Vytvorte si vertikálnu záhradu

Život vo veľkom meste alebo v byte niekoľkých metrov nie je najlepším východiskovým bodom na zriadenie vlastnej záhrady

, pretože dostupný priestor sa zvyčajne znižuje. Nie je však dôvod na znepokojenie … Poznáte vertikálne záhrady? Táto pôvodná verzia typickej záhrady je ideálna na to, aby sa z akéhokoľvek priestoru (bez ohľadu na to, ako malé) premenil na autentický sad. Objavte možnosti vertikálnych záhrad s nami. Nenechajte si ujsť kľúče!

VERTIKÁLNE ZAHRADY, KTORÉ SA SPOJIA S NAŠOU PRÍRODNEJ STRANOU

Na našom balkóne alebo na terase, aby život do obývacej izby, alebo dokonca, na výzdobu čelo najviac originálne pre našu posteľ. Vertikálna záhrada je prvok, ktorý tým, že zaberá minimálny priestor, môžeme sa ľahko prispôsobiť každému miestu v dome a pomáha nám dosiahnuť oveľa prirodzenejšiu a bezstarostnú estetiku. Okrem toho je veľmi ľahké ho vytvoriť! Pre začiatočníkov potrebujete len robustnú základňu, na ktorej môžete umiestniť hrnce do vašej záhrady, ako je napríklad drevená paleta. Tu vám ukážeme niekoľko nápadov, ktoré vás určite inšpirujú:

· Opätovné použitie starých materiálov na vytvorenie základne vašej záhrady: niektoré palety, staré drevené police alebo železná konštrukcia (ako je tá, ktorú vidíte na obrázku) sú ideálnym východiskovým bodom pre našu záhradu. Pokúste sa znovu použiť materiály, ktoré máte doma, aby ste im dali nový život, týmto spôsobom vytvoríte menej odpadu a bude to znamenať malé ekonomické úspory. Viete si predstaviť takú záhradu v priemyselnom podkroví?

vertikálne záhrady

Vyberte si farebné rastliny, ktoré rozjasnia váš dom: už ste premýšľali o tom, kde sa chystáte založiť svoju záhradu, máte nejakých plantážnikov, ktorí spôsobia, že sa niekto zamiloval a je čas vybrať si rastliny. Pre tieto malé záhrady, aby vyzerali čo najlepšie, je nevyhnutné vziať do úvahy, v akom svetle a vlhkosti podmienky budú žiť. Vonkajšie rastliny zvyčajne vyžadujú veľké množstvo svetla, zatiaľ čo izbové rastliny sa líšia v závislosti od druhu a miesta pôvodu. Ak chcete vedieť viac o izbových rastlinách, nenechajte si ujsť tieto tipy, aby ste našli tie najvhodnejšie.

vertikálna záhrada

· Vertikálne záhrady aj v najmenšom rohu: priestor nie je problém, ak uvažujete o vytvorení vertikálnej záhrady, pretože si ju môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb a vlastností vášho domova. Rozrežte police podľa výsledku, ktorý hľadáte, aby ste čo najviac využili každý centimeter, takže je to jednoduché a krásne!

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: