Techniky zelenej budovy

Vzhľadom na to, že jedným z najväčších nákupov, ktoré väčšina Američanov robí, je nový domov, nemalo by sa diviť, že aj oni hľadajú spôsoby, ako kúpiť ekologicky šetrný dom. S rastúcimi cenami energie hľadajú potenciálni majitelia domov spôsoby, ako postaviť dom so zlepšeným komfortom, účinnosťou a zníženým dopadom na životné prostredie. Stavitelia už jednoducho nepridávajú zariadenia s vysokou účinnosťou a nazývajú ho hotovým obchodom.

Integrácia celých „systémov“ do plánovania domácnosti je kľúčom k skutočnému dopadu. Všetky systémy musia spolupracovať ako jedna celá jednotka, nie skupina nezávislých entít ťahajúcich sa vlastným smerom. Mnoho národných združení zelených budov začína vydávať pokyny pre staviteľov, pretože sa usilujú o zlepšenie bytovej výstavby.

Zjednodušene povedané, venovať väčšiu pozornosť spôsobu zabezpečenia prirodzeného vykurovania a chladenia môže pomôcť celkovému výkonu domácnosti, pretože znižuje prevádzkové náklady a znižuje vplyv na životné prostredie. Nie všetky techniky zelenej budovy musia byť komplikované alebo zložité, používanie zdravého rozumu môže mať veľký vplyv na rozvoj zdravej politiky. Niekoľko jednoduchých rád pri stavbe domu, aby boli energeticky účinné:

Pokúste sa minimalizovať počet okien vystavených priamemu slnečnému žiareniu, ktoré vychádza z vychádzajúceho slnka (na východe) a zapadajúceho slnka (na západe). Ak tomu nemožno zabrániť, zatiente okná stromami.
Umiestnite presahy na okná smerujúce na juh, ktoré počas letných mesiacov minimalizujú slnko z južnej oblohy. Ak budú mať správnu veľkosť, tieto previsy umožnia slnečnému teplu vstúpiť v zime do domu.
Nezabudnite nainštalovať okná, ktoré sa dajú otvoriť, čo umožní vetranie počas určitých ročných období. Okná umiestnite tak, aby vetranie prebiehalo v celej miestnosti, nielen aby ste vytvorili priamy prúd vzduchu.
Počas večera využite fanúšikov podkrovia (ktoré fungujú omnoho lepšie ako verzia z 50. rokov 20. storočia, na ktorú väčšina ľudí myslí), aby ste pomohli vytiahnuť denné prebytočné teplo.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: