Ako vybrať osvetlenie do kuchyne

V mnohých domácnostiach sa kuchyňa stáva srdcom toho všetkého – nielen pre varenie a jedenie, ale aj pre spoločenskú činnosť, čítanie, robenie domácich úloh, prehliadanie internetu, tvorbu remesiel atď. Z tohto dôvodu vyžadujú kuchyne špecifické osvetlenie špecifické pre jednotlivé úlohy, ako to, čo sa často nachádza vo zvyšku domu. Definovanie a špecifikovanie týchto rôznych zdrojov svetla sa môže javiť ako skľučujúca úloha, ale náš Návod na nákup kuchynského osvetlenia je tu, aby pomohol demystifikáciu procesu.

Správna konzultácia s osvetlením, dokonca aj konzultácia s domácimi osobami, začína tým, že si kladiete otázku, na aký účel slúži svetlo, pretože každý typ zariadenia môže plniť určitú funkciu. Začnite s otázkami, ako sú tieto: Potrebujete svetlo na osvetlenie celej miestnosti? Potrebujete viac svetla na varenie a prípravu jedál? Chcete vykúpať svoj ostrov (ak ho máte) alebo pridať farbu do neutrálneho priestoru? Má vaša kuchyňa jednoducho menej ako ideálne osvetlenie, ktoré sa cíti skôr ako jaskyňa ako srdce?

Táto sprievodca nákupom vám pomôže prijať správne rozhodnutie pre váš domov. Zahŕňa tri spoločné typy osvetlenia používaných v kuchyniach (okolie, úloha a prízvuk), výhody každého z nich, rôzne styly upínacieho zariadenia a navyše podrobnejšie informácie o tom, ako dosiahnuť najlepšie svetlo pre vašu kuchyňu. Keďže kuchyne sú jedným z najcennejších priestorov v domácnosti a ľudia kupujú kuchynské svetlá s úmyslom udržať ich asi desať rokov, je dôležité, aby ste sa uistili, že máte správne kuchynské svetlo!
Štýl  pre osvetlenie kuchyne

Tri najčastejšie používané kuchynské osvetlenie sú tradičné, prechodné a moderné. Ak si nie ste istí, akú kuchyňu máte, tu sú niektoré charakteristické znaky každého štýlu dekorácie.

Tradičné štýl kuchynské osvetlenie – Tradičné štýlové svetlá majú často elegantné vzory zdobené dekoratívnymi rozkvitmi a dotykom. Môžete tiež nájsť tradičné svetlá s vyhliadkami inšpirovanými klasickými dekormi a érami.

Prechodné štýl kuchynské osvetlenie – Transitional štýl svetla majú menej zdobený vzhľad než tradičné štýly. Môžete stále vidieť štýly s vinobraním inšpirácie, ale oni budú len menej zdobené. Prechodný je veľmi všestranný.

Moderné štýl kuchynské osvetlenie –  Súčasné svetlá štýlu majú veľmi minimálny a efektívny vzhľad. Niekedy sú súčasné svetlá niečo viac ako žiarovka a jej rám alebo štruktúra, ale niekedy vyzerajú viac ako funkčné umenie.

Existujú aj iné spôsoby osvetlenia, napríklad pobrežné a priemyselné, ale väčšina kuchynských svetiel spadá do jednej z troch uvedených kategórií

Osvetlenie

SPRÁVNE OSVETLENIE DETSKEJ IZBY JE NEVYHNUTNÉ

Každý aspekt, ktorý sa týka navrhovania detskej izby vášho dieťaťa, hrá dôležitú úlohu v jeho vývoji a raste. Aj keď je zábavné vyzdobiť detskú izbu rôznymi druhmi detských dekorácií, hlavným faktorom, ktorý by ste nikdy nemali prehliadnuť, je osvetlenie miestnosti. Správny typ osvetlenia je pre vaše dieťa veľmi dôležitý. Nielenže rozžiari miestnosť, ale je životne dôležitá aj pre oči. Pri výbere osvetlenia uvádzame […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Nové svietidlá pre váš interiér

Pre mnohých z nás je osvetlenie v našich interiéroch výzvou. Správne svietidlá dodávajú estetickú hodnotu vášmu interiéru., Ak sú svietidlá správne zvolené, posunú dizajn vášho interiéru na ďalšiu úroveň. Vytvorte pomocou svetla dokonalý priestor a atmosféru vo vašom dome. Práve osvetlenie môže byť jeden z najdôležitejších prvkov. Prinášame vám niekoľko rád, ako si vybrať nové svietidlá pre […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Tipy pre osvetlenie moderného pracovného priestoru

Dnešná domáca kancelária je viac než len miestom na prácu – môže to byť aj priestor na oddych, dobehnutie e-mailov, čítanie a pozeranie televízie, takže si vyžaduje osvetlenie a vybavenie, aby sa mohli prispôsobiť týmto rôznym funkciám. Okrem toho je potrebné zosúladiť sa so zvyškom domova a poskytnúť pocit atmosféry a pohodlia. Pre odborné tipy […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: