Využitie éterických olejov

Vždy ste boli zvedaví o éterických olejoch? Teraz je vaša šanca dať im ísť, pretože dnes máme spoločné 43 fantastických použití pre éterické oleje.

Jedným z mnohých krás esenciálnych olejov je, že sú také ľahko použiteľné. S takým množstvom vôní, ktoré sú k dispozícii, je naozaj niečo pre každého.
Od dávať vám slávnu pokožku, aby váš dom vôňa čerstvejšie ako kedykoľvek predtým, objavte naše skvelé éterické oleje dnes!

STOP! Než budete pokračovať, uistite sa, že sa zaregistrujete na novinový bulletin Expert Home Tips, aby ste získali ešte viac domácich haciek, životných tipov, súťaží a ďalšie.

Použitie pre éterické oleje – čistenie
vankúše na posteli
Získajte svoje vankúše voňajúce krásne a svieže.
1. Striekanie látky: pridajte 1 lyžičku sódy bikarbonátu do prázdnej sprejovej fľaše, pridajte 2 šálky vody a premiešajte. Pridajte 10 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja a potom naneste na tkaninu.

2. Vyčistite panvice: použite citrónový olej spolu s horúcou vodou, aby sa odstránilo ťažké, spaľované potraviny oveľa jednoduchšie.

3. Pridajte do bielizne čerstvú vôňu: nechajte vašu bielizeň voňavú vôňu pridaním 10 kvapiek do zásuvky na čistiaci prostriedok spolu s pracím prostriedkom / tekutinou.

4. Zabite formu: zmiešajte 1 čajovú lyžičku čajového oleja s 1 šálkou vody a rozstrekujte na problémovú oblasť. Nechajte 30 minút a potom očistite.

5. Ako sa zbaviť pachov varenia: zbaviť sa vône varenia pomocou éterických olejov, opekať panvicu s vodou a pridať niekoľko kvapiek klinčeka, škorice alebo citrusových olejov.

ovocie a zelenina na trhu
Čerstvé výrobky potrebujú dôkladné čistenie.
6. Umyte ovocie: použite citrónový olej a vodu na odstránenie pesticídov a iných zvyškov z čerstvých plodov.

7. Domáce univerzálne čistiace prostriedky: Pridajte 3 kvapky citrónového oleja a 3 kvapky oleja z čajovníka do rozprašovacej fľaše, hornú časť teplou vodou a sprej na dosky.

8. Nechajte váš odpadkový kôš vôňa čerstvý: pridajte niekoľko kvapiek citróna a oleja z čajovníka na guľôčku z vaty a umiestnite na spodok odpadu do boja proti zápachu.

9. Urobte svoju kúpeľňu vôňu čerstvú: Použite svoje obľúbené esenciálne oleje, aby vaša kúpeľňa cítila svieže. Stačí vložiť niekoľko kvapiek do vnútornej časti toaletnej rúrky.

topánky
Získajte páchnuce topánky, ktoré cítia skvelo!
10. Deodorizujte topánky: urobte “smaltovaný sprej na topánky”, pridajte 6 kvapiek pepermintového oleja, 4 kvapky oleja z čajovníka, 2 kvapky eukalyptového oleja a 1 kvapku tymianového oleja do malej sprejovej fľaše a vrchu vodou. Vonkajší olejový sprej rozotrite na topánky, aby ste ich osviežili.

11. Čerstvo nasiaknutý vysávač: pridajte do vrecka vysávača 5-10 kvapiek, aby ste ho cítili čerstvý.

Esenciálne oleje
Esenciálne oleje sú všestranné!
12. Používanie esenciálneho oleja v umývačke riadu: Urobte svoj nábytok vôňou príjemnejšou ako kedykoľvek predtým pridaním niekoľkých kvapiek citrónových esenciálnych olejov do zásuvky na tablety.

13. Deodorujte chladničku pomocou éterických olejov: pri umývaní chladničiek pridajte do vody vodu kvapky citrónového, limetkového alebo grapefruitového oleja, aby ste pomohli vyhnúť sa tvrdohlavým zápachom.

14. Ako odstrániť lepkavé látky: zaobchádzajte s olejovitými alebo lepkavými látkami v záblesku tým, že do nich vtierajte citrónovým olejom čistú handričku.

mopsl na koberec v obývacej izbe
Jednoduchý spôsob deodorácie kobercov a kobercov
15. Používanie esenciálnych olejov na osvieženie koberca: špinavý koberec? Pridajte levanduľové, citrónové alebo geranium éterické oleje do hydrogenuhličitanu sodného, ​​posypte na koberec, nechajte 15 minút a potom vysajte.

16. Ako dezinfikovať svoju špongiu: Vedeli ste, že špongie na jedlo je jedným z prvkov gerladu v domácnosti? Môžete použiť citrónové éterické oleje na dezinfekciu medzi vašimi použitiami.

17. odpudzovať pavúky pomocou éterických olejov: dobré správy, pavúky nenávidia esenciálne oleje! Pridajte 10 kvapiek pepermintového oleja do sprejovej fľaše s vodou a rozstrekujte okolo okien, aby ste odpudzovali tie osemhranné zvieratá.

Chcete sa dobre zbaviť pavúkov? Pozrite sa na týchto 15 spôsobov, ako udržať pavúky z domu!

18. Ako odstrániť trvalý marker: permanentný marker nie je vhodný pre esenciálne oleje. Nasypte okraj čistého handričkou olejom a vyčistite škvrny, aby ste ich odstránili.

19. Dezinfikujte oblečenie v telocvični: pridajte 1 kvapku melaleuca a 1 kvapku levanduľových esenciálnych olejov do sprejovej fľaše a striekajte cez svoju posilňovňu podložku a tašku, aby ste sa rozlúčili s baktériami.

červená mini
Esenciálne oleje spôsobia, že vaše auto cíti úžasné!
20. Osviežovač vzduchu v autách: urobte si vozidlo pokojným, sviežim miestom. Vstúpte do života Simple Life mama a naučte sa, ako si vytvoriť svoj vlastný osviežovač vzduchu pomocou éterických olejov – je to tak jednoduché!

21. Domáci vzduchový difuzér: vyteká z kvapaliny difuzéra? Žiadny problém – môžete rozstreknúť rýchlo rozptýlený olej pomocou éterických olejov. Spojte 1/2 šálky neutrálneho oleja s 30-50 kvapkami vášho obľúbeného éterického oleja. Zmiešajte, aby ste skombinovali, pridali do svojej sklenenej vázy, vyložili si tŕstia a vy ste dobre.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: