Vyberáme turistickú obuv

Pohodlie a kvalita na prvom mieste

Milujete prírodu a prechádzky v prírode? Určite viete, aká dôležitá je kvalitná obuv, ktorá bude oporou, bude bezpečná a zaistí vám pohodlie. Rovnako tak sú dôležité funkčné vlastnosti turistickej obuvi.

Výber podľa účelu

Turistickú obuv si vyberajte podľa účelu použitia. Treba zvážiť, v akom teréne sa budete prevažne pohybovať a v akých klimatických podmienkach. Na pohyb na skalách iný typ turistickej obuvi ako na pohyb na snehu.

Aké by mala mať turistická obuv vlastnosti

Turistické topánky by mali byť vybavené vodeodolnou membránou, ktorá chráni nohy pre preniknutím vlhkosti a vody. Zvyčajne je takáto obuv označená ako Gore-Tex. Existujú rôzne druhy membrán, v ponuke sú aj turistické topánky, ktoré zabezpečia vodeodolnosť celej topánky. Svoju pozornosť zamerajte aj na hmotnosť topánky. Príliš ťažká obuv vás zbytočne unavuje.

Podrážka

určite sa už stretli z nápisom Vibram. Je to vlastne značka výrobcu podrážiek, ktorá sa zameriava na športové a voľnočasové aktivity. Rokmi overená kvalita je veľmi obľúbená a a našich končinách sa stal ten názov takmer synonymum pre turistickú obuv. Kvalitná podrážka by mala zabezpečiť stabilitu v náročnom teréne, byť odolná voči oderu a mala by tlmiť pri došľape.

Upínací systém

Väčšina obuvi využíva šnúrky. Treba sa zamerať na oká, ktorými šnúrky prechádzajú. Textilné a plastové oká sa rýchlo trhajú. Kvalitnejšia obuv má oká vystužené kovovými krúžkami. Pre lepšie utiahnutie topánky sú niektoré modely doplnené kovovými úchytkami v hornej časti topánky.

Nezabudnite na kvalitné ponožky

Nezabudnite, že ku kvalitnej turistickej obuvi patria aj kvalitné ponožky. Vybrať by ste si mali také, ktoré majú kapilárny efekt – voda stúpa a odparuje sa.

Kde kupovať turistickú obuv

Jednoznačne v špecializovaných obchodoch. Dôležité je vaše zdravie, a pri kúpe turistickej obuvi v hypermarkete si môžete spôsobiť zdravotné komplikácie (nevhodné materiály sa prejavia aj na vašej chrbtici), zvýšite tiež riziko úrazu spôsobený nekvalitnou podrážkou. Adamsport.eu je špecialista na predaj turistickej obuvi a rovnako tak kvalitných doplnkov pre rôzne športy. Kúpou v tomto obchode získavate istotu bezpečného nákupu a pekných turistických zážitkov.

Financie

Spôsoby, ako ušetriť peniaze na vykurovanie vášho domova

Aby ste ušetrili peniaze za vykurovanie a zostali v teple, je dôležité, aby ste podnikli kroky na zníženie tepelných strát z vášho domova. Existuje množstvo jednoduchých (a lacných) vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoje teplo využívali efektívnejšie a udržali teplo, ktoré vytvárate: Stíšte termostatPreusporiadajte si nábytokIzolujte svoj domNávrh dôkazu vášho domovaDajte si kotol do […]

čítaj viac...
Financie

Rafting v Slovinsku – viete o ňom všetko?

Slovinsko je mimoriadne očarujúca krajina, ktorá sa nachádza na Balkánskom polostrove. Ponúka množstvo atrakcií prakticky pre každého – na svoje si prídu milovníci trávenia voľného času na pláži či v horách, v mestách či ďaleko od ruchu. Úžasné bohatstvo zaujímavých miest spôsobuje, že do tejto krajiny každoročne prichádzajú tisíce turistov z celého sveta. Jednou z […]

čítaj viac...
Financie

Ako zlepšiť pracovný pohovor

Prvé momenty vášho pohovoru môžu mať rozhodujúci vplyv na to, ako bude prebiehať zvyšok procesu. Zistite, ako úspešne začať pracovný pohovor, a niekoľko tipov, čomu sa vyhnúť. Pamätajte, že pohovor sa začína, keď odídete z domu Rozhovor sa začína pred podaním ruky. Nikdy neviete, na koho natrafíte v metre, autobuse, alebo vojdete do budovy spoločnosti. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: