Zlé návyky, ktoré vám nedovolia zaspať

Spánok je nevyhnutný pre naše telo, aby správne fungovalo. Ak si nenájdeme dostatok času na odpočinok a relaxovanie, čoskoro sa to prejaví na zdraví, vzhľade a psychike. Prinášame vám prehľad toho, čo by ste mohli vo svojom živote zmeniť, aby bolo vaše spanie bezproblémové.

 

Spánok je nesmierne dôležitá vec, a preto by sme nemali zabudnúť ani na jednu podstatnú vec, ktorá ho robí dokonalým. Od kvality spánku sa odvíja naše celodenné správanie a energia, tá je veľmi často na bode mrazu.

 

Na kvalitu spánku vplýva najmä prostredie. Miestnosť, v ktorej spíme, aktuálna teplota vzduchu, kvalita posteľných obliečok a samozrejme aj matrac.

 

 Vyvarujte sa akémukoľvek svetlu

Na spánok nás pripravuje hormón melatonín, ktorý s príchodom tmy a šera začína na naše telo a mozog účinkovať. Je to dokonalý senzor, ktorý nás vie rýchlo uspať a unaviť. Ako náhle sa objaví svetlo, čo i len na 5 sekúnd, môže byť náš spánok prerušený na niekoľko hodín. Preto sa odporúča vyvarovať akémukoľvek jasu pred ľahnutím do postele. Platí to ja pre mobilné telefóny a prienik denného svetla do izby cez okná.

Základný pilier zdravia

Spánok je spolu so životným štýlom, kam patrí strava a fyzická aktivita, stále základom dobrého zdravia. Preto je nutné sledovať aj všetky ostatné faktory, ktoré robíme počas dňa. Pri deťoch musíme dbať najmä na jeho dĺžku, ktorá by mala byť oveľa väčšia než toho nášho. Aby sa im pohodlnejšie spinkalo, môžete im zaobstarať detské obliečky podľa ich priania a možno budú ich detské sny oveľa pokojnejšie.

 

Primeraná dĺžka spánku sa stanovuje veľmi ťažko, pretože každý dospelý človek má iný organizmus. V priemere 6 hodín spánku by ste si mali určite dopriať. V miestnosti tiež pravidelne vetrajte, ale ani veľká zima vám v noci neprospeje.

V prípade nedostatočného spánku je to jasné. Celý rad odborných štúdií potvrdzuje, že príliš krátky spánok zvyšuje riziko niektorých ochorení a jednoznačne škodí zdraviu. V prípade dlhšieho, to tak celkom jednoznačné nie je, ale aj tu sa nájdu názory, že to príliš dobré nie je.

 

Bytové doplnky

Ametyst je kámen se zvláštní energií

Ani moderní člověk neodolá lesku a kráse vzácných minerálů a legendy o jejich magických, léčivých a mystických vlastnostech stále žijí! Lidé jsou připraveni všude hledat drahé kameny, které mohou léčit, chránit a dodávat energii. Rozmanitost krystalů je tak velká, že je téměř nemožné znát všechna jejich jména, ale jeden z nich zná téměř každý – […]

Read More
Bytové doplnky

Pestovanie byliniek v nádobách

Čerstvé bylinky dodávajú hĺbku a chuť vareným jedlám a šalátom, ale tie malé balíčky narezaných listov sú drahé. Za rovnaké peniaze si môžete kúpiť celú rastlinu alebo niekoľko semien. Vypestujte si doma svoje vlastné bylinky a ak chcete, môžete mať každý deň hrsť voňavej chuti na varenie. Bylinky potrebujú veľmi málo, aby sa im darilo […]

Read More
Bytové doplnky

Prútené koše na drevo šetria čas aj robotu

Kúrite doma drevom? Ak ste doteraz nosili drevo na rukách, odteraz si to už len uľahčujte. Prútené koše na drevo sú pomocníkom, ktorý ocení každý správny gazda vnútri aj na záhrade.Kopírovať HTML Kopírovať text Rodinná večerná idylka počas letných dní vyzerá ako pohodový večer pri praskajúcom krbe. Ak aj vy disponujete romantickým krbom v obývačke, alebo máte […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: