Bojujete s prachom? Vyskúšajte centrálne vysávanie

Vysávanie vo všeobecnosti nie je príliš obľúbená aktivita. Ťahať po byte ťažký, nie príliš jednoducho ovládateľný a hlučný prístroj nie je veru zábava. Ide to však aj inak, možným riešením je centrálne vysávanie. Ako to všetko funguje?

ID:177168739
ID:177168739

Všimnite si, ako funguje klasický vysávač. Z jednej strany nasáva vzduch a z tej druhej ho vyfukuje von. Vnútri vysávača je filter, ktorého úlohou je očistiť nasatý vzduch od nečistôt. Ak však nefunguje úplne perfektne, naspäť do vášho bytu vyfukuje okrem vzduchu aj množstvo prachu, nečistôt či roztočov. Centrálne vysávanie funguje podobne, ale inak.

Ako funguje centrálne vysávanie?

Centrálny vysávač takisto nečistoty nasaje a prefiltruje. Pritom však nasatý vzduch nevracia naspäť do interiéru, ale vyfukuje ho z bytu alebo domu preč. Takýto čistý spôsob upratovania ocenia predovšetkým ľudia, ktorých trápia problémy s dýchacími cestami či alergia na prach.

Základom systému je samotný vysávač, ktorému sa hovorí agregát. Ten je obvykle ukrytý pod schodiskom, v komore, garáži alebo v pivnici tak, aby neprekážal v bežnom chode domácnosti. Agregát má oveľa výkonnejší motor ako akýkoľvek bežný malý vysávač a je napojený na potrubie rozvedené v stenách po celom dome či byte.

Smeti lietajúce potrubím

Hadicu od vysávača potom jednoducho zasuniete do otvoru v stene v akejkoľvek miestnosti. Otvor má veľkosť bežnej zásuvky a existujú naň rôzne kryty. Agregát spustíte jednoduchým stlačením gombíka a môžete vysávať. Smeti a prach lietajú prostredníctvom potrubia priamo do zásobníka agregátu, takže centrálne vysávanie je celkom tiché.

Podľa toho, aký typ centrálneho vysávača si vyberiete, budete raz za mesiac až polroka meniť zásobník a vynášať smeti do popolnice, prípadne ich nechať vyviezť.

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie. Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku. V závislosti od konkrétnej služby […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: