Bojujete s prachom? Vyskúšajte centrálne vysávanie

Vysávanie vo všeobecnosti nie je príliš obľúbená aktivita. Ťahať po byte ťažký, nie príliš jednoducho ovládateľný a hlučný prístroj nie je veru zábava. Ide to však aj inak, možným riešením je centrálne vysávanie. Ako to všetko funguje?

ID:177168739
ID:177168739

Všimnite si, ako funguje klasický vysávač. Z jednej strany nasáva vzduch a z tej druhej ho vyfukuje von. Vnútri vysávača je filter, ktorého úlohou je očistiť nasatý vzduch od nečistôt. Ak však nefunguje úplne perfektne, naspäť do vášho bytu vyfukuje okrem vzduchu aj množstvo prachu, nečistôt či roztočov. Centrálne vysávanie funguje podobne, ale inak.

Ako funguje centrálne vysávanie?

Centrálny vysávač takisto nečistoty nasaje a prefiltruje. Pritom však nasatý vzduch nevracia naspäť do interiéru, ale vyfukuje ho z bytu alebo domu preč. Takýto čistý spôsob upratovania ocenia predovšetkým ľudia, ktorých trápia problémy s dýchacími cestami či alergia na prach.

Základom systému je samotný vysávač, ktorému sa hovorí agregát. Ten je obvykle ukrytý pod schodiskom, v komore, garáži alebo v pivnici tak, aby neprekážal v bežnom chode domácnosti. Agregát má oveľa výkonnejší motor ako akýkoľvek bežný malý vysávač a je napojený na potrubie rozvedené v stenách po celom dome či byte.

Smeti lietajúce potrubím

Hadicu od vysávača potom jednoducho zasuniete do otvoru v stene v akejkoľvek miestnosti. Otvor má veľkosť bežnej zásuvky a existujú naň rôzne kryty. Agregát spustíte jednoduchým stlačením gombíka a môžete vysávať. Smeti a prach lietajú prostredníctvom potrubia priamo do zásobníka agregátu, takže centrálne vysávanie je celkom tiché.

Podľa toho, aký typ centrálneho vysávača si vyberiete, budete raz za mesiac až polroka meniť zásobník a vynášať smeti do popolnice, prípadne ich nechať vyviezť.

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: