Zlé návyky, ktoré vám nedovolia zaspať

Spánok je nevyhnutný pre naše telo, aby správne fungovalo. Ak si nenájdeme dostatok času na odpočinok a relaxovanie, čoskoro sa to prejaví na zdraví, vzhľade a psychike. Prinášame vám prehľad toho, čo by ste mohli vo svojom živote zmeniť, aby bolo vaše spanie bezproblémové.

 

Spánok je nesmierne dôležitá vec, a preto by sme nemali zabudnúť ani na jednu podstatnú vec, ktorá ho robí dokonalým. Od kvality spánku sa odvíja naše celodenné správanie a energia, tá je veľmi často na bode mrazu.

 

Na kvalitu spánku vplýva najmä prostredie. Miestnosť, v ktorej spíme, aktuálna teplota vzduchu, kvalita posteľných obliečok a samozrejme aj matrac.

 

 Vyvarujte sa akémukoľvek svetlu

Na spánok nás pripravuje hormón melatonín, ktorý s príchodom tmy a šera začína na naše telo a mozog účinkovať. Je to dokonalý senzor, ktorý nás vie rýchlo uspať a unaviť. Ako náhle sa objaví svetlo, čo i len na 5 sekúnd, môže byť náš spánok prerušený na niekoľko hodín. Preto sa odporúča vyvarovať akémukoľvek jasu pred ľahnutím do postele. Platí to ja pre mobilné telefóny a prienik denného svetla do izby cez okná.

Základný pilier zdravia

Spánok je spolu so životným štýlom, kam patrí strava a fyzická aktivita, stále základom dobrého zdravia. Preto je nutné sledovať aj všetky ostatné faktory, ktoré robíme počas dňa. Pri deťoch musíme dbať najmä na jeho dĺžku, ktorá by mala byť oveľa väčšia než toho nášho. Aby sa im pohodlnejšie spinkalo, môžete im zaobstarať detské obliečky podľa ich priania a možno budú ich detské sny oveľa pokojnejšie.

 

Primeraná dĺžka spánku sa stanovuje veľmi ťažko, pretože každý dospelý človek má iný organizmus. V priemere 6 hodín spánku by ste si mali určite dopriať. V miestnosti tiež pravidelne vetrajte, ale ani veľká zima vám v noci neprospeje.

V prípade nedostatočného spánku je to jasné. Celý rad odborných štúdií potvrdzuje, že príliš krátky spánok zvyšuje riziko niektorých ochorení a jednoznačne škodí zdraviu. V prípade dlhšieho, to tak celkom jednoznačné nie je, ale aj tu sa nájdu názory, že to príliš dobré nie je.

 

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: