budovy musia byť komplikované alebo zložité, používanie zdravého rozumu môže mať veľký vplyv na rozvoj zdravej politiky. Niekoľko jednoduchých rád pri stavbe domu, aby boli energeticky účinné:

Pokúste sa minimalizovať počet okien vystavených priamemu slnečnému žiareniu, ktoré vychádza z vychádzajúceho slnka (na východe) a zapadajúceho slnka (na západe). Ak tomu nemožno zabrániť, zatiente okná stromami.
Umiestnite presahy na okná smerujúce na juh, ktoré počas letných mesiacov minimalizujú slnko z južnej oblohy. Ak budú mať správnu veľkosť, tieto previsy umožnia slnečnému teplu vstúpiť v zime do domu.
Nezabudnite nainštalovať okná, ktoré sa dajú otvoriť, čo umožní vetranie počas určitých ročných období. Okná umiestnite tak, aby vetranie prebiehalo v celej miestnosti, nielen aby ste vytvorili priamy prúd vzduchu.
Počas večera využite fanúšikov podkrovia (ktoré fungujú omnoho lepšie ako verzia z 50. rokov 20. storočia, na ktorú väčšina ľudí myslí), aby ste pomohli vytiahnuť denné prebytočné teplo.

Moderné technológie

Tepelná izolácia: ako ju vylepšiť

Že je tu zima! Myslíte si, že váš domov neudrží teplo vo vnútri? Alebo že počas letných mesiacov uniká z klimatizácie chlad? Ak je vaša nehnuteľnosť staršia ako 40 rokov, je veľmi možné, že tepelný výkon nie je najvhodnejší. V súčasnosti máme nové materiály a nové techniky, pomocou ktorých dokážeme veľmi jednoduchým spôsobom zatepliť váš […]

Read More
Moderné technológie

Predstavujeme vám riadené inteligentné vetranie

Horúce letá či, naopak, chladné zimné počasie a s tým spojené vysoké ceny energií nás nútia hľadať riešenia, ktoré sú efektívne, jednoduché, ale hlavne inteligentné. Presne takto by sa dalo zadefinovať aj inteligentné riadené vetranie s automatickým ovládaním cez smartfón. Predstavíme vám jeho výhody. Vetrajte účelovo, dostatočne a efektívne Vetranie cez okno, ako ho všetci dobre poznáme, v sebe […]

Read More
Moderné technológie

Význam vzduchotesnosti pri stavbe pasívneho domu

Vzduchotesnosť je základným aspektom stavby pasivhausov . Tento tesniaci faktor umožňuje budovám kontrolovanú výmenu vzduchu alebo prechod medzi vnútornými a vonkajšími priestormi. Týmto spôsobom sa energia lepšie využíva a príjemné prostredie sa dlhodobo dosahuje z nízkej spotreby energie. Skutočnosť, že priestory majú vysoký stupeň tesnosti, podporuje nekontrolované a zbytočné odstraňovanie prienikov vzduchu. Vďaka tejto charakteristike […]

Read More