Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /data/9/e/9e064aac-ad9c-406f-8d1d-da920b9b2bef/maxibyvanie.sk/web/wp-includes/wp-db.php on line 3402

Zlé návyky, ktoré vám nedovolia zaspať

Spánok je nevyhnutný pre naše telo, aby správne fungovalo. Ak si nenájdeme dostatok času na odpočinok a relaxovanie, čoskoro sa to prejaví na zdraví, vzhľade a psychike. Prinášame vám prehľad toho, čo by ste mohli vo svojom živote zmeniť, aby bolo vaše spanie bezproblémové.

 

Spánok je nesmierne dôležitá vec, a preto by sme nemali zabudnúť ani na jednu podstatnú vec, ktorá ho robí dokonalým. Od kvality spánku sa odvíja naše celodenné správanie a energia, tá je veľmi často na bode mrazu.

 

Na kvalitu spánku vplýva najmä prostredie. Miestnosť, v ktorej spíme, aktuálna teplota vzduchu, kvalita posteľných obliečok a samozrejme aj matrac.

 

 Vyvarujte sa akémukoľvek svetlu

Na spánok nás pripravuje hormón melatonín, ktorý s príchodom tmy a šera začína na naše telo a mozog účinkovať. Je to dokonalý senzor, ktorý nás vie rýchlo uspať a unaviť. Ako náhle sa objaví svetlo, čo i len na 5 sekúnd, môže byť náš spánok prerušený na niekoľko hodín. Preto sa odporúča vyvarovať akémukoľvek jasu pred ľahnutím do postele. Platí to ja pre mobilné telefóny a prienik denného svetla do izby cez okná.

Základný pilier zdravia

Spánok je spolu so životným štýlom, kam patrí strava a fyzická aktivita, stále základom dobrého zdravia. Preto je nutné sledovať aj všetky ostatné faktory, ktoré robíme počas dňa. Pri deťoch musíme dbať najmä na jeho dĺžku, ktorá by mala byť oveľa väčšia než toho nášho. Aby sa im pohodlnejšie spinkalo, môžete im zaobstarať detské obliečky podľa ich priania a možno budú ich detské sny oveľa pokojnejšie.

 

Primeraná dĺžka spánku sa stanovuje veľmi ťažko, pretože každý dospelý človek má iný organizmus. V priemere 6 hodín spánku by ste si mali určite dopriať. V miestnosti tiež pravidelne vetrajte, ale ani veľká zima vám v noci neprospeje.

V prípade nedostatočného spánku je to jasné. Celý rad odborných štúdií potvrdzuje, že príliš krátky spánok zvyšuje riziko niektorých ochorení a jednoznačne škodí zdraviu. V prípade dlhšieho, to tak celkom jednoznačné nie je, ale aj tu sa nájdu názory, že to príliš dobré nie je.

 

Bytové doplnky

Ako si vybrať obliečky do svojej izby?

Pri výbere obliečkok je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory. Nezáleží to výlučne na pohodlí pri spánku, či nás hreje alebo je chladnejšie, aj keď je to kľúčový faktor, nájdu sa aj takí, ktorí si ich vyberajú podľa toho, koľko starostlivosti vyžadujú, či potrebujú žehliť alebo sa dajú ľahko čistiť. Informácie, ktoré potrebujete na výber sady […]

Read More
Bytové doplnky

Ako si vybrať moderný koberec

Koberce sú dôležitým dekoratívnym prvkom. Vybrať ten správny koberec nemusí byť úplne jednoduché a preto vám prinášame niekoľko praktických rád, ako si vybrať moderný koberec. Aj moderný koberec môže prinášať eleganciu ale mať aj neformálny vzhľad. Ako si vybrať moderný koberec s pomedzi toľkých štýlov, farieb a materiálov? Pri výbere koberca zvážte váš životný štýl. Aby koberec vydržal, […]

Read More
Bytové doplnky

Zľavové KUPÓNY TEMPO KONDELA ušetria nemalé peniaze

Kto by nechcel ušetriť pri nákupe čo najviac. Poradíme, ako ušetriť vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, aktuálnym akciovým ponukám a ďalším ešte viac. Vieme, kde ich hľadať. Ak máte profily na sociálnych sieťach, tak kupóny tam promujú buď influenceri alebo samotné značky, aby zvýšili počet sledovateľov a svoju popularitu. Sú však aj ľahšie spôsoby, kde […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: